A ​wiccáról kezdőknek 17 csillagozás

Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Talán ​sokan hallottak már a modern boszorkányságról, a wiccáról, ám csak homályos elképzeléseik vannak arról, hogy mit is takar ez a szó valójában. A boszorkányság napjainkban a leggyorsabban növekvő vallások egyike, és a sebes fejlődés rengeteg pontatlansággal és félreértéssel jár együtt. Kezdőként bizony nehéz dolgunk van, ha ki akarjuk válogatni a helytálló kijelentéseket a hamis állítások közül.
A wiccáról kezdőknek című kötet a wiccáról szóló legfontosabb tudnivalók áttekinthető és szemléletes összefoglalója. Az alapoktól haladunk fokozatosan előre, miközben egyre magasabb szintű tudást és egyre bonyolultabb gyakorlatokat sajátíthatunk el, mint például:

– Transz, meditáció, ösvénymunka
– A wicca erkölcsiség alapelvei
– Oltárok, mágikus eszközök és más fontos tárgyak
– Jelentéssel bíró, személyes szertartások kialakítása
– Varázslás, ötletek saját igézeteink megírásához

A boszorkányságról kezdőknek nemcsak a wicca hitvilágát és… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2009
286 oldal · ISBN: 9789633709146 · Fordította: Uzsoki Eszter

Istennő

Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

„Pogány szimpatizánsként” még régebben, 4-5 évvel ezelőtt nagyon tetszett ez a könyv, de azóta tanultam és láttam egyet-mást, ezért a mostani újraolvasáskor már nagyon kritikus szemmel néztem, és rájöttem, hogy ez bizony nem olyan jó, mint emlékeztem rá.
Először is: sorozatosan eltér a tárgytól. Miért kell egy wicca vallást bemutató (vagy legalábbis ezt a célt kitűző) műben olyasmikről rizsázni hosszasan, hogyan kell kitakarítani egy szobát, és megóvni a padlón a lakkot?
Másodszor: miért kell tízszer megismételni, hogy mindenképp legyen otthon poroltó, ha gyertyát gyújtunk? Arra is felszólít a hölgy, hogy ne nyúljunk bele a lángokba és ne igyuk meg az illóolajakat. Néha szó szerint gügyög az olvasóval. Nem vagyunk gyengeelméjűek, köszi szépen! Ha valaki sokáig nem viszi el az oltárról az ételt, megpenészedik, és rászállnak a muslincák? Ha nem mondod, hülyén halok meg!
Harmadszor: ugyanaz, amit @LynnLou is ír az értékelésében, hogy pont a lényeg, a misztériumok, a kicsit mélyebb mondanivaló hiányzik belőle. Egy kezdő érdeklődőnek én sem biztos, hogy ezt ajánlanám.
Negyedszer: a logikátlan, összeférhetetlen, ellentmondó kijelentések. Ennek ékes példája a 161. oldalon van, amikor arról ír a szerző, milyen jó adventi gyertyákat lehet venni keresztény boltokban a wicca szertartásokhoz. WTF? Mégis mi a francot keresne egy POGÁNY HITŰ ember egy ilyen üzletben? Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen helyről származó tárgy vélhetően olyan rezgéseket tartalmaz, amik alkalmatlanná teszik a wiccák általi használatra.

Hogy valami jót is mondjak:
– ütősek a poénok;
– lerántja a leplet néhány ősi ünnepről, amelyek eredetileg a szexről meg a gyerekcsinálásról szóltak, csak később a prűd társadalom és egyház „finomított” rajtuk, így jött létre a mostani formájuk;
– 3-4 egész jó fejezetet azért sikerült összehozni Thea Sabinnak.

Angria_Wolf>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Igazán remekül sikerült könyvet tudtam a kezembe venni. Megmondom az őszintét, több mint tíz éve nem volt ennyire alapmű a kezemben, mert már régóta gyakorlom ezt a vallást, igaz kissé eklektikusabban, de most ahogy megláttam a könyvesbolt polcán, és leemeltem, szinte megszólított. Nagyon jól megírt, szerkezetileg felépített anyag van benne. Mindent elmond, amit csak tudni kell az alapokról, de nem szájbarágós, nem fennhéjázó, és nem szertelen, tehát csak annyira megy bele a részletekbe, amennyire szükséges. Nem hittem, hogy tud még egy ilyen könyv újat mutatni nekem, de istenemre, sikerült ennek a papnőnek.
Kezdő wiccák, spiritualitással ismerkedők, kíváncsiskodók figyelem! Azonnal dobjatok el minden más könyvet, és először ezt olvassátok el! Melegen tudom ajánlani! :)

)O( BB

LynnLou>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Jót is tudok írni, meg rosszat is. Amennyiben a címbe megfelelően kezdőknek szól a wiccáról, akkor igencsak kétféle érzetet kelt az emberben. Kb. olyan mint egy szakácskönyv kezdőknek, amiben oldalakon keresztül taglalja a tojás feltörését, de a rántás elkészítését elintézi egy mondattal. Azaz néhol túlságosan szájbarágós (bár folyamatosan jelzi, hogy mindezek a lépések szerint megadott „receptek” saját ízlés szerint szabadon változtathatóak), máshol sejtelmes utalásokat tesz, amivel egy kívülállót továbbra is csak felcsigáz, fantáziaképek közt hagy, de iránymutatást nem ad. Ami sok benne, az kevés az érdemi tudáshoz, ami kevés benne, az meg ténylegesen tapasztalati úton sajátítható el, sajnos – ha erre a könyvre alapoznék – nem biztos, hogy érezném a késztetést a tapasztaláshoz. Mindenesetre vannak jó pillanatai a könyvnek, de első könyvnek nem biztos, hogy ajánlanám, később meg minek?

Baba082>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Érdekes könyv, azt hiszem értelmezni csak egy adott nyitottság, és kreatív gondolkodás mellett lehet, hallottam már erről rosszat is, jót is, nekem jók a tapasztalataim a könyvvel kapcsolatban.

PandaSueshi>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Nem régen kezdett érdekelni a wicca, és igyekeztem minél alaposabban utánanézni. No mindenki írt mindent, leginkább egymás szöges ellentétét.
Végre itt ez a könyv, ami tisztán és világosan leírja az igazságot, elhessegeti a tévhiteket. Nagyon jól lett megírva, felépítve.

Ny_Helga>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Bevallom nem igazán vagyok jártas a témában de nekem mint kezdő olvasó tűrhető volt.Voltak benne elég „bugyuta” részek , és elég felületesnek is tartom, de számomra pl nagyon idegesítő voltak a példák amiket felhozott(Harry Potter és hasonló tinisorozatok). Sok helyen úgy éreztem mintha nem is egy felnőtt embernek hanem egy óvodásnak magyarázna.Viszont a boszorkányünnepek és jelentéseik tetszettek, azok érdekesek voltak és legalább van valami fogalmam így róluk.Nem mondom tökéletesnek a könyvet még így sem , hogy nem igazán szoktam ilyen könyveket olvasni de egyszer aki kedvet érez rá annak nyugodtan ajánlom nem sajnálom , hogy elolvastam:)

zsofi017>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Nagyon érdekes kis könyv volt. :) Sok szempontból hasznos volt elolvasni.

Rosalie_2>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Szerintem ez egy jó könyv. Nekem sokkal jobban tetszik, mint az eddig általam megszerzett wiccával foglalatoskodó könyvek, amelyeket olvastam. Egyszerű a nyelvezete, könnyen olvasható, következő és következetes. Aki tényleg egy kicsit olvasgatni akar a wiccáról, annak könnyű szívvel ajánlom. Nem a legjobb könyv, való igaz, de ez egy jó könyv.

Snowberry>!
Thea Sabin: A wiccáról kezdőknek

Szerintem hasznos összefoglaló a témában.
Kezdetnek pont minden benne van ami kell.
Akit mélyebben érdekel egy-egy rész ,az úgyis utánaolvas még pár helyen.

Zakkant_Tudós>!

Létezik egy réges-régi szabály a mágiában, mely szerint nem szabad semmit megidéznünk, amiről nem tudjuk, hogyan küldhetjük vissza oda, ahonnan jött.

Kapcsolódó szócikkek: mágia
Zakkant_Tudós>!

Minél gyakrabban és tartósabban vizualizálunk valamit, annál valóságosabbnak tűnik, és minél valóságosabbnak tűnik, annál valószínűbb, hogy valóban valóságos is lesz.

Zakkant_Tudós>!

A sámánokat őrültnek tartja a környezetük, mert mivel egyszerre élnek mindkét világban, és így egyikben sem élnek igazán.

Kapcsolódó szócikkek: sámán
Zakkant_Tudós>!

Bár a wiccák szívesen foglalkoznak teológiával, azaz az istenség természetével, mélységesen idegen tőlük a dogmatika. A wicca vezetők nem próbálnak mesterséges szabályokat erőltetni a többiekre. Sokan éppen ezért lépnek be a köreikbe: olyan szabad lelkek ők, akik nem tűrik, hogy mások írják elő számukra, miben higgyenek.

Kapcsolódó szócikkek: wicca
Zakkant_Tudós>!

Mind a mágiához, mind ahhoz, hogy boszorkányként éljünk, merésznek kell lennünk. Mernünk kell változni, sikeresnek, másnak, erősnek lenni.

Kapcsolódó szócikkek: boszorkány
Zakkant_Tudós>!

Nem arról van szó, hogy a wiccák meghívják Thort vagy Freyát egy pofa sörre, miközben focimeccset néznek és chipset majszolnak, hanem arról, hogy közvetlenül szólnak az istenekhez, együtt munkálkodnak velük céljaik elérése érdekében, és olyan szinten csiszolódnak össze, amely elképzelhetetlen lenne egy történelmi egyház keretei között.

Zakkant_Tudós>!

Az Istennő az Isten anyja és szeretője. Sok wicca úgy hiszi, hogy az Istennő hozza világra az Istent, majd egy másik aspektusban közösül vele, és megfogan tőle. Ezután az Isten meghal, hogy újjászülessen az Istennő méhéből.

Kapcsolódó szócikkek: boszorkányság · Isten · Istennő · wicca
Zakkant_Tudós>!

Az athaméhoz hasonlóan a pálca is az energia összpontosítására szolgál. Általában akkor használjuk, amikor megidézzük az isteneket, mivel bottal invitálni őket a körbe mégiscsak udvariasabb, mint egy hegyes kést lóbálni Athéné vagy Loki felé. De dolgozhatunk pálcával a kör kivetésénél és a negyedek elhívásánál is. Különösen olyan szertartások során kerül előtérbe, amikor az Agancsos Istent idézzük meg, vagy amelyben fallikus jelképek szerepelnek. Nem csoda, hogy egyes pálcákat kifejezetten fallosz formájúra faragnak.

Kapcsolódó szócikkek: athame · varázspálca
Zakkant_Tudós>!

Két különböző szertartáson is részt vettem, ahol valakinek a haja tüzet fogott, és észre sem vette, míg a többiek el nem kezdték csapkodni a fejét. Sőt, egyszer egy „égbe öltözött” (értsd pucér) rítuson valamelyik társunknak sikerült eloltania az Isten gyertyáját a csupasz hátsójával – az illető sosem heverte ki teljesen az esetet.

Zakkant_Tudós>!

A wicca egyik legnagyobb előnye – és egyben hátránya is – hogy nem rendelkezik központi papi testülettel.

Kapcsolódó szócikkek: wicca