47 ​– Démonok ideje 17 csillagozás

Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

47: szépirodalom, science fiction, thriller. Egy sodró, erős hang a kortárs irodalomból, mely az első pillanattól az utolsóig végigszáguld olvasóján, mély, értékkel teli nyomokat hagyva maga mögött.

47: év, név, kód vagy jóslat? A válasz ebben a mitologikus bűnügyi történetben bujkál. Az antik erővel felvértezett főhős emberpróbáló elszántsággal száll szembe a világot fenyegető rejtélyes, sötét társasággal. Azokkal, akik képesek a médián keresztül úgy alakítani az emberi sorsokat, hogy mindenki a másik életére törjön – a mitológiából jól ismert halálnemeket választva. S miközben hősünk az Armageddon megakadályozása miatt elveszíti életének értelmét is, univerzális, egymásnak feszülő kérdéseket robbant bennünk: ki irányítja életünket, és egyáltalán, védekezhetünk-e a befolyásolhatóság ellen?

Noran, Budapest, 2009

Gitta_Bry IP>!
Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

Elgondolkodtató. Attól félek, már itt van. Azokban, akik fegyverrel várnák a bevándorlókat, azokban, akik újranyitnák Auschwitz kapuit, azokban, akik letipornak mindent és mindenkit, ami/aki nem tetszik nekik, azokban, akik mindig mást hibáztatnak saját maguk helyett (is)…
A világvégéhez nem kell atomháború, nem kell becsapódó kisbolygó. Elég, ha egymásnak eresztik az embereket. Azok, ott fönt, akik nevetve nézik az egészet.

vargarockzsolt>!
Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

Kudarc. Nem elég izgalmas, kiszámítható, ezért mint sci-fi és thriller, nem működik. Szépirodalomnak egyenetlen. A karakterei kidolgozatlanok vagy sematikusak. Vannak szép mondatai, érdekes hivatkozásai – többek között Krasznahorkai László Sátántangó és a Háború és háború című regényei is felidéződnek, de nem teremtődik meg a saját, egyéni, egységes írói világ. Talán nem regényt, csak elbeszélést kellett volna írni – annyit elbírt volna a téma. Szerintem nem érdemes elolvasni.

kolika>!
Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

Érdekes témához nyújt a szerző,de ezt nem tudta számomra maradéktalanul átadni. Eleinte elég zűrzavarosnak ítéltem, aztán szép lassan kibontakozott a cselekmény, de aztán hamarosan vége is lett. A mitológiával kapcsolatos párhuzamok tetszettek, mert ezáltal rejtélyessé vált a a történet. Kicsit tagoltabb írásmód olvasmányosabbá tette volna a könyvet.
Teljes mértékben nem nyerte el a tetszésemet, de adok még esélyt más műveinek olvasására is.

verity777>!
Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

Nekem tetszett, érdekes téma, csak egy kicsit elnagyoltan van kidolgozva. Többet kellett volna magyarázni, mint a Da Vinci kódban.
A stílusa érdekes, csapongó és zaklatott a rettentő hosszú mondatok miatt.

ronronner>!
Szabó Tibor Benjámin: 47 – Démonok ideje

Én szerettem, a szépirodalomra vevő olvasóknak ajánlom. Nem annyira scifi-rajongóknak való, nem is igazán thriller, mint ahogy a borító sugallná; antiutópiának mondanám, az értékteli létezés, a szabadság és minden, amire az ember vágyik, veszélyben van.

Aurora_Serenity_White I>!

Nem hősként vettünk részt abban, ami történt, ezért nem lehetünk mártírok, amikor vége lesz.

Aurora_Serenity_White I>!

Június végi este jött, és alkonyat nélkül, sötétség nélkül hozott a szél édeskés szagot, biztosan az algák miatt, a tengerről érkezett az édes, és abban a sötétedni nem tudó skandináv esetében egy csapat gyerek kutyákat idomított a kerítéssel védett, óriási szoborpark füvén kevéssel zárás előtt de Ádám nem vette észre őket, mert még mindig nagy volt a tömeg, figyelnie kellett, nehogy elsodorja valamelyik turistacsoport, a vezetők mikrofonba beszéltek, nyakukban elemes hangszóró, és közönséges, ízléstelen zajt csináltak a furcsa szobrok között, összepiszkították hangjukkal ezt a szép helyet, bár némelyik valami vicces, bugyborékoló nyelven beszélt, az talán még valamennyire, de többségükből csak a tompa sablon-guide jött elő mesterkélt minta angolul és az mégsem ide való azért, erre gondolt Ádám, miközben elsétált a forrás mellett, lelkesen fényképező-filmező lengyel nyugdíjasokat kerülgetve, onnan már jól lehetett látni a Monolithot, Vigeland szürke oszlopát, ami miatt éppen itt a találkozó, és nem a múzeumnál, persze csak annyit mondott Annának, hogy sétálhatnának még kicsit, mielőtt elutaznak Oslóból.

Aurora_Serenity_White I>!

Az irányított ismétlődések elterjedése után az érintett területeken az emberi közösségek természetes fejlődése várhatóan megszakad. Olyan szociokultúrális mechanizmusok kezdenek működni, amelyek előtte nem léteztek, olyan állapotok jönnek majd létre sorban egymás után, amelyek a korábbiakból semmilyen formában/értelemben nem következnek.