A ​délkelet-ázsiai harci művészetek 9 csillagozás

Ujvári Miklós: A délkelet-ázsiai harci művészetek

A ​délkelet-ázsiai harci művészetek világát jelentős részben ma is a titokzatosság és misztikum légköre veszi körül. A könyv erről a világról ad részletes és átfogó képet, bemutatva a térség legfőbb irányzatait, azok tanításait és legendás mestereit.
Jelentőségénél és érdekességénél fogva a legtöbb helyet a hazánkban filmek útján népszerűvé vált – ezen túl azonban teljesen ismeretlen – kínai harci művészetek (a kung-fu) kapta.
A kung-fuval kifejezhető legendás képességekről és gyakorlatokról szóló beszámoló után a könyv a legismertebb irányzatokat és iskolákat mutatja be, izgalmas történetekkel átszőtt, olvasmányos stílusban. Az elméleti leírásokat fordulatos történetek és híres mesterek szó szerint közölt tanításai teszik még színesebbé.
Önálló fejezet ismerteti a fegyvereket, és azok kialakulásának, használatának történetét.
Szamurájok és a bushido. Továbbá: Korea, Burma, Thaiföld, Indonézia és Fülöp-szigetek egzotikus fegyveres és pusztakezes harci… (tovább)

>!
Magánkiadás, Budapest, 1986
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635003900

Enciklopédia 1


Kedvencelte 1

Most olvassa 1

Várólistára tette 3

Kívánságlistára tette 8


Kiemelt értékelések

G0211>!
Ujvári Miklós: A délkelet-ázsiai harci művészetek

Bunyózni óraszám.
Jó kis összefoglaló a távol-keleti kollégák (Kína, Japán, Burma, Thaiföld..etc.) harci technikáiról. A történeti áttekintés mellett kapunk filozófiai hátteret (buddhizmus, taoizmus és egyéb nyalánkságok), valamint a technikai módszerek bemutatása sem marad el.

A könyv olvasása után az ember kedvet kap újranézni A sárkány közbelép vagy A részeges karatemester c. film klasszikusokat. (Vagy vérmérséklettől függően fejbe rúgni a ……..ját/jét.)

Hegedüs_András>!
Ujvári Miklós: A délkelet-ázsiai harci művészetek

Nagyon részletes ismeretterjesztő olvasmány a harcművészet témakörében. Dr. Ujvári Miklós pontosan, képekkel gazdagon illusztrálva mutatja be a témát, nem rugaszkodik el a valóságtól, viszont nem is szélsőségesen racionális és materialista. Még azok számára is egyszerre tájékoztató és szórakoztató, akik maguk nem űznek semmilyen küzdősportot.

Hosszu>!
Ujvári Miklós: A délkelet-ázsiai harci művészetek

Szuper konyv, nem csak szakiknak. Keves konyvet olvasok el ketszer, de ez masodszor is jo volt.


Népszerű idézetek

Khimaira>!

1925-ben egy nagyon beteg ember indult el Pekingből az ország déli része felé. Állandó láza és köhögése, melynél mind több vér is jött, kétségtelenné tették előrehaladott tüdőbaját. Az akkori gyógyszerek nem segítettek, ezért kevés reménye lehetett az életben maradásra. Orvosai tanácsára levegőváltozással próbálkozott, de a vérzés továbbra is erősödött. Barátai akkor utolsó menedékként az akkori legismertebb Tai Chi Chuan -szakértőt, Yang Chen-fu-t ajánlották.
Így jutott el a Pekingi Képzőművészeti Főiskola tanára, Cheng Man-ching , későbbi mesteréhez, a híres Yang Chen-fu -hoz. Cheng professzor úgy kezdett gyakorolni, ahogy csak az tud, akinek az élete függ ettől. Mindent megtett maradéktalanul, amit Yang Chen-fu -tól hallott, bármilyen nehéznek vagy képtelenségnek tűnt is. Három hónap elteltével megszűnt a köhögésnél mutatkozó vér, és egy év után teljesen tünetmentessé vált.
Cheng professzor meggyógyult, és élete hátralevő részét a Tai Chi Chuan -nak szentelte, melyben kevesek által elért magas szintű tudás birtokába jutott.

94.-95. o.

Kapcsolódó szócikkek: 1925

Hasonló könyvek címkék alapján

Opál Róbert – Várhegyi Ferenc: K-1
Tan Twan Eng: Esőcsináló
Pak Janmi: Élni akartam
Bryan Konietzko – Michael Dante DiMartino – Gene Luen Yang: Avatar: Aang legendája – Ígéret
Tan Twan Eng: Az Esti ködök kertje
Michael J. Sullivan: A háború kora
Mo Xiang Tong Xiu: Az égi hivatalnok áldása 2.
Anna Fifield: Kim Dzsongun
Peter Frankopan: Selyemutak
V. K. Arszenyev: Derszu Uzala