Az ​egyszerű ösvény 2 csillagozás

Teréz anya: Az egyszerű ösvény

A ​csend gyümölcse az ima
Az ima gyümölcse a hit
A hit gyümölcse a szeretet
A szeretet gyümölcse a szolgálat
A szolgálat gyümölcse a béke.

Fogadd a csendet, hogy imádkozhass, imádkozz, hogy növekedjék hited, higgy, hogy szerethess, élj szeretetben, hogy szolgálni tudj, szolgálj, hogy megleld békéset.
Fogadd az egyszerűt, hogy Istenben élhess, és teremtsd meg az erőt magadban, amely az egyszerű ösvényen való járáshoz oly nélkülözhetetlen.
Mindenki számára szól kalkuttai Teréz anya verse: Hozzátok, akik fivérek és nővérek vagytok Istenben, és Hozzátok, akik még nem sejtitek kereszténységetek…
Fogadjátok szeretettel misszionáriusainak élő példáját, véget nem érő szolgálatuk himnuszát, amely imádságos szívvel zengi a türelem és gyengédség diadalát olyan korban, amikor a háborúk, a mindennapi ellenségeskedések zaja lassacskán a templomok csendjétől is megfoszt bennünket.
Az egyszerű ösvény az igaz útról tudat … az útról, amelynek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1995

Szent Gellért, Szeged, 1996
190 oldal · ISBN: 9638273712 · Fordította: Dalnoki Nóra, Frank Zsófia

Teréz anya: Az egyszerű ösvény

Megérintő történeteket tartalmaz a könyv Teréz anya rendjének és az őket segítő önkénteseknek az életéből, érdemes elolvasni. Ugyanakkor kap egy kis levonást a könyv amiatt, mert egyszerűen nem vagyok jóban azokkal a könyvekkel, amik nagy betűkkel, tátongó sorközökkel, széles margókkal és egész oldalakat betöltő néhány soros idézetekkel próbálnak többnek látszani, mint amik. Ezen kívül úgy érzem, hogy az ígért egyszerű úton sem kalauzolt jól végig, bár nagyon sok értékes gondolatot találtam benne. És ugyan ez rólam mond el valamit, nem a könyvről, de annak ellenére, hogy mekkora hittel íródott, engem nem közelebb, hanem távolabb vitt Istentől. George R.R. Martin sorai jutottak róla eszembe: „Nem hiszek az istenekben (…). [Azt mondják], hogy minden igazság és jóság [tőlük] ered, amit azonban bármelyikből is láttam, azt mind emberek cselekedték.” Engem ebben erősített meg a könyv.

Baba082>!

Nyugaton manapság nem a tuberkolózis vagy a lepra a legsúlyosabb betegség, hanem a szeretetlenség, a törődés hiánya és az, hogy nincs ránk szüksége senkinek. A testi betegségeket gyógyszerekkel tudjuk gyógyítani, de a magány, a kétségbeesés és a reménytelenség egyetlen orvossága a szeretet. Sokan vannak a világon, akik egy darab kenyérért odaadnák az életüket, de még sokkal többen élnek olyanok, akik egy kis szeretetért mindenüket feláldoznák. A nyugati szegénység nemcsak a magány szegénysége, hanem a hité, a lelki életé is, pedig a szeretet, az Isten iránti vágy mégis létezik.

83. oldal, A hit gyümölcse a szeretet (Szent Gellért Egyházi Kiadó 1996)

Kapcsolódó szócikkek: betegség · hit · Isten · magány · szegénység · szeretet
nagytimi85>!

Életünkben megvalósul a csoda, ha az aprót és csekélyet szeretettel tesszük – „legalább napjában egyszer”.

33. oldal, Bevezetés (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: csoda · szeretet
nagytimi85>!

Isten arra teremtett, hogy szeressünk és szeressenek bennünket […], s amit tennünk kell, a lehető legegyszerűbb: szeressünk és engedjük, hogy szeressenek bennünket!

70-71. oldal, Hit (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
ajikarei P>!

Azt hittem jót teszek, de rá kellett jönnöm, hogy nem miattuk, hanem saját magamért lettem önkéntes. Azért jöttem Indiába, mert valami hiányzott, és segítségre szorultam. Azt a hiányt adtam magamból, amit meg kellett szüntetnem. A szeretet hiányát.

135. oldal, A cselekvő szeretet (Szent Gellért Egyházi Kiadó, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: India · szeretet
nagytimi85>!

Sokszor elmondom, a szeretet otthon kezdődik: először a családban, aztán a nagyobb közösségben vagy városban, ahol élünk. Könnyű szeretni azokat az embereket, akik távol vannak tőlünk, de nem mindig egyszerű azokat, akikkel együtt élünk vagy akik a közvetlen közelünkben élnek. Nem értek egyet azzal a szemlélettel, amely a nagy dolgokra helyezi a hangsúlyt, s arra esküszik. A szeretetnek először egyetlen személy iránt kell megnyilvánulnia.

84-85. oldal, Szeretet (Szent Gellér, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: család · közösség · szeretet
nagytimi85>!

A szeretet cselekedetei egyúttal az öröm tettei is. Ne keressétek a boldogságot, mert ha szerettek, megadatik.

103. oldal, Szeretet (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: boldogság · öröm · szeretet
nagytimi85>!

Az elhangzó ima szeretet, s a működésbe lépő szeretet szolgálat.

108. oldal, Szolgálat (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: ima · jótékonyság · szeretet
nagytimi85>!

[…] kevésbé sérülünk, ha inkább mások, mint a magunk sebezhetőségével törődünk. Amikor teljesen azzal voltunk elfoglalva, hogy mások segítségére legyünk, megfeledkeztünk a félelmeinkről. Egyszerűen nem volt időnk félni, így ez a probléma magától megszűnt.

148. oldal, Szolgálat (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: félelem · segítség
nagytimi85>!

Akár jársz gyónni, akár nem, […] tudnod kell bocsánatot kérni Istentől.

47. oldal, Ima (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: bűnbánat · ima
nagytimi85>!

Mindig azt mondtam: a hindunak segítsünk jobb hinduvá, a muzulmánnak jobb muzulmánná, a katolikusnak jobb katolikussá válni. […] igyekszünk kerülni a prédikálást, és ehelyett inkább cselekvéssel, odaadással próbálunk hitünk mellett bizonyságot tenni. […] Ha ezt meg tudjuk valósítani, a vallási különbségek eltűnnek, és minden más egyértelművé válik.

56-57. oldal, Ima (Szent Gellért, 1996)

Kapcsolódó szócikkek: cselekvés · hit · vallás