Boldogtalanság ​és evolúció 18 csillagozás

Paleolit táplálkozással a depresszió ellen
Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Ha vissza akarjuk hódítani boldogságunkat, az élet élvezni tudását, ha fel akarjuk szabadítani a bennünk rejlő tetterőt és kreativitást, ha újra élvezni akarjuk az élet apró örömeit, akkor vissza kell térnünk ahhoz az életstílushoz, amihez évmilliókig hozzácsiszolódtunk. Sok összetevője van a lehangoltságnak, a bánatnak, az életuntságnak, de a végső közös út mindig a gyulladás, mely a legkisebb stresszt is depresszióba fordíthatja át. Ezért oly ingerült, frusztrált és csalódott a modern ember, pedig soha jobb dolga nem volt. Eszik, mert boldogtalan és boldogtalan, mert boldogtalanra eszi magát. A boldogtalanság tehát nem végzet, csupán elhibázott életmód.

Jaffa, Budapest, 2010
Jaffa, Budapest, 2010

leyla>!
Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció Paleolit táplálkozással a depresszió ellen

érdekes megközelítés, új dolgokat olvastam Úgy gondolom, hogy van ebben az elméletben valami igazság… Ami a gyógyszeripart illeti – azt teljes mértékben el tudom képzelni… és a taplálkozással kapcsolatban még el kell olvasnom a másik könyvet, a Paleolit táplálkozást.

florahnagy>!
Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Kedvelem Szendi Gábor stílusát és írásait, nekem tetszett a könyv.

Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Vannak benne okos dolgok, de sok mindennel nem értek egyet.

Nata>!
Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Nem egy „egy estés” könyv, az is biztos. :-)

Filippino>!
Szendi Gábor: Boldogtalanság és evolúció

Ismét egy jó kis Szendi könyv, és hát vele elfogult vagyok. Mondják, hogy sokadik bőrt húzza le ugyanarról, de én úgy gondolom, minden könyve 1-1 újabb fontos kutatómunka eredménye, és bár a téma ugyanaz, sok új információt kapunk.

Lunemorte P>!

Egyre riasztóbb az, ahogy a pszichiátria nyomul, fennhatósága alá von és biokémiaként kezel minden szomorúságot, bánatot, kiúttalanságot, veszteség felett érzett fájdalmat.

Lunemorte P>!

A pszichiátria és a gyógyszeripar összefonódása torzszülöttet eredményezett, amely a tudományos látszatkeltésekkel és propagandával hatékonynak állítva be magát, parazitaként szívja a társadalom vérét. Az antidepresszánsok a világ legtöbbet eladott és a világ leghatástalanabb gyógyszerei.

Kapcsolódó szócikkek: pszichiátria
Lunemorte P>!

Már csak a történetiség miatt is, kezdjük először gyógyszerekkel. A depresszió szerotoninhipotézise tulajdonképpen a feltételezett gyógyszerhatásból született. Márpedig ha – mint az alábbiakban bebizonyítom – nincs is gyógyszerhatás, azaz az antidepresszánsok nem gyógyítják a depressziót, akkor téves a szerotoninelmélet is. Téves kiindulási alapból nem lehet helyes következtetésre jutni.

Lunemorte P>!

Tehát az antidepresszánsok valójában mellékhatással bíró, aktív placebók.

Lunemorte P>!

Joanna Moncrieff pszichiáter létére rendszeresen publikál tanulmányokat, amelyekben azt bizonygatja, hogy a pszichiátria mai, a „biokémiai egyensúlyzavar”-ra vonatkozó teóriája éppoly tudománytalan, mint a korábbi pszichiátriai teóriák, amelyek nevében agyműtéteket, elektrosokkot vagy inzulinkómát alkalmaztak.

sassenach>!

A kötődési élmények hatására a gyermekben kialakul az emberi kapcsolatok
egy belső lelki modellje, amely azután egész életén át meghatározza
majd kapcsolatai minőségét. Az élet során később elszenvedett
kapcsolati veszteségek (szerelmi csalódás, elhagyottság, válás, magány)
az úgynevezett bizonytalanul kötődőket sokkal mélyebben érintik,
és sokkal valószínűbben vezetnek súlyosabb depresszióhoz, mint
mondjuk a biztonságosan kötődőket.

Lunemorte P>!

Karl Popper szerint az az állítás felel meg a tudományosság kritériumának, amely potenciálisan igazolható vagy cáfolható. A szerotoninhipotézis azért tudományon kívüli, mert a pszichiátria mai hozzáállásával sem nem igazolható, sem nem cáfolható. Úgy is fogalmazhatunk, hogy az antidepresszánsok hatásának megértéséhez szükségtelen feltevés a szerotoninhipotézis.

Kapcsolódó szócikkek: Karl Popper
sassenach>!

Vannak betegségek, amelyekhez feltűnően gyakran társul „depresszió". Ilyen a rák,
a gyulladásos autoimmun betegségek, a szívbetegség, az asztma és allergia.
Gyakran úgy tekintenek ilyenkor a depresszióra, mintha az
csupán a betegségre adott pszichés reakció volna, de ezt cáfolja
az, hogy sokszor már a diagnózis felállítása előtt megjelenhet a depresszív
reakció.

sassenach>!

…mind a pesszimizmust, mind az optimizmust tanuljuk. Kinek milyen volt a gyermekkora és milyenek voltak a szülei. Ne gondoljuk, hogy a szép és felhőtlen gyermekkorbóljönnek
az optimisták és a szegénységből és nyomorból jönnek a
pesszimisták. Annyira nincs így, hogy néha hajlamos vagyok az ellenkezőjét
gondolni.

Kapcsolódó szócikkek: optimizmus
Lunemorte P>!

A szakirodalomban már közhelyszámba megy, hogy a kontrollálhatatlan stresszre adott „reménytelenség” válasza a depresszió modellje. Ez azonban, mint az előző fejezetben is utaltam rá, nem egyértelmű, mert nem egy általános jellemzi ilyenkor az állatokat, hanem csak hasonló helyzetekben maradnak a stresszingerrel szemben passzívak.