Budapest ​könyv 28 csillagozás

Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak
Török András: Budapest könyv Török András: Budapest könyv Török András: Budapest könyv Török András: Budapest könyv

Török ​András Mark Twain és Oscar Wilde-ról írt irodalomnépszerűsítő könyvei után 1986-ban kezdte írni Budapest: A Critical Guide című, sok nyelven, sok kiadást megért könyvét, amely hamar népszerű lett a budapestiek körében is. A kifejezetten magyaroknak szóló Nagy Budapest Könyv első kiadása 1998-ban jelent meg. A jelen, harmadik, teljesen átdolgozott kiadás az eddigieknél sokkal nagyobb figyelmet fordít a modern városra, az ezredforduló óta bekövetkezett építészeti, kulturális és társadalmi fejleményekre.
A színes fényképek a szerző szerint azoknak valók, akik a gyaloglós felfedezés helyett kényelmes fotelben szeretnek lapozgatni, ezért inkább arra kérte barátját és szerzőtársát, Felvidéki Andrást, hogy rajzoljon 41 olyan térképet, amelyen csak a szépet és fontosat ábrázolja térben, oly módon, hogy a fáknak is legyen árnyékuk.
Egyébiránt ez a könyv kollektív alkotás, a szerző az első két kiadás olvasóinak több száz észrevételét szívlelte meg. Az… (tovább)

Park, Budapest, 2023
508 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633556986 · Illusztrálta: Felvidéki András
Park, Budapest, 2015
520 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633552421 · Illusztrálta: Felvidéki András
Park, Budapest, 2013

LuPuS_007>!

1998-ban adták ki, 2002 óta hajtom vadászom ezt a könyvet
Az önző magyar nép nem akarja/akarta visszavinni a könyvtárba vagy éppen antikváriumba adni. SZÉGYEN!
A budapesti idegenvezetők is csak félve merték a túrákon megemlíteni nekik otthon van egy darabokban lévő példányuk. A túrára nem merték kihozni, mert ÉN és a többi hozzám hasonló könyvvadász nyáladzva és vérben forgó szemekkel vetettük volna magunkat a könyv még megmaradt lapjaira.
Igaz teljesen színes túrájukat, ők is kiegészítették személyes tudásukkal
Teltek-múltak az évek és a túrák alatt felszedett információhalmaz már engem is szétfeszített és a budapesti ismerőseimnek( ÉN,vidéki őstermelőként), már én tartottam hobbi túrákat kint a szabadban vagy éppen valamelyik nevezetes környéken Budapest berkein belül.

2012.06.09. Vörösmarty Tér
Éppen a „koldus pénzérme” történet mesélem, amely a szoborba lett építve és ezáltal megmaradt az utókornak. S most mindenki megcsodálhatja a könyvhéttel párhuzamosan.
Katarzís, derült égből villámcsapás és más hasonló élmény a KÖNYV ismét kiadásra került.
Tisztelt MOLY népe imádjátok ezt a könyvet. Oly sok érdekes dolog mellett mentek el nap, mint nap megfásultan, fáradtan vagy éppen a gondolataitokban elmerülve.
Emeljétek fel a fejeteket és nézetek körül ez a gyönyörű főváros a MIÉNK, nem csak a miénk.

Sajnos ez a könyv meglesz gyalázva:
– a gerince meg lesz törve,
– az oldalai szövegkiemelővel lesz megerőszakolva,
– papírcsíkok fogják torzítani meggyötört testét

theodora P>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Boldog 150. születésnapot Budapest!

Török András Budapest könyve(i) régóta a várólistámon voltak, idén tavasszal, amikor kijött a legújabb teljesen átdolgozott kiadás nem vártam tovább és megvettem. Októberben egy budapesti kirándulásra terveztem elolvasni, ami végül rövidebb formában valósult meg, egy időre a könyvet is félretettem emiatt. Viszont a halasztásnak köszönhetően épp november 17-én, Budapest 150. születésnapján kerülhet ki ez az ajánló! :))

Rengeteg információt tartalmaz a kötet, de a szövegeket rengeteg fotó, rajz (térkép, illusztráció), lista, kvízkérdés, idézett irodalmi szöveg és QR kód töri meg.
A könyv nagy része öt sétát tartalmaz, amit egy kis várostörténet ill. különféle útmutatók előznek meg, amik az értő turistáskodást segítik.
Nagyon élveztem ennek a könyvnek az olvasását! Török András tökéletesen vegyíti az információkat, humorral és személyes hangvétellel – így a könyv egy kicsit az ő élettörténete is. Rengeteget tanultam belőle, sok új hely és élmény került fel a bakancslistámra – többször fogom forgatni ezt a kötetet!

Jó szívvel ajánlom, ha szeretnétek elmélyedni Budapest sokszínűségében!

Bővebben a blogon!

bagie P>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Szerintem a legtovább keresett könyvem – nagyon sokáig nem lehetett kapni – és lehet, hogy lassan szükséges lenne egy frissített kiadás is belőle…2015 óta annyi minden változott… :(

Jó volt Budapest utcáin -itthon ülve, elképzelve – végig vonulni, a neten képeket nézegetni, olvasgatni a nem ismert épületekről, történetekről.
1992–2018 között éltem Budapesten, nagyon sok önkéntes és vezetett sétával bejártam a belvárosi zegzugokat is, így ezek séták nagyrészt ismerősek voltak.
A belvároson kívüli részek ismeretlenebbek számomra, de remélem, lesz még idő ezen könyv instrukciói alapján pl Óbudát is felfedezni.

Amiért egy csillagot levontam – a könyv minden értéke mellett – hogy bár nemcsak budapestieknek szóló akar lenni, szerintem nagyon elvakult városlakó tudja csak feldolgozni ezt a rengeteg apró, titkos információt, amelyet ez a csudakönyv rejt.

shadowhunter1975 P>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Már alig várom a tavaszt, hogy kipróbáljam az útvonalakat.

Balázs_Erőss>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Rég óta kerestem olyan könyvet, ami szórakoztatva ad információt Budapestről, és az utóbbi 2-3 évben egyre erősödött a késztetés, hogy többet tudjak meg a városról. Már ott tartottam, hogy beszerzek egy angol nyelvű Budapest könyvet, pl a Lonley Planet-sorozatból. Aztán egy nap az egyik könyváruházban rátaláltam erre. Ha egy kicsit is kíváncsi vagy az épületek történetére, akkor vedd meg, és kelj útra. Magad is meg fogsz lepődni… Must have!

Kooczka>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Már régen(17 éve) idevándorolt, de Budapest helytörténete iránt csak pár éve érdeklődő fővárosi lakosként végtelenül szórakoztatónak tartottam ezt az útikalauzt. Néhány sétát már végig is jártam, bár volt, hogy több szakaszban tettem meg az ajánlott, 7-8 órásra tervezett útvonalat, mert a rengeteg információ kb. 3-4 óra után eltelített. Többször bele-belenézős könyv; egyszeri végigolvasás szerintem kevés a tartalom leülepedéséhez.

valdav>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Budapest-imádó budapestiként karácsonyra kértem és kaptam meg a könyvet, és a túraleírásos rész kivételével a többit egy szuszra rögtön el is olvastam. Láttam a csodáló kritikákat, de azért volt bennem egy kis félsz, hogy vajon rám is ilyen hatással lesz-e Simplicissimus világa. És igen, jelentem, működik! Az elején fura volt mind a tartalom, mind a stílus, de hamar belerázódtam. Török András humora nem mindennapi, nem szokványos, de nagyon lehet szeretni. Pont annyi, pont ott, pont úgy, ahogy kell! Már első olvasatra megragadt bennem egy sor érdekesség, történet, amiket már alig várom, hogy a páromra zúdítsam hosszú sétáink alkalmával :) Egy „hibája” van a könyvnek: túl vaskos ahhoz, hogy egy átlagos kabátzsebben elférjen ;) – de persze így is simán jár az öt csillag!

rumcajsz>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

Minden Budapest rajongónak és itt lakónak bátran ajánlom.

HolloHugo>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

A nagyon ritka tökéletes könyvek egyike.
Fantasztikus olvasmány és csak látszólag szól Budapestről.
Élni tanít.

Félcsi>!

Török András: Budapest könyv Igazmondó városkalauz modern lokálpatriótáknak

A világ legeslegjobb „útikönyve” …Pedig még a felénél sem tartok, de imádom minden sorát. :-))

shadowhunter1975 P>!

Mindig nézz fölfelé!

Ősrégi városélvezeti szabály. Számtalan öröm vár ránk szemmagasság felett …..

447. oldal, Egy kis ismétlés: Simplicissimus kilenc életvezetési szabálya, és még három vágyálom

pelika_Bp>!

Bächer Iván, aki itt nőtt fel és ide költözött vissza, azt írja, hogy gyerekkorában itt minden házban lakott egy zongoratanárnő. Ma meg minden házban lakik egy számitógépes szakember, akinek a mamája zongoratanárnő.

pelika_Bp>!

A régi történet szerint egy fiatalember Heltai Jenővel, az akkor fiatal, bohém íróval sétálgatott a korzón. Egyszer csak valaki köszönt az írónak, mire az ifjú izgatottan megkérdezte, ki volt az. „Honnan tudjam, hiszen azt sem tudom, te ki vagy!”

Balázs_Erőss>!

Egy külföldi látogató, átadásának idejét a 70-es évek elejére becsülte, a Caucescu-építkezésekhez hasonlította, egy másik pedig azt mondta, hogy a belső tere egy falusi céllövölde és egy kisvárosi McDonald's keresztezése.

336. oldal lap alja, a Nemzeti Színház új épületéről

pelika_Bp>!

A belső terem a régi és az új érdekes ötvözete, már nem olyan, mint a 2007-es újranyitáskor, ahogy e könyv előző kiadásában lehetett olvasni: 'kicsit olyan, mint egy XIV. Lajos udvarában játszódó szovjet film diszlete a 70-es évekből'

305. oldal a Lukács Cukrászdáról

pelika_Bp>!

Reggel héttől zsúfolva. Szendvicsek, saláták, sütemények, remek kávé, friss sütemények. Itt reggelizik mindenki délutánig. Négy felé kiürül. Vége a környéken a munkaidőnek.

181. oldal Farger kávéház