Te ​már nagylány vagy, Mogyoró! (Mogyoró 3.) 70 csillagozás

Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró! Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró! Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró! Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

Te már nagylány vagy, Mogyoró – mondogatja a mama. Mogyoró szerint mindig olyankor hangzik el ez a mondat, amikor valami kötelességről van szó. Persze ha magassarkú cipőt szeretne, vagy a tv esti adását akarja megnézni, rögtön figyelmeztetik zsenge korára. A közkedvelt Mogyoró-sorozat harmadik kötetében az olvasó ismét találkozik Petivel, Mogyoró öccsével, Marikával, a falusi barátnővel s Karcsival, aki játszótársból majdnem udvarlóvá lép elő. Kalandjaik az olvasónak sok derűs percet szereznek.

Eredeti megjelenés éve: 1966

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 1976
360 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631104761 · Illusztrálta: Görög Júlia
Móra, Budapest, 1966
348 oldal · keménytáblás

Nórcsy08>!
Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

Közel állnak szívemhez a régebbi kiadású, régebben íródott könyvek. Nincs ez másképp a Mogyoró-sorozatnál sem. Hihetetlenül aranyos történet egy kislányról, a családjáról, a barátairól. Képes mindig bajba sodorni magát, vagy éppen mást, majd keresi a megoldást. Önzetlen, segítő szándékú, bár benne is megvan az irigység halvány jele. Mindegyik fejezet egy-egy viszonylag különálló történetet boncolgat, mely gondolkodásra készteti az olvasót, mellyel rájöhetünk az adott fejezet tanulságára. Kíváncsi vagyok, a mai világban az írók képesek lennének-e egy hasonló stílusú, színvonalú művet írni, hiszen a mai kiadásokban nem igen találkozhatunk ilyen jellegű, szerethető könyvvel.

Kicsibogár>!
Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

Egy kis időutazás, ami megmelengette a szívemet, én meg megölgetttem a könyvet. Igazi ifjúsági regény, amiben mégis olyan életigazságok és bölcsességek vannak, amik szerintem ma is akutálisak, illetve azok kell hogy legyenek.
2020.01.19.
Még mindig szívet melengető Mogyoró története, olyannyira, hogy az ember képes belefeledkezni, és csak olvasni…

Luca87 I>!
Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

Azt hiszem, az első és második kötetet jobban szerettem, de ez is tetszett. Sajnálom, hogy a néni csak olyan keveset szerepel, mert valamelyik előző darabban hozzá fűződött a kedvenc fejezetem. Ettől eltekintve jó volt, csak abban reménykedem, hogy a következő könyvben Mogyoró leszokik róla, hogy mindenki dolgába beleüsse az orrát, mert az idegesített.

Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

Még mindig az orrát mindenbe beleütő Mogyoró ez a Kati. Annyira már nem összefüggő történet, inkább kisebb részletekből áll.

AnitaZoé P>!
Szalay Lenke: Te már nagylány vagy, Mogyoró!

15 évesen olvastam a Mogyoró és a Mogyoró kinövi a kabátját c. könyveket, de a folytatást csak felnőtt fejjel tudtam beszerezni. Tetszett, bár az első részeknek nem ér a nyomába. Néha nagyon nehezen vettem rá magamat az olvasásra. Még egyáltalán nem nagylány ez a szeleburdi gyermek viselkedésileg sem. De még ilyen korban nem is kell. Persze mindig beleüti az orrát olyan dolgokba, amibe nem kellene, utána meg mászhat ki a slamasztikából. Furcsa belegondolni, hogy Mogyoró már régen nagymama korban van!

Lana_>!

Milyen furcsa, hogy az ember sokszor pontosan az ellenkezőjét mondja ki, mint amit elhatároz.

Lahara IP>!

– Hát persze hogy igaz, apa! Ne nyugtalankodjatok miattam, úgy viselkedem majd a vonaton, mint egy komoly felnőtt. Tudok én vigyázni magamra! Ha valaki pimaszkodni mer – hozzávágom a táskámat!

Lahara IP>!

– No hiszen szépen vagyunk! – nevetett István bácsi. – Hát a saját kutyátokat se ismeritek meg?
– Még csak pár napja vagyunk itt… – mondta Mari.
– Nem jött közelebb, csak messziről kísért… – nyafogta Teri, s még mindig vacogott a foga.
– De hát… a sötétben minden kutya egyforma – mentegetődztem én –, a sötétben nem látja az ember se a színét, se a formáját, csak azt, hogy ott van.

Barbara_Valendorfean>!

Nem az a fontos hogy mit mondunk valakiről – fontos, amit érte cselekszünk!

Mogyoró sorozat · Összehasonlítás