!

Bűbájos bajok (Korongvilág 5.) 88 csillagozás

Könyvtár

Volt egyszer egy szegény ember, s annak nyolc fia. A nyolcadik fiú felnőtt, megházasodott, és lett nyolc fia, s mivel csupán egyetlen foglalkozás jöhet szóba egy nyolcadik fiú nyolcadik fiának esetében, hát varázslónak állt. És bölcs lett meg hatalmas, na jó, mindenesetre hatalmas, s viselte a csúcsos kalapot, és itt a vége, fuss el véle? Itt kellett volna vége legyen?
Ám a férfi elmenekült a varázslatok csarnokából, szerelembe esett, megházasodott – nem feltétlen ebben a sorrendben. És lett neki hét fia, mind már a bölcsőben olyan hatalmas, mint akármelyik varázsló kerek e világon. És aztán lett egy nyolcadik fia! Egy varázsló a négyzeten. Az igézés, bűvölés, bájolás, varázsolás, egyszóval a mágia forrása.
Egy bűbájos.

Eredeti mű: Terry Pratchett: Sourcery

Eredeti megjelenés éve: 1988

Kapcsolódó zóna

!

Korongvilág

50 tag · 54 karc · Utolsó karc: 2014. december 6., 12:37 · Bővebben

Halál · Poggyász · Széltoló · Könyvtáros · Lord Kozimo de Lodoci, Patrícius · Cohen a barbár · Nagy A’Tuin · Az Apokalipszis négy lovasa · Ince · Conina

Ankh-Morpork · Korongvilág · Kleccs · Foldott Dob

Agatha
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Ezt a könyvet azért kellett elolvasnom, hogy mondanivalómat a jövőben az innen származó míves fordulatokkal gazdagítsam. Mert most már tudom, hogy nemcsak vadonatúj van, hanem vadonatrégi is, és az ólomöv mentőöv annyira nem biztonságos, továbbá egy jóéjszakát banán jól jöhet lefekvés előtt. :)

ursus P
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Kitűnő volt ez is, immár harmadszor emelem kalapom a Mester előtt. És most egy kicsit mást kell olvasnom, hogy utána megint újdonság legyen ez a ki(be, szét és néha agyon)fordított világ.

amnaen ×+SP

hatványok és fraktálok.
oktarin izzás.
tornyok.
könyvek.
varászlo.
a varázsbagás sanda banda. tetszett ez is.

Aloha
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Széltoló Pratchett szereplői közül szerintem messze a leggyengébb (és ugyanezt érzem a mellékszereplők közül a varázslókra vonatkozóan), ebből következik, hogy azok a regények, amelyeknek ő a főszereplője, nem feltétlenül tartoznak a kedvenceim közé. Ugyanez a helyzet a Bűbájos bajokkal is, bár hozza az elvárt és megszokott szintet, mégsem hagyott bennem mély nyomot. Conina viszont nagyon jó kis karakter, kár, hogy nem tér vissza több történetben.

Morelight
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Sir Terry Practhett…. asszem ennél több nem is kell a garantált szórakozáshoz :D

fowler P
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Attól tartok, még a múlt évezredben olvastam utoljára a Bűbájos bajokat. Ennél fogva felületes emléktöredékeim voltak csak a kötetről, az alapkoncepcióra emlékeztem, de a cselekményre szinte egyáltalán nem. (Mentségemül szolgáljon: vagy érettségi előtt/alatt/közben?, vagy az első főiskolai ZH időszakában történhetett az olvasás…) A történet tipikusan Pratchettes és tipikusan Széltolós, mindenesetre így cirka 15 évvel a (magyar) megjelenés és első olvasás után is bőven okozott vidám perceket. Ami miatt 4,5 csillag: a Poggyászt ezúttal teljesen céltalannak éreztem. Kicsit olyan nekem „ő” mint Glenn Cook Fekete Seregében a Néma (tudom, bizonyos szempontból erős a hasonlat): annak ellenére, hogy egy árva mukkot nem szól, hatalmas lehetőségek rejlenek a karakterben, amit itt úgy érzem, a Sir nem igazán tudott kiaknázni.

Cherubion, Debrecen, 1999
248 oldal · ISBN: 9639110388 · Fordította: Sohár Anikó
Eltiron
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Kissé csalódás volt, itt már kezdtem unni Rincewind karakterét. Semmiképp sem a jobb Korongvilág-regények közé tartozik.

Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Borzasztó nehezen tudtam ráhangolódni és valahogy a téma (kié a hatalom) sem nagyon fogott meg. Ince karakterét viszont imádtam.

Cherubion, Debrecen, 1999
248 oldal · ISBN: 9639110388 · Fordította: Sohár Anikó
alexxy
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Széltolót minden gyengesége, s hibája ellenére muszáj szerintem imádni. Legalábbis én nem tudok nem odáig lenni érte. Minden erejével azon van, hogy távol maradjon mindentől, főleg, ami az egészségére nézve káros lehetne. Valahogy mégis mindig a középpontba keveredik, s megmenti a világot. De vajon mi lett most vele… Majd kiderül gondolom. :-)
Kicsit nehezményeztem, hogy olyan hirtelen lett vége, még elidőztem volna kicsit Széltolóval, és jó lett volna egy kicsit több Poggyász, mert őt is imádom.

Light
Terry Pratchett: Bűbájos bajok

Nem leszek Pratchett rajongó. Gyorsan lehet haladni vele és vicces is, de nekem valami hiányzik belőle hogy 5 csillagos nagydurranás legyen. Még mindig a lábacskás láda a kedvenc!

silex

– És ugyan milyen lenne az ember szerelem nélkül?
– RITKA – válaszolta a Halál

9. oldal (Cherubion Könyvkiadó, 1999)

Kapcsolódó szócikkek: Halál · szerelem
Amrita_noita I

‎NINCS REMÉNY A JÖVŐBEN.
– Hát akkor mi van benne?
– ÉN.
– Úgy értem, rajtad kívül!
A Halál értetlen pillantást vetett rá.
– TESSÉK?
– Úgy értettem (…) hogy mi az ezen a világon, amiért érdemes élni?
A Halál eltöprengett.
– A MACSKÁK – nyilatkozta végezetül. – A MACSKÁK HELYESEK.

Kapcsolódó szócikkek: Halál · macska
krlany I×+SMP

Életbevágó emlékezni arra, hogy ki vagy valójában. Ez nagyon fontos. Egyáltalán nem jó ötlet más emberekre vagy dolgokra számítani, hogy majd ők megteszik ezt helyetted, tudod. Mindig eltévesztik.

Szávitrí SP

Ha azt mondanánk, hogy vékony volt, elmulasztanánk egy tökéletes alkalmat a „girhes” szó használatára. Úgy nézett ki, mintha főként kenyérpirító-rácsok és nyugágyak szerepeltek volna az ősei közt (…)

Kapcsolódó szócikkek: Ince
krlany I×+SMP

Olyan volt az arca, amibe csak egy traktorkerék szerethetett volna bele …

Szávitrí SP

A SÚLYNAK EHHEZ SEMMI KÖZE. CSATAMÉNEM EGÉSZ ÁRMÁDIÁKAT HORDOZOTT. CSATAMÉNEM EGÉSZ VÁROSOKAT HORDOZOTT. ÚGY VAN, CSATAMÉNEM MINDENFÉLÉT HORDOZOTT VALA, AMIKOR ELÉRKEZETT AZ IDEJÜK, mondta a Halál. ÁM TITEKET HÁRMÓTOKAT NEM FOG HORDOZNI.
     – Miért nem?
    MERT EZ MEGJELENÉS KÉRDÉSE.
     – Hát akkor piszok jól fog kinézni, mi – jegyezte meg Háború zsémbesen. – Az Apokalipszis Egy Lovasa és Három Gyalogosa.

Kapcsolódó szócikkek: Az Apokalipszis négy lovasa · Halál
Szávitrí SP

Nyári mennykő csapkodta a homokos szirteket. Messze alant a tenger oly zajosan szürcsölgette a parti kavicsokat, akár egy egyfogú vénember a savanyúcukrot.

Szávitrí SP

Az éjszaka szétterjedt a Korongon, mint a szilvalekvár, vagy esetleg szederbefőtt.

Szávitrí SP

Klaccsban komolyan veszik a mitológiát. Csak a való élet az, amiben nem hisznek.

Kapcsolódó szócikkek: Kleccs
psn

A csönd nem a zaj ellentéte, hanem csupán annak hiánya.

Kapcsolódó szócikkek: csend · zaj

Összehasonlítás