Kezdetek (Egy ikerpár titkos naplója 1.) 335 csillagozás

Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Vajon ki állítja azt, hogy az egypetéjű ikreknek belülről is hasonlítaniuk kellene?
Hát, nem!
Ott van például Feltser Luca, aki színötös tanuló, cserkészetre jár, és sohasem hazudik. És Feltser Zita, akit leginkább csak a csinos ruhák és Nagy Marci smaragdzöld tekintete érdekel.
Ez a könyv az ő titkos, párhuzamos naplójuk, melyet a hetedikes tanév kezdete óta vezetnek: Luca dátumozva és az élményeket pontozva, ahogy kell; Zita pedig csak úgy, ahogy érzi…
Ha hiányzott már, hogy első kézből értesülj a tinik életéről, a suliban és azon túl, akkor neked találták ki ezt a könyvet, amelynek szerzője ugyanúgy tizenhárom éves, mint főhősei, és akikkel együtt fog felnőni a titkos napló további fejezeteiben!

Eredeti megjelenés éve: 2013

Alexandra, Pécs, 2015
Alexandra, Pécs, 2013

Nagy Marcell · Feltser Zita

Fleur_Rouge_Cerise>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Hát én sokkal rosszabbra számítottam :D Félre ne értsetek, nem volt jó… de ennyi szidást és ütlegelést nem érdemel.

1. Ez nem az SZJG. Tény, hogy vannak benne elemek, amik az SZJG-ben benne voltak, de ha belegondolunk, akkor a pontozást leszámítva semmi nem onnan van másolva, mert minden annyira nagy sablon és klisé (mekizés, smájlik, divatos kifejezések, fészbúúk, klikkesedés), hogy nagyzolás lenne az állítani, hogy másolás. Annyi a különbség, hogy az SZJG-ben jobban van tálalva. (Megjegyezném a pontozás itt nem működik, mert olyan kevés minden van egy bejegyzésbe írva, hogy nincs mit pontozni.)

2. A fogalmazás. Így ír egy 14 éves lány. De azért bevallom nagy mazochistán, hogy olvastam én felnőttet sokkal rosszabbul írni. (Most már írhatom a Destined értékelésembe, hogy Pike rosszabbul ír, mint egy 14 éves. MUHAHAHAHAHAHA!!!!) Túlzás azt mondani, hogy nagyon nagy tehetsége van, mert nincs. Az őt érő hatásokat összegyűjtötte és beleírta egy könyvbe. Ez nem nagy kunszt. Ennek megfelelően alig van bármi egyediség is benne, minden poén elcsépelt, már hallott, vagy konkrétan az internetről másolt 1000 látott közhely (http://moly.hu/idezetek/328025). Ennyi erővel én is megírhatnám a naplóm és kiadathatnám. Pedig ebből sokkal több mindent ki lehetett volna hozni. Nem minden tini sorozat unalmas, és nem kell sok mindent nyújtania. (Példa: Meg Cabbot: Allie Finkle sorozat) Ha egy kis eredetiség is lenne a dologban, talán még sikeres is lenne, mert szerintem az ikresdi alapvetően nem elcsépelt téma.

3. A karakterek.
A két ikerpár szörnyen szélsőséges. Ugye ez lett volna a lényeg, de ez túlzás. Luca egy Rentai Renáta tényleg nagyon jó kislány, de néha meg nagyon ellentmond a személyiségének és szörnyen viselkedik. Zita meg egy k*rva. Nincs kérdés. Annyira szélsőséges lett, hogy a viselkedése nem is nőies, inkább fiús, de közbe meg egy k*rva.

Összességében nem volt szörnyű. Jól szórakoztam rajta és várom a folytatást. DE!!!!!! Tudom, hogy mindenki ezért olvassa végig az értékelést:

4. RAGE!!!!!!!!!!!
– Ezt a könyvet látta szerkesztő? Ha igen, akkor kijár neki két k*urva nagy pofon, mert: Nincs Lopott idők című film, a tarantula csípése nem mérgező és a libamáj se szénhidrát, így sok kalóriát se tartalmazhat!
– Miért nyeri meg a Bella Swan vámpír jelmez a versenyt, miért nem a zombik? És egyáltalán, hogyan néz ki egy olyan jelmez? Mármint a ruha része. Mert halál komolyan kölcsönöznek egyet kölcsönzőből.
– Ha valaki profi szinten jár táncolni és versenyez, akkor szerintem nem akad fel olyan dolgokon, mint hogy most ki áll elől és pláne nem rontja el az egész koreográfiát a versenyen, csak azért, hogy neki jó legyen.
– Egy cserkész aki sziklát mászik, olyan béna, hogy rálép egy ágra ami leszakad alatta. FUCK YEAH IQ RULEZ!
– Marci nem Cortez! Oh nem… Sokkal rosszabb… egy idegesítő kis beképzelt p*cs és a bunkóság olyan magas szintén áll (level infinite), amit mi puszta földi halandók meg se érthetünk, és én nem hogy lányok közelébe nem engedném őt, de azonnal küldeném kasztráltatni, hogy megfosszam a törzsfejlődést eme genetikai selejttől.
– Milyen az már, hogy Tiffany, nem tud normálisan magyarul beszélni és ez a könyv közepén derül ki, amikor korábban is szerepelt már?

Lilla>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Régen tetszett (én sem tudom mért), most már valószínűleg a falra másznék tőle. :D

meseanyu P>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

@kerry4ever-el értek egyet, helyén kell kezelni ezt a könyvet, és nem felnőtt szemmel nézni. Kiskamasz gyermekemnek és a barátnőjének tetszett, és bár nem szeretném, ha csak ilyesmit olvasnának, de egy délutános kikapcsolódásnak tökéletesen megfelel. Mi is olvastuk az Édesvölgyi sulit meg a Denise-eket, na ez kb. az a színvonal, ráadásul egy kislány tollából, ezt is vegyük figyelembe.

ZsJul>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Három óra volt elolvasni. Nem egy világirodalmi remek, de szükségem volt valami átvezetőre két könyv között, és ez pont ideálisnak bizonyult. 13 évesen én is ilyen naplót írtam, szóval np, de azért voltak hiányosságai…

Dia20646 P>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Nagyon tetszett a sorozat első kötete. Igazi könnyed, sokszor mosolygásra késztető történet a 13 évesek világába kalauzol minket. Az ikrek bár külsőre egyformák, mégis teljesen más természetűek. Naplójukban ugyanazokat az eseményeket írják le, de más szemszögből és egyáltalán nem válik így unalmassá. Nincs olyan érzésünk sem, hogy újraolvassuk az előző oldalakat.
Örülök, hogy van 2. és 3. kötet is, remélem azok olvasása után is ilyen pozitív véleményem lesz.

Esztiimo>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Szerintem egyáltalán nem lett ez egy rossz könyv. Látszik, hogy lett rá áldozva energia. Nem mondom, hogy ez tökéletes lett, de azért gondoljunk bele, hogy egy író első könyve, aki ráadásul csak 13 éves. Szerintem nagy teljesítmény volt ez is, és én abszolút tudtam élvezni a könyvet. Tinik életéről szólt, humoros, romantikus, és teljesen magamra ismertem benne. Körülbelül 4 éve olvastam utóljára, amikor egyik kedvencem lett. Ma már látom a hibáit, viszont bármikor le tudom venni a polcról úgy, hogy örömömet leljem benne.

Anna_Sera>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Ez egy nagyon jó könyv,pláne ,ha figyelembe vesszük milyen fiatal az,aki írta.Rengeteget nevettem rajta,Zitát eszméletlenül bírtam,Luca kicsit sótlan.Örültem,hogy itt nem arról van szó,hogy az ikrek szinte egyek.Minden könyvben így van,és ez már uncsi,nem beszélve arról,hogy az csak városi legenda,hogy minden iker össze van nőve lelkileg,ismerek több ikerpárt is,és azon se lepődnék meg,ha egyik felük földönkivüli lenne,annyira különböznek egymástól.Kedvencem az első szám első személyben elmesélt könyv,napló alakban.Újabb jó pont ennek a műnek.Remek ötlet volt,hogy kézírással van és nem nyomtatva,így tényleg naplószerű.Nagyon érdekes ,hogy két ember ugyanarról az eseményról mennyire mást gondol,ebben a könyvben ez nagyon jól ki volt domborítva.Nagyszerűen van ábrázolva,hogy milyen a tinilét,és,hogy a szülők mennyire nem értik meg őket.Szuper a jellemábrázolás,Zitáé,és Lucáé is,és rajtuk keresztül mindenkié,mindez úgy,hogy nincs hosszan és unalmasan ragozva,hogy ki milyen,mégis mintha minden szereplőt ezer éve ismernék.Mintha én is újra hetedikes lettem volna,és mintha én is a könyvben lettem volna.És ha egy író ezt eléri,hogy az olvasó a könyvben érzi magát, az a jó író,mondta Stephen King.Egyetértek vele.Ugyan már negyven fele közeledek,de olvasván ezt a könyvet szó szerint visszarepültem a múltba.Én hetedikes koromban mehettem először egyedül vásárolni,és én is csizmát vettem egyik barátnőmmel.Akkor a Corvin volt a Pláza,én nem kaptam,mivel nekem is feles lábméretem van, a feles cipő már akkor is ritkaságszámba ment,de a barátnőm megvette a drága/akkor ez 2000 ft volt/csizmát,ő is kapott büntit érte,egy hónapig nem mehetett sehova,plussz az anyja visszavitte a csizmát,és mivel pénzt nem adtak vissza,levásárolhatta.Vett két olcsóbb,nagyon ronda csizmát,a barátnőm meg egy órát zokogott nekem a telefonba,hogy ebbe kell majd járnia.Mekkora dráma volt ez akkoriban!Régi szép idők,mikor az embernek ez volt a fő problémája.Nekem is hetedikes koromban volt az első srác,akivel jártam.A mi osztályunkban is volt egy Marcell,csak ő Martin volt,minden fiú a suliban az ő frizuráját hordta,az ő öltözködését utánozta,az egész iskolában minden lány vele akart összejönni,hónapokig találgattuk,kit választ majd. Sajna nem engem választott,de az én srácom se volt utolsó,és ő is megbukott kétszer is ,így 15 éves volt.Hú de menőnek éreztem magam,hogy 15 évessel járok.Az időutazásért ,és a sok régi,szép emlék felbukkanásáért külön köszönet Vandának.

Zsámbok_Anna>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Nekem nagyon tetszett! Még a barátnőmtől kaptam kölcsön, de azóta is imádom. :D
A két lány írása különleges volt, mivel mind a ketten más-más képpen írtak. Nagyon tetszett, hogy ilyen különlegesen volt leírva a történet. A lányok személyisége is tetszett, és az, hogy a két lány nem teljesen egyforma, így a barátnőmmel tudtunk azon töprengeni, hogy ki kire hasonlít. Nagyon vártam a második részt, és most remélem lesz harmadik is. :D

Kittike>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Nagyon jó volt. Egy ikerpár, de különböztek, teljesen eltérő személyiségjegyek mutatkoztak meg náluk, és ez rendkívül szimpatikus volt.

Boqiii>!
Szűcs Vanda: Egy ikerpár titkos naplója – Kezdetek

Nagyon tetszik. A betűtípus nagyon illik hozzá és nem olyan mint az általános könyvek

Nagyon tetszik egy Marci nevű osztálytársam, aki igazából Marcell, és már nyolcadikos lenne, csak egyszer megbukott. De engem nem érdekel, hiszen olyan helyes. ♥

MisssBee P>!

De most tényleg. Minek a suli?
Matek: hallottak már a számológépről?
Történelem: az én történelmem a tegnap, és tudom, mi történt akkor.
Magyar: tudok beszélni, nem is keveset.
Biológia: ismerem az állatokat, az osztálytársaimat.
Testnevelés: tudok járni, ha kell, még talán futni is.
Földrajz: észak, dél, kelet, nyugat.
Nyelvek: mire való a Google-fordító?

Algernon P>!

Bocsánat, kedves Naplóm, hogy már az első oldaladon folt esett, mert a papírra mászott egy hangya, és véletlenül szétnyomtam a kézfejemmel, miközben e sorokat írtam.

Jeffi P>!

„Mosolygok, mert a testvérem vagy,
S kacagok, mert nem tehetsz ellene semmit.”

Fleur_Rouge_Cerise>!

Kedves Naplóm!

Nem tudok mást írni, csak annyit, hogy már a saját aurámat is meguntam… :(

Tamee>!

Bárcsak örökké gyerek maradhatnék Pán Péterrel Sohaországban!

143. oldal Luca naplója

cmbyn>!

Sajnos nagyon fáj a torkom. Talán a fagyitól, de valószínűbb, hogy az undorító, állandóan náthás Schalbó Norbi az oka. Mert az undorító, állandóan náthás Schalbó Norbi, az újdonsült padtársam RÁM TÜSSZENTETTE A BACIJAIT! Pfuj!

Egy ikerpár titkos naplója sorozat · Összehasonlítás