Cilike ​bajtársai (Cilike 6.) 48 csillagozás

Tutsek Anna: Cilike bajtársai Tutsek Anna: Cilike bajtársai

– Én már nagyon megkomolyodtam, nekem nincsenek többé viszontagságaim. Hanem van egy pár új kis barátnőm, azok szakasztott úgy járnak mindegyre, mint ahogy én hajdan!… Ezeket majd elmesélem a néninek, ha akarja. Például a Lánczy Zsuzsika esetét: hogyan szerzett vőlegényt – haboskávéval!… Mintha csak velem történt volna!… A Cilike eszméje megtetszett nekem. – Nagyon jó lesz – mondtam helyeslőleg. – Hát csak mesélj, Cilike. Sőt, felkérjük az olvasóinkat, írják meg ők is nekünk levélben, ha valami Cilike-baleset történik velük, s ezt mind megírjuk egy nagy könyvben: Cilike bajtársai címmel!

Garabonciás, Budapest, 1990
158 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637407510 · Illusztrálta: Dunai Imre
Singer és Wolfner, Budapest
160 oldal · keménytáblás

Porcsinrózsa>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Az elsőként olvasott Cilike – könyv kissé idegesített. Ha sokáig kellett volna még olvasnom ezt a kötetet, most sem lett volna másképp.
Pedig kedves, hamvas kis esetek gyűjteménye ez a rövid könyv, amely Cilike bajtársainak, barátnőinek ügyefogyott próbálkozásairól szól. A törekvés az, hogy fiatalon, szinte kislány fejjel, háziasszonyként is megállják a helyüket. Természetesen minden balul sül el, törnek, zúznak, öntenek, ragadnak, potyognak a szeleburdi fruskák.
A századelőn biztosan nagy siker volt ez a könyvsorozat, de úgy érzem, mára már kinőtte önmagát, sőt, egy kissé idejétmúlt.
Sok regénnyel járunk így, hogy az adott kor akkori életszemléletét, elvárásait tükrözi, aztán eljár felette az idő. Ma már húszévesen senki nem számít vénlánynak, sőt később sem ragasztják rá ezt a „címkét”, és hála az égnek, senkit nem noszogatnak , lökdösnek a korai, testben , lélekben éretlen , szinte gyermekfejjel történő házasságkötés felé.

kratas P>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Mindenki Cilikézik néha. A legjobban a fodrászos történet tetszett, de a szénverem is aranyos volt :)

modus_operandi>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Soksoksok csillagot érdemelne, mert ez most nagyon jó volt. Vagy csak régen volt már kezemben Cilike.

Misanthrop>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Nahát, mennyi Cilike! Hajrá Cilike, nem vagyunk egyedül!

Lahara IP>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Az első Cilike-könyv, amit olvastam, sokáig nem tudtam betájolni, pontosan mikor is játszódik, de tetszett a szereplők csetlése-botlása. Viszont az illusztrációkat nagyon rondának tartottam.

Kata0403>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Nagyon kis cuki!!!! Teljesen jó kikapcsolódáshoz. :) Fagyizóban dolgozom most a nyáron és az üresjáratokban olvasgattam. A járókelők néha furán néztek, amikor hangosan felnevettem. :D Egyszerre szerintem sok, ha úgy olvassa az ember. Mindig keveset kell…
(A haboskávés a kedvenc ;) )

kanga021>!
Tutsek Anna: Cilike bajtársai

Banális. Hogy lehet valaki ennyire de ennyire balszerencsés…

Amethyst >!

Bezzeg a hajadat fel tudod sütni, de egy ebédet megfőzni, azt nem tudsz!

89. oldal (Garabonciás, 1990)

kisssan27>!

Hát nem szép dolog ez, ha az ember ilyen helyesen, rendesen sürög-forog a konyhában, az arca rózsásra pirul […], és olyan helyre kis háziasszony formája van!
Hiszen tulajdonképpen ez a nő igazi hivatása, és nem a gimnáziumban tanulni, vagy pláne poros, füstös hivatalban ülni.

Cilike sorozat · Összehasonlítás