Doktorok ​könyve 6 csillagozás

Sorsuk az elhivatottság
Sziebig Tímea: Doktorok könyve

A szerző így vall munkájáról:
„Orvosokat kerestem és gyógyítókra leltem. Különleges és csodálatos emberekre, akiktől sokat lehet tanulni. Bátorságot, hogy merjük a saját utunkat járni, kitartást, ami vezet az úton, alázatot, amely segít fejet hajtani, kérni és elfogadni… Van még tanítás bőven! Bízom benne, hogy ezek majd kiderülnek a könyv olvasása közben.”

Saxum, Budapest, 2009

Sziebig Tímea: Doktorok könyve Sorsuk az elhivatottság

Érdekes könyv volt ez. Jó volt olvasni. Közismert gyógyítókkal ismerkedhettem meg közelebbről: beleshettem gondolatvilágukba, hitvallásukba, életfelfogásukba, munkásságukba és amennyire engedték személyes élettörténetükbe is.
Számos interjúkötetet olvastam már, (van összehasonlítási alapom) erre rámondhatom igényes kötet. Az interjúk mindegyike árulkodik a szerző alapos felkészültségéről. Beszélgetőpartnereit mindig sikerült a „központba” helyeznie, a párbeszédek olvasásakor érződött , hogy mindegyikükkel közös nevezőre jutott.
A többit pedig elárulják a történetek…

Sziebig Tímea: Doktorok könyve Sorsuk az elhivatottság

Nehezen talált utat hozzám ez a könyv, pedig már öt éve kaptam, a 19. születésnapomra édesanyámtól, némi útravalóként a nagy orvosi egyetemre. Nagyon igényes és jól válogatott interjúkat tartalmaz a kötet, ha már csak feleannyira jó gyógyító leszek, mint az itt bemutatott orvosok, lángelmék, már megérte erre az ösvényre lépnem.
Laikusként is érdekes amúgy, sok mindent tartalmaz zsenik, csodabogarak több évtizedes harcáról kortársaikkal; családhoz és az Istenhez, hithez és csodákhoz való viszonyaikról. Megtudtam, mi az az orvosmeteorológia és azt, hogy Dr. Czeizel Endre nem tudja levágni a saját körmét. :)

Gólyanéni>!

Aquinói Szent Tamás tudtommal valahogy így imádkozott: „Atyám! Add meg a bátorságot, hogy meg merjem változtatni, amit meg tudok változtatni; add meg a türelmet, hogy el tudjam fogadni, amit nem tudok megváltoztatni; és add meg a bölcsességet, hogy különbséget tudjak tenni a kettő között.”

101. oldal (Dr. Domján László)

Kapcsolódó szócikkek: Aquinói Szent Tamás · bátorság · bölcsesség · türelem
Gólyanéni>!

Ha csak magunkra gondolunk – ami a modern fehér ember legnagyobb problémája az individuális társadalomban –, az a lehető legrosszabb, mert saját magunkért csak töredékét tudjuk tenni annak, amit embertársainkért képesek lennénk.

153. oldal (Dr. Papp Lajos)

Gólyanéni>!

Böjte Csaba mondja, ha az embert jobbá akarják verni, az ellenállást szül, de ha jobbá akarják szeretni, az térdre ejti.

77. oldal (Dr. Csókay András)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
ábelarengetegben>!

Egy embernek annál teljesebb az élete, minél inkább ki tudja teljesíteni mások életét.

153. oldal - Dr. Papp Lajos

Gólyanéni>!

…számomra nagyon fontos, hogy mindennap próbáljak teljes életet élni, és ezt tanácsolom mindenkinek. Mindig a mai napa fontos, ami viszont nem azt jelenti, hogy a mának élek. A jövőnek élek, de ma teszek meg mindent azért, hogy a jövőt szolgáljam.

158. oldal (Dr. Papp Lajos)

ábelarengetegben>!

…senki nem lehet másmilyen szülő, mint amilyen ember.

216. oldal - Dr. Ranschburg Jenő

Gólyanéni>!

Az árnyékos oldalról visszajönni a fényre, ahhoz több kell, mint ami ésszel felfogható, és emberi cselekedettel elérhető. Csak az az orvos válhat betegei szemében csodadoktorrá, aki mindezt tudja, és nem csupán szakmai tudásával, hanem elhivatottságával és hitével van jelen a gyógyítás folyamatában és a gyógyulás csodájában.

ábelarengetegben>!

Nem könnyű rálelni a helyes útra, de annál is nehezebb rajta maradni.

80. oldal - Dr. Csókay András

ábelarengetegben>!

Mindig előre tekintek, sohasem vissza. Biztos ez az oka annak is, hogy nem voltam jó történelemből.

122. oldal - Dr. Lisziewicz Julianna

ábelarengetegben>!

Melyik a fontosabb igazodási pont, a pillanat vagy az örökérvényűség? Később erre a kérdésre találtam meg a választ az állatokban, mert az ő világuk örök érvényű, amire lehet támaszkodni.

142. oldal - Dr. Magyar Gábor