Szenvedélyes ​szívek 4 csillagozás

Susan O' Hart: Szenvedélyes szívek

Egy forró éjszakán ők ketten találkoznak, s leküzdhetetlen vonzalom ébred bennük egymás iránt. Vajon beteljesedhet-e szerelmük és sikerül-e megtalálniuk a boldogságot Amerika nagyszerű lehetőségekkel kecsegtető nyugati partvidékén?
Carolyne
A feltűnően csinos, amerikai Miss Carolyne Steep szép sikereket arat varázslatos táncával, s elbűvöli philadelphiai közönségét. Mégis boldogtalan, s ráadásul egy aljas zsaroló is a markában tartja…
Robert
Robert Halloway hajóskapitány az angolokkal vívott tengeri csatában vereséget szenved, s ez a vereség a legénység életébe és hajójába kerül.
A kapitány kegyvesztett lesz, s csak egyetlen vágya van, hogy valahol távol megszabaduljon a fájó emlékektől és a megaláztatástól.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Történelmi Romantika Hajja & Fiai

Hajja & Fiai, Debrecen, 1994
330 oldal · ISBN: 9638309350 · Fordította: Pintér Zsuzsa

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Susan O' Hart: Szenvedélyes szívek

Nagyon jó kis csavaros történet volt, tetszett. Amolyan történelmi romantikus krimi, sok titokkal, ármánnyal, zsarolással és persze szerelemmel.
A szereplők nagyon szimpatikusak voltak, rejtélyes titkokat hordoztak. Volt sok izgalmas kaland, nyomozás, utazás, de a végére minden rendeződött, a fő-gonosz elnyerte méltó büntetését, a szerelmesek pedig egymásra találtak és közös jövőbe foghattak.

NyZita>!
Susan O' Hart: Szenvedélyes szívek

„És ha megveszi a serpenyőkészletet, asszonyom, ajándékba adjuk ezt a multifunkciós tésztaszűrőt is, a kettes ablak mögött! Nézze csak! Nééééézze!” – a borítón lévő páros láttán egyből a nyolcvanas-kilencvenes évek termékbemutatóin vagy televíziós műsoraiban érnzhetjük magunkat… És amúgy a történet stílusa is ezt a korszakot idézi, hősies, becsületében sértett úriember, sorsüldözött hölgy, minden pozitív jellemvonást nélkülöző gazemberek, titkok, veszélyek, nyomozás.

A fordítás néha-néha kizökkentett, főleg a sok „helló” – val meg „helyes” – sel (az utóbbi férfira vonatkoztatva), valahogy nem éreztem a történelmi romantikus zsánerhez passzoló nak. De a maga kategóriájában nem rossz, erős közepes, tipikus kis szerelmi történet a 19. század végi Amerikából.