A ​baj nem jár egyedül (Fiúk kizárva! 8.) 104 csillagozás

Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül

SRÁCOK FIGYELEM!
A könyv olvasása fiúknál pattanásokat okozhat!

HASZNÁLATI UTASÍTÁS LÁNYOK RÉSZÉRE:
Régi ismerőseink, a boszi lányok ezúttal – a véletlenek szerencsétlen összjátékának köszönhetően – egyszerre keverednek családi, iskolai, és életveszélyes bonyodalmakba is. A parkban lányokat rémítgető gorillák garázdálkodnak, szüleik a szakítás szélére sodródnak kölcsönöösen félreértett beszélgetéseik miatt, a várva várt iskolabál pedig egyre közeleg. Láthatatlan testőrség, egyenjogúsági harc, fagyasztott pizza. Tetejébe felüti fejét a szerelem! A lányok úgy döntenek, hogy kézbe veszik a problémák megoldását. Sajnos…

Eredeti megjelenés éve: 2003

Egmont-Hungary, Budapest, 2007
160 oldal · ISBN: 9789636287641 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
Egmont-Hungary, Budapest, 2004
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636280622 · Fordította: Zsidányi Lilla · Illusztrálta: Betina Gotzen-Beek

BallaNóci>!
Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül

Nagyon szeretem ezt a részt. :)
Aranyos, ahogy a lányok egyre komolyabban állnak a varázsláshoz. Hibásan leckéztetik meg a tesóikat, de kiengesztelik őket. Bertalan pedig annyira cuki a végén… :)

Adrienn1994>!
Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül

Felnőtt fejjel sajnos már annyira nem szórakoztató, de meg kell hagyni egyedi !
Ebben a könyvben Thomas Brezina kitért olyan komoly témákra is, mint például a családon belüli problémák, illetve finom éreztette, hogyha azok a gyerekek, akiknek nem a legboldogabb a családi hátterük, könnyebben keverednek bajba. (Gyerekfejjel lehet én sem vettem volna észre ezt az utalást ) :)

Doro8>!
Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül

Annak idején imádtam, kézről-kézre jártak a sorozat kötetei az osztályban. Eseménydús történet szerethető karakterekkel. Ha egyszer lesz kislányom, biztos a kezébe adom.

Sara_Harka I>!
Thomas Brezina: A baj nem jár egyedül

Hát én ezekből elolvastam vagy százat. Gondolom ez mindent elmond.

MesóTesó>!

– Ah! – legyintett Tinka. – Nem akarom én az egész ruhát! A fátyolra nincs szükségem. És a zizegő tüllre sem, ami az alján van. A felsőrész pedig valószínűleg túl nagy rám, és különben is jobban kedvelem a spagetti pántos ruhákat. Tulajdonképpen csak a cipő tetszik, mert hegyes, és fehér eleje van.
– Te leszel a bál szenzációja! – jelentette ki Lizi.

MesóTesó>!

– Szedd a lábad! – türelmetlenkedett Lizi föl-alá pattogva, akár egy pingponglabda.

Fiúk kizárva! sorozat · Összehasonlítás