Az ​Égi város (Ossidea 1.) 6 csillagozás

Tim Bruno: Az Égi város

Egy sérült elf, egy ismeretlen szó, egy ezüstpénz, egy kürt.

„EOGHIM DEHEM ETHERIA VIE HIN. OSSIDEA NEX’HEN PERSI’HOR. KAHÓS HARMAS IRGÚHAM!”

David Dreamet ezekkel az érthetetlen szavakkal fogadja a reménytelen küldetés megbízottja. Ezzel kezdetét veszi a csodálatos, kalandos utazás egy új ismeretlen világba.

„Az emberek hercege” ifjú, gyenge és magányos: vajon sikerül átkelnie Arcon-földjén és eljutnia az Égi városba?

A Fairy Oak alkotóitól egy új, fantasztikus világ!

Himnusz a csodálatos és mesés természetről. A minden gyermekben ott lakozó szabadság- és a kalandvágy tisztelete, és ami az élet legeredetibb és legörvendetesebb része.

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633736524 · Fordította: Lénárd Csilla

deen>!
Tim Bruno: Az Égi város

Örülök, hogy egy olyan igazi ifjúsági könyv akadt a kezembe, amit a kevésbé ifjak is élvezettel olvasnak. Bátran mondhatom, hogy a világ, amit az író megalkotott számunkra lenyűgöző. Számtalan furcsábbnál furcsább lény kap teret ebben a történetben, mind egy külön kis világ, amik együtt adják ki ezt a csodás helyet. Mindegyik nép más nyelvet beszél, bár fura mód, ha kell meg tudnak szólalni az ősi elf nyelven és azt még csodával határos módon főszereplőnk, David az „emberek hercege” is megérti. David útja ezen a helyen kalandos, helyenként vicces, helyenként félelmet keltő, hiszen nem minden teremtmény barátságos és segítőkész, egyesek inkább fogyasztanák el Davidet vacsorára. David ennek az ismeretlen helynek egy pontján találja magát egy elf kürt segítségével (egy szál pizsamában) és csak annyit tud, hogy valami rossz fog történni Ossideával. Így útnak indul, hogy kiderítse, hol van Ossidea és miért vannak veszélyben. Számomra a magyar cím Ossidea, Az égi város eléggé félrevezető volt, mivel folyton egyenlőségjelet tettem a kettő között, pedig nem a várost hívják így. Ez a kavarodás végig ott volt sajnos olvasás közben, viszont bőven kárpótolt David utazása a sötét erdőn keresztül az illatos kertekhez és nuk nukok-hoz, majd az óriásokhoz, végig a tengeren, ahol újabb néppel találkoztunk végül át a Sósivatagon és az Arboreán a Nagy tisztásra az elfek birodalmába, majd végül az Égi város csodás építményéhez. Mindezt gyönyörű illusztrációk egészítik ki. Varázslatos utazás volt, mely függő véggel zárul és már nagyon kíváncsi vagyok, ki a titokzatos lovas és milyen titok lappang David múltjában.

NewL P>!
Tim Bruno: Az Égi város

Gyönyörű kiadás, kellemes mese. Bár nem az én korosztályom számára íródott, ettől függetlenül roppantul tetszett.

Juca P>!
Tim Bruno: Az Égi város

Tetszettek a rajzok, különösen a színesek. :) Maga a történet emlékeztet egy kicsit Narniára, de van benne egy kevés a Gyűrűk Urából is.
Érdekes kis mese, amelyben David az elfek világába csöppen. Nyomozás, kaland, új barátok várnak rá.
Grulfust a vaddisznót megkedveltem, olyan kedves volt Davidhez, aztán Mac'roc váltotta fel, akivel a könyv nagy részében együtt barangoltak. A kalandok során nagyon tetszett a delfinen lovaglás, szívesen kipróbálnám. :D
Féltem attól, ki is lehet valójában Kahos, kíváncsi leszek, mikor derül majd ki.

vorakmarika P>!
Tim Bruno: Az Égi város

Nem volt túl izgalmas a könyv. Végig érződött rajta, hogy ez csak egy bevezető rész. Különösebb akció, kaland nem volt benne, a végén lévő rövid csata jelenetet kivéve, de az meg összecsapott volt és nélkülözött mindenféle izgalmat és borzongást. Gyerekkönyv kategóriában ez még rendben is van, de a fantasy műfajon belül többet vártam volna. Nagyon zavaró volt az elején az a rengeteg kitalált nyelvű szöveg, hogy nem értettem belőle semmit. A karakterek kidolgozatlanok voltak, a különleges lényeket se ismertük meg igazán mélyen. A történet egyébként nem volt rossz, de összességében nem fogott meg igazán.