A ​pók hálójában 18 csillagozás

Tana Vasilkova: A pók hálójában

A fiatal és sikeres Blanka élete két világot takar. Az ünnepelt színésznő személyes élete azonban tele van fájdalommal és csalódással. Legféltettebb kincse kislánya, Alenka, egy viharos szerelem gyümölcse. A fiatal, várandós lány kénytelen hamar a talpára állni, apjával megszakítja a kapcsolatot miután adósságaiért cserébe az nőül adja. Férje eleinte nem érti, hogy Blanka miért olyan hűvös vele, de nem adja fel, és szeretete meghozza a várt eredményt. Amikor úgy tűnik minden jóra fordul feltűnik a gyermek igazi apja, és Blanka egyre jobban belegabalyodik a hazugságok hálójába…

Tana Vasilkova Szlovákia legsikeresebb írónője. Könyveiből több mint 1 000 000 példány kelt el, történetei mindennapi emberekről szólnak mindenkinek. Három gyermekével és családjával mai napig Pozsonyban él.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nők Lapja Műhely Central Médiacsoport, Sanoma

Sanoma, Budapest, 2013
320 oldal · ISBN: 9789633410509 · Fordította: Cséfalvay Eszter

szilvamag_>!
Tana Vasilkova: A pók hálójában

Maga a történet kicsit sem hétköznapi, ami viszont a szereplőket illeti, ők nagyon is azok. Blanka egy olyan nő, akinek az élete tele van fájdalommal és csalódással, és akinek az életét át- meg átszőtték a hazugságok, amik tulajdonképpen nem is hazugságok, hanem inkább eltitkolt igazságok.
Rengeteg olyan téma merült fel a történet kapcsán amikkel nap, mint nap találkozhatunk, és vannak közöttük olyanok is, amikről ennek ellenére mégis valahogy keveset beszélünk. Ennek köszönhetően igen gyorsan peregtek a lapok és könnyen bele tudtam merülni az olvasásba. Az egyetlen negatívum a regénnyel kapcsolatban a már-már zavaróan egyszerű nyelvezete és stílusa volt számomra….. nekem hiányoztak a szép szavak és a nagyívű mondatok.

Pöfivonat>!
Tana Vasilkova: A pók hálójában

Nagyon érdekes, szívfacsarò történet. Észrevétlenül szippantott be a világába, olyannyira hogy észre se vettem, hogy kiolvastam. A stílusa egyszerű, hétköznapi, tele tőmondatokkal, ami eleinte zavarò lehet, de hatàsos. Jò történet, jò könyv, ennyi.

hindy>!
Tana Vasilkova: A pók hálójában

Tetszett. Tökéletesen bemutatja a tényt: nekünk, embereknek soha nem jó az, ami van, mindig másra, többre vágyunk. Csak utólag tudunk helyükön értékelni dolgokat, akkor, amikor már elveszítettük őket. A történet maga kicsit szappanoperás, de nem úgy van megírva. Életszerű, pörgős, jó párbeszédek vannak benne, ami nekem kicsit sok volt, az ömlengés és a főszereplő önmagával való viaskodása, nyavalygása. A nyelvezete nagyon egyszerű – nem véletlen Tana Vasilkova Szlovákia legnépszerűbb írónője, olyan „nép anyukája” stílusban ír, mint itthon V. Kulcsár Ildikó, vagy távolabb Danielle Steel.

Milida>!
Tana Vasilkova: A pók hálójában

Meglepett ez a könyv, mert nem gondoltam, hogy ennyire jó lesz. Az írónőnek nagyon tetszett a stílusa. Kemény témákat dolgoz fel, de mégsem volt nyomasztó.

Zalkodi_Erna >!
Tana Vasilkova: A pók hálójában

Érdekes és fordulatos. Olvastatja magát a történet. De a felesleges, titokzatosnak képzelt barokk körmondatok nélkül kb. 100 oldallal rövidebb lehetne a könyv, ami szerintem ebben az esetben lenne hátrány. Mert tényleg sok benne a felesleges és idegesítő rész. Ettől eltekintve viszont tényleg érdekelt, hogy mi lesz a vége.

Jagika P>!

Az öreg színház falai megremegnek, a nézők hangos nevetése hurrikán módjára megperdül a helyiség sarkaiban, és visszaörvénylik a terembe.

Kapcsolódó szócikkek: színház