66 ​új mini sci-fi 4 csillagozás

Szentmihályi Szabó Péter: 66 új mini sci-fi

Szentmihályi Szabó Péter eddig megjelent 65 könyve sokféle műfajban született meg, a tudományos-fantasztikus irodalom rajongói azonban leginkább a Galaktika munkatársaként és sci-fi regények, novellák és filmek szerzőjeként ismerik. Évtizedekkel ezelőtt jelent meg és fogyott el sok tízezres példányban a 101 mini sci-fi és a 101 rettenetes történet a Füles népszerű „mellényzseb-könyvtárában”. Most Szentmihályi Szabó Péter 66 vadonatúj mini sci-fivel bővíti a számára is oly kedves magyar science fiction irodalmat – a humoros, szatirikus történetek egy része az elmúlt évek politikai görbe tükreként is szórakoztató olvasmány, s egyúttal ironikus számvetés arról a jövőről, amit Huxley és Orwell megjósolt, s amiben már benne élünk, sőt kezdjük is megszokni, bár megszeretni nem sikerült. A könyvecske mellényzsebben elfér, a BKV járművein végállomástól végállomásig elolvasható, persze, ha lesz még BKV.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Agroinform, Budapest, 2010

gybarbii>!
Szentmihályi Szabó Péter: 66 új mini sci-fi

Hát nem is tudom… Alapból nem igazán vagyok sci-fi kedvelő, éppen ezért jelentkeztem petamas kihívására, hátha közelebb kerül hozzám a műfaj. Egyelőre ez nem történt meg…
Maguk a történetek néha nagyon jópofák voltak, de néha nagyon is erőltetettnek éreztem őket.

graphoman IP>!
Szentmihályi Szabó Péter: 66 új mini sci-fi

Van benne sok jó ötlet, remekül működik a „sírjak-e vagy tán nevessek” műfaj, de nem igazán profin van megírva. Gondolom, az lehet az oka, hogy újságba készültek, így egy levegővel íródhatott egy-egy, különösebb utólagos csiszolgatás nélkül – mindenesetre így egyben olvasva őket itt-ott kiütközik egy-két döccenés.