Képes ​brit és amerikai angol-magyar szótár 9 csillagozás

Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár

A könyv illusztrációkkal teli, az angol nyelv legfontosabb szavait (elsősorban főneveket, tárgyak nevét) összegyűjtő összegző munka. Nem hagyományos szótár, mivel a szócsoportok egy-egy tematika köré épülnek, pl. öltözködés, foglalkozások, közlekedési eszközök, stb.
Az újabb változatok CD-t is tartalmaznak, amelyen nyomon követhetők az brit és amerikai angol használatbeli különbségei, és kiejtési gyakorlatnak sem utolsó.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Képes szótárak Szultán

Szultán, Budapest, 2008
Szultán, Kalocsa, 2004
Szultán, Budapest, 2003
268 oldal · ISBN: 9789634001874 · Fordította: Szendrő Borbála

Daniella78>!
Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár

Befejeztem, ami itt most azt jelenti, hogy lefordítottam koreaira. Jó kis munka volt :). A szótárral azonban nem vagyok elégedett, teljesen hiányoznak belőle a módosítószók, kötőszók, a határozószók is szegényesek, a szavak túlnyomó része főnév, az igék pedig szinte mind mozgást jelentőek, vagyis pl. az a szó, hogy él, gondolkodik, kitalál vmit, megold, elhatároz stb. nem szerepelnek a gyűjteményben. Olykor elvész az apróságokban, az autó részeit vagy a bűnügyeket kivesézi, de a foglalkozások közül rengeteg kimarad, vaqy pl. a vallások, tudományok is. A szóanyag pedig elavult (az én kiadásomban legalábbis), a csúcstechnológia témát a walkman és a zsebszámológép jelenti. De azért meg fogom szépen tanulni. Koreaiul. :P

Galambdúc>!
Szendrő Borbála: Képes brit és amerikai angol-magyar szótár

Szeretem használni ezt a tematikus kis szótárt, nagyon jól van rendszerezve témakörök szerint. Szókincsbővítésre kiváló. Fél pont levonás, mert nem a legigényesebb a nyomdai kivitel, lehetne színesebb, kicsit változatosabb.

Makkai Ádám: Angol/amerikai idiomatikus szólások és kifejezések tára
András T. László – Kövecses Zoltán: Angol-magyar szlengszótár
Howard Beckerman: Family Album, U.S.A.
Chris Hovell – Nick Pronger: An Introduction to English and American Literature / Bevezetés az angol és amerikai irodalomba
Herman Melville: Bartleby, the Scrivener / Bartleby, az írnok
48 szerelmes vers
Szőllősi Péter (szerk.): Halálösvény
Tim Gautreaux – Tom Paine: Contemporary American Short Stories / Mai amerikai novellák
Pflanczer István: Ki hol nem ült
Kodolányi Gyula (szerk.): Antológia a huszadik századi amerikai költészetből / Twentieth Century American Poetry