Babonák ​és hiedelmek 2 csillagozás

Takács Erika: Babonák és hiedelmek

Miért kell (kell-e) félni a fekete macskától? Kik azok a boszorkányok, és hányfélék? Hány fajta szellemtől és másfajta lénytől féltek eleink, és féltek-e tőlük egyáltalán? Miben hittek eleink, és a nagy kultúrák lakói miféle vallási képzeteket osztottak?
Mióta világ a világ, hiedelmek és babonák tengere tartja életben az emberek fantáziáját, hiszen az élet rengeteg eseménye mind-mind megfejtésre, értelmezésre várt.
A babonák csakhamar mítoszokká, mitológiákká váltak, és időről-időre feledésbe merültek, hogy csakhamar mint a népi folklór elemei éljenek tovább.
Ezekből a mítoszokból és babona füzérekből nyújt a kötet egy jókora csokorra valót az alábbiakban: a tematikus gyűjteményben reméljük, kedvét leli a (kevésbé babonás) olvasó is.

papeerzsepi>!
Takács Erika: Babonák és hiedelmek

Jó összefoglalója a világ és történelem vallásainak, mondáinak és babonáinak, csak a képek nem követik a leírtakat, és sok az elütés a szövegben.

dontpanic IP>!
Takács Erika: Babonák és hiedelmek

A szöveg rettentő érdekes, ha nem is tudományos igényességgel megírt, de ezt nem is lehet rajta számon kérni. A képek gyönyörűek, bár a képaláírások lehetnének pontosabbak (pl. festmények esetében). Viszont, ami igazán zavart, és nagyon levon az értékéből, az a rengeteg gépelési, tördelési hiba. Nagyon sok az elütés, néha egy mondatnak egyszerűen hiányzik a vége, pont után nem nagybetűvel kezdődik a következő mondat stb. Lehet, hogy nem minden példány ilyen – én ajándékba kaptam, könnyen el tudom képzelni, hogy akciósan vették, le volt árazva a hibák miatt, és utánnyomták aztán rendesen. Nem tudom, mindenesetre kicsit kiábrándító volt, főleg hogy amúgy tényleg nagyon tetszett (volna).