Blogok ​kezdőknek és profiknak 8 csillagozás

6 féle blog – egyszerűen
Tris Hussey: Blogok kezdőknek és profiknak

Személyes ​vagy üzleti blogot szeretnél, de nem tudod, hogyan kezdj hozzá? A saját blogod elkészítéséhez egyáltalán nincs szükséged tapasztalatra. Ebben a könyvben a világ egyik legtapasztaltabb blogszerzője, Tris Hussey mutatja be, mit kell tenned. Mindent megmutat: az első lépésektől a legolcsóbb eszközökön és az írói fortélyokon át egészen az olvasói közösséged felépítéséig. Vedd meg ezt a könyvet, és profi módon, villámgyorsan képes leszel bármilyen célú blogot elkészíteni!

6 féle blog – Egyszerűen. Bármelyiket könnyedén felépítheted!
Személyes blogok
Üzleti blogok
Rádióblogok (podcast-blogok)
Videoblogok (vlogok)
Portfólióblogok művészeknek
Életfolyam-blogok (naplóblogok).

Tippek, trükkök és ügyes megoldások a szakértőtől – Blog létrehozása és beállítása percek alatt – Blogbejegyzések, amelyeket szívesen olvasnak majd – Hozzászólások: a negatív hozzászólás is kezelhető – Párbeszéd és közösségépítés – A blog reklámozása – A… (tovább)

Kiskapu, Budapest, 2011
300 oldal · ISBN: 9789639637849 · Fordította: Rézműves László

Tris Hussey: Blogok kezdőknek és profiknak

Azt gondolom bármit csinálsz, azt csináld maximálisan. Csináld jól és adj bele mindent! Mióta blogot vezetek, rengeteg dolgot kipróbálok, ötletelek, figyelek, próbálok tanulni másoktól és a saját hibáimból. Ezért is gondoltam, hogy ez a könyv a segítségemre lehet.
Nagyon ajánlom mindenkinek, aki blogol, vagy blogolni szeretne. Néhány dolog már nem igazán aktuális benne, hiszen 2011-es kiadású kiadvány, de még mindig tele van hasznos tanácsokkal, praktikákkal. Engem kifejezetten a személyes blogokról szóló rész érdekelt, hiszen én is valami ilyesmivel próbálkozom.

Ha eddig tudatosan építetted fel az oldalad, akkor nem ad túl sok infót, de mindenesetre sosem árt, ha kicsit felfrissíted a fejedben lévő kuszaságot.
Hasznos dolgokra világít rá, mint például, hogy mennyire fontos más bloggerekkel jó viszonyt ápolni, ugyanis egymás segítségei lehettek. És egy blogot nem csak írni és szerkeszteni kell, hanem menedzselni is… ami nem is annyira egyszerű dolog.

vargarockzsolt>!
Tris Hussey: Blogok kezdőknek és profiknak

A könyv nyelve, szerkezete világos, könnyen érthető, igazán felhasználóbarát. 2010-ben írta a szerző, idén jelent meg magyarul, a legfrissebb információk vannak benne.

Tudom ajánlani mindenkinek, aki most kezd blogot írni, és azoknak, akik a WordPressben vannak. És azoknak, akik szeretnének szolgáltatót váltani, és a WordPresshez menni. Azok a bloggerek, akik egy más szolgáltatónál található, és már bejáratott, működő bloggal rendelkeznek, nem sok új információt kapnak, bár átfutni, átlapozni azoknak is érdemes.

a_bookworm_named_honey>!
Tris Hussey: Blogok kezdőknek és profiknak

Anyukámtól kaptam egy karácsonyra.
Nagyon fiatal voltam, amikor elkezdtem a blogolás iránt érdeklődni és egy idő után, teljesen autodidakta módon, elkezdtem oldalakat készíteni. 13 éves voltam akkor.
Ez a könyv nagy segítség volt számomra, a mai napig hasznosítom azokat a tippeket és trükköket, amiket megtanított nekem. Annak ellenére, hogy semmilyen előzetes tudással nem rendelkeztem, megértettem, sőt, még élveztem is az olvasást.
Nagyon jófej az Író, érthetően magyaráz – szerintem mindenki számára.

KönyvParfé>!

Akár névvel, akár névtelenül írsz, mindig szívből jöjjön. Légy büszke arra, amit írtál, és vállald a véleményedet.

KönyvParfé>!

A közösségi médiában pontosan azt teszed, amit egy koktélpartin is csinálnál, csak éppen az Interneten. És persze pizsamában.

KönyvParfé>!

Fontos, hogy rendszeresen beleolvass mások blogjaiba, és ha ezekből ihletet merítesz, említsd meg őket, és helyezd el az ezekre az oldalakra mutató hivatkozásokat a blogod bejegyzéseiben.

konyvolvaso>!

Azért kezdtem blogolni, mert sok mindenről volt véleményem, amit meg szerettem volna osztani másokkal, és ezt csak így tehettem meg.

konyvolvaso>!

A Flickr képmegosztó oldal Vancouverből indult, eredetileg játék formájában, amelyet a Yahoo! később felvásárolt.

konyvolvaso>!

Eddig rendben is van, hiszen egy cégnek érdemes a saját nevét bejegyeztetnie tartománynévként.

konyvolvaso>!

A troll az Internet nyelvén olyan valakit jelent, aki mocskolodó vagy indulatok kiváltására alkalmas hozzászólásokat ír, kifejezetten azzal a céllal, hogy bajt keverjen. A troll célja nem az egészséges párbeszéd, hanem az ellenséges reakció kiprovokálása.