Kéz ​kezet mos?… 1 csillagozás

Egy bíró naplójából
Szekeres Károly: Kéz kezet mos?…

A könyvben szereplő történetek önmagukért beszélnek, mégis, nem tagadom, hogy megírásuk nem mentes az író értékítéletétől és véleménynyilvánításától, amely az esetek vagy éppen bűnügyek által felkavart közvélemény hangjával – úgy érzem – mindenben találkozik.
Az itt szereplő bűnelkövetők hosszabb-rövidebb ideig tartó „tevékenység” után felelősségrevonásukat nem kerülték el, üzelmeiket nem folytathatták a végletekig, s törvény elé állították, vagy legalábbis eltávolították őket állásukból. Amíg azonban a leleplezésig eljutottak, sajnos, tetemes károkat okoztak a gazdasági élet különböző területein.
Egy-egy elkövető figuráját a bűnöző típus bemutatása céljából több, hasonló elkövető személyiségéből ötvöztem össze, hiszen itt magán a bűncselekményen, a bűncselekményt lehetővé tevő okokon és tényezőkön, és nem személy szerint a bűnéért már meglakolt vagy éppen jogerős büntetést töltő kártékony bűnelkövetőn van a hangsúly.

Kossuth, Budapest, 1976