Hamis ​gyönyör 472 csillagozás

Egy luxusprostituált vallomásai
Szalai Vivien: Hamis gyönyör

Van egy rejtett világ Magyarországon, ahol mindent pénzben mérnek. A rangot, a boldogságot és a szexet is. Egyes divatos partikon a meghívottak félmilliós ruhában érkeznek, de ezer euróért bármikor szívesen megszabadulnak tőle, akár egy percnyi röpke kéjért is. Az ilyen eseményen megjelenő luxusprostituált státusszimbólumnak számít. Nyílt titok, hogy a felső tízezer tagjai között számos olyan férfi akad, aki tökéletes testű, fizetett szerető segítségével kívánja kiélvezni a megvásárolható szexuális gyönyöröket – a pénz nem számít! Ebben a vendégkörben egy menet ezer euró, viszont csak a fantázia szabhat határt az aktus mibenlétének – szégyenérzet vagy gátlások soha. A luxusprostituált csókolózik, tűri a perverziókat, és vállalja a kockázatot azzal, hogy nem használ óvszert.
A szerző újságíró, akinek egy magyar luxusprostituált vallott az életéről, tabuk nélkül. Az ő történetei alapján született meg ez a regény.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Art Nouveau, Pécs, 2010

Infierno>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Őszintén megvallva, nem értem ezt a 60%-os értékelést. A téma ellenére ez egy nagyon jól megírt történet. Tudom, hogy sokak szemét bántja, hogy létezik a társadalomban egy ilyen helyet elfoglaló réteg, de ez nem indok arra, hogy rossznak állítsuk be ezt a könyvet.

Nem volt bennem semmiféle előítélet, amikor hozzákezdtem. Gondoltam, unaloműzőnek jó lesz. Olyannyira jó volt, hogy alig néhány óra alatt végeztem is vele. Továbbra is úgy gondolom, hogy ezeket a lányokat nem kell utálni, ők ezt választották hivatásnak, és amíg ezzel másoknak nem ártanak, mi baj van velük? Kihasználják a lehetőséget, hogy férfiak súlyos összegeket fizetnek nekik egyetlen óráért. Miért nem a férfiakat okoljuk, amiért élnek a lehetőséggel? Miért mindig a nők? Ahogy olvastuk, nagyrészt nős férfiak keresik a társaságukat, mert életet akarnak vinni a szürke hétköznapjaikba. Igen, valóban undorító dolog nős férfiakkal kezdeni; de az a legundorítóbb, aki meglát két nagy mellet, egy formás feneket, egy csinos testet, egy szép arcot; és nem bír parancsolni magának. És az sem számít, hogy otthon a felesége és a gyerekei várják. Ki is az undorító?

Különösen tetszett, ahogy a férfiakról vélekedik. Minden szava arany. Aki ennyi férfi társaságát „élvezte” már, teljesen ki tudta ismerni őket. És ahogy belegondolok, teljesen igaza van. Mi másért keresnék egy luxusprosti társaságát, minthogy ezzel is bizonyítsák férfiasságukat, hogy ők még egy ilyen jó nőt is képesek kielégíteni. És valóban, sokan nem az agyukkal gondolkodnak.

Mindezek ellenére egy percig sem kell őket sajnálni az elszenvedett károkért, hiszen van más választásuk, és ők akkor is ezt választják, mert a pénzt szeretik minden másnál jobban. És azt hiszik, minden nő rájuk irigykedik. Azok a nők legfeljebb az életszínvonalukat irigylik, és nem azt, hogy a testük – és talán a lelkük is – egy értéktárgy lett, ami nem képes örömet érezni. Inkább vagyunk boldogok a bőrünkben, és élünk átlagos életet; minthogy vadidegenek használják a testünket ürítő eszközként.

Még egyszer hangsúlyozom, nem éreztem előítéletet olvasás során. Hiszen kik vagyunk mi, hogy mások felett ítélkezzünk, főleg, ha a nekünk nem tetsző tetteikkel másoknak nem ártanak?

Ács_Milán>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

„Mindenki előtt ott a választás lehetősége, te döntöttél úgy, hogy szajha leszel, mert így akartál élni.”
Érdekes és számomra eléggé ismeretlen világba kalauzolt el az írónő, amire azért valljuk be sokan kíváncsiak vagyunk. Kíváncsiak vagyunk erre a fülledt, rejtélyekkel és perverziókkal teli világra. A mai napig nagy titok övezi az ebben az életvitelben élő emberek életét. Ami valójában nem is csoda, mert egy ilyen életvitelű személyről mindenkinek lenne véleménye… és feltehetően nem csodálattal néznénk fel ezekre az emberekre. Nem tisztem nekem sem ítélkezni senki felett, de véleményem azért van. Mindenki úgy éli az életét, ahogyan akarja.
A valóságban is vannak ilyen emberek, főleg nők, akik Szofihoz hasonlóan gondolkodnak. Viszonylag rövid idő alatt, kevés munkával szeretnének kőgazdagok lenni… csak ez nem mindenkinek sikerül… és az sem mindegy, hogy milyen áron érik el a hőn áhított gazdagságot.
Nem szeretném túlságosan boncolgatni és ragozni sem ezt a még mindig tabu témát, ezért így a végére egy nagyon találó és igaz gondolattal zárnám az értékelésem:
„Az élet nem mese, történnek jó és rossz dolgok is, és csak rajtunk múlik, élünk-e a felkínált lehetőségekkel. Igen, mi döntjük el, hogyan alakítjuk a történetünket.”

Art Nouveau, Pécs, 2010
Sansa I>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Olvastatja magát, együltő helyemben lenyomtam :), és kíváncsivá is váltam a folytatására, úgyhogy beszerzés alatt. Lehetett volna kicsit részletesebb. (még kétszáz oldalt elbírt volna sztem) – Elücsörögtem volna még picit mellette.

Leoni I>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Keresem a szavakat. Sűrűn feszegetett téma, így már nem lep meg, hogy ilyen egyáltalán létezik. Érdekes olvasmány. Elgondolkodtat, megdöbbent, felráz. Néhol szinte pofonnal egyenértékű, mekkora igazságokat rejt. Mégis lehangol, szinte szégyenkezem női mivoltomban, annyira szomorú és szánalomra méltó Szofi élete. Felfoghatatlan, hogy ezek a lányok tényleg „egyszerűen azért lettek szajhák, mert imádják a pénzt és utálnak dolgozni. Mert lényegében ilyen egyszerű ez.”
Szofi mondta: „Mindegyikünk elmehetne dolgozni, találhatna rendes munkát is, de egyikünk sem teszi. Mert olyannyira rabjai lettünk a luxusnak, hogy képtelenek vagyunk szabadulni tőle.”
Nem tudom, mit akart elérni az írónő ezzel a könyvvel. Mindenesetre egyet sikerült: ha legközelebb feltűnően szép nőt látok feltűnően jó autóban, sajnos ez eszembe fog jutni… és egészen biztosan nem fogok cseppnyi irigységet sem érezni. Nincs miért. Kőkemény meló lehet. (Viszont már sajnálni sem tudom őket…)

Lunemorte P>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Keserű mese egy szegény lányról, aki mindenben csalódott. Aki csupán félre van vezetve az anyja által…Rajta akarja kiélni titokban szerintem azt, amit ő nem kaphatott meg vagy így akar a saját lányán bosszút állni….És akkor kapunk egy naiv, csodaszép de látszólag szívtelen nőt, akit csak a pénz éltet…Igen ám, de milyen áron? Ez a valódi hamis gyönyör, ez a tanulság számomra : a pénz nem boldogít. Ezt akarta elmesélni Szalai Vivien Szofi életén keresztül…Olyan dolgok történhetnek az életben, amikor lenne esélyünk megváltozni…De merünk is? Miért hagyjuk ellaposodni a kapcsolatainkat? Hiszen azért vágyik sok férfi (nő is amúgy) másra, mert unják az egészet. Nem tudnak kielégülni, elkényelmesedik a párunk és csak nézünk, hogy máshogy is lehetne élni? Tanulságos mindenesetre. Nem tudom miért bántják sokan ezt a könyvet is. Csak le kell szűrni a tanulságot és rendesen elgondolkozni rajta. Mert egyáltalán nem lányregény. Ilyen az élet…!

BezTina>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Sok évvel ezelőtt ajándékba szántam. Aki kapta ódákat zengett róla, majd felolvasta nekünk. Aztán évek múlva kölcsön kaptam. Egy valami nem változott: ugyan az évek teltek, de a könyv valóságossága ugyan olyan erővel csapott fejbe.

Paulina_Sándorné P>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Az írónőtől még nem olvastam, most ismerkedtem meg vele. Tetszik a stílusa, jól olvasható. Maga a történet jó volt. Valahogy azzal van gondom csak, hogy tényleg lehet így élni egy nőnek. Ilyen sekélyesen, csak és kizárólag a pénz a fontos? Tényleg van ilyen világ? Azt hiszem nagyon naiv vagyok. Tőlem ez eléggé távol áll. Akkor voltak talán normális érzései, amikor félt, hogy halálos beteg lehet. spoiler

clyme>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Az első pillanattól kezdve megfogott a téma, főleg amiatt is, hogy egy magyar prostituált életéről szól. Igazán érdekes, hogy miként jut el idáig az ember, bár Magyarországon a mélyszegénységből nem sok esély van kitörni, vagy egyáltalán általánosságban véve elég nehéz tisztességes úton gazdaggá válni, főleg ha bekerülsz ebbe a világba egyre nagyobbak lesznek az igényeid.
Annak ellenére, hogy mennyire illegális és társadalmilag elitélt szakma, mégis tisztelem a látásmódját, azt a hideg, érzelemmentességet, amivel képes végigcsinálni ezeket a munkákat. Sokkal erősebb ember, mint amit egy átlag ember el tudna képzelni; nem sokan lennének képesek arra, amit ő csinál.

Nizi>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Igazából nem értem, hogy miért szidják sokan (tudom, ízlések és a pofonok), de szerintem egész jó könyv..bár először kicsit furcsa volt a téma, de nagyon tetszett

konyvolvaso>!

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Az írónő másik hasonló témájú művét korábban olvastam. Akkor az érdekesnek tűnt amiatt most szerettem volna ezt is elolvasni. Mint kiderült ez lett volna az első rész és fordítva olvastam. Szofi élete nem hétköznapi. Szereti könnyen megkeresni a pénzt, szereti a drága ruhákat, cipőket, illatszereket, szeret luxusban élni. Ehhhez az életmódhoz a luxusprosti életet választotta. Van egy futtatónő, madam, aki kiközvetíti őt jömódú férfiak számára. Ezek a jómódú férfiak mindent megadnának, hogy férfinak tekintsék őket. Így mindkét partner "jól "jár.
Nem irigylem mégsem ezen hölgyeket. Inkább tanultak volna és saját erejük által érték volna el ezen vagyont mint mások adományaként. Nincs körülöttük állandó társ akivel eltölthetnék a szabad idejüket, közös programot szervezhetnének.

ludovika>!

– Hogy érted, hogy mi vagyok?
– Úgy, hogy nem tudom, mi vagy. Lehetőség vagy probléma.

Tmea>!

Eszébe jutott, amit egy pszichológiai könyvben olvasott. Miszerint a férfiak tudat alatt butának bélyegzik meg azt a nőt, akinek jókorák a mellei. Pedig a valóság az, hogy a nagy mellektől a férfiak butulnak el egy pillanat alatt.

Szalai Vivien: Hamis gyönyör Egy luxusprostituált vallomásai

Kapcsolódó szócikkek: butaság, ostobaság · mell
gumicukor>!

A tiltott gyümölcs mindig édesebb, a nőknek és a férfiaknak egyaránt az kell, ami elérhetetlen, amit nem kaphatnak meg, amiért küzdeni kell. Akkor is, ha az, ami már a birtokukban van, sokkal értékesebb vágyuk titkos tárgyánál.

Beni>!

Az igazán jó dolgok mindig csak rövid ideig tartanak. Ez az egész boldogság ilyen rohadtul van kitalálva. És nem szabad azon gondolkodni, hogy miért kaptunk ilyen keveset a jóból, hanem hálásnak kell lenni azért, hogy egyáltalán kaptunk belőle.

Lunemorte P>!

Vajon kinek sanyarúbb a sorsa? A feleségnek, aki mellé éjszakánként befekszik a férje, miközben fogalma sincs arról, hogy gondolatban egy másik nő ágyában jár? Vagy a másik nőnek, aki esténként magányosan, boldogtalanul, kisírt szemmel és a következő találkozásnak élve tér nyugovóra, és pontosan tudja, hogy a szeretett férfi más mellé fekszik le?

Dombi_Petra>!

Mert csak a mesében fordul elő, és a valóságban soha, hogy két ember minden bonyodalom nélkül, szabadon szeretheti egymást és egymáséi lehetnek. Ha ez így volna, nem lenne annyi félrelépés, válás, titkos románc, boldogtalan nő és férfi. Ám az emberek szeretik a bonyodalmakat, különösképpen a szerelemben.

Dombi_Petra>!

Az élet nem más, mint döntések sorozata. Egyszer tévútra visznek, máskor pedig hozzásegítenek ahhoz, hogy megvalósítsd az álmaidat. Gyakran egyetlen apró, látszólag semmiségnek tűnő döntésnek van a legnagyobb hatása életünkre. Honnan tudhatnánk előre, mikor döntünk helyesen? Hogy a jó szakmát, társat, barátot, életutat választottuk-e? Sehonnan.

Tmea>!

Nagy igazság, ha egy férfi ötven nő közül sem talál egyetlen olyat, aki kedvére való lenne, akkor valójában férfira vágyik.

Beni>!

A férj a feleségével, a szajha a bánatával marad. Helyreállt a világ megszokott rendje.

Ács_Milán>!