31. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
!

Törékeny szív (Chicago Stars 5.) 185 csillagozás

Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív
Könyvtár

Molly Sommerville tudja, hogy bajkeverő hírében áll. Igaz, hogy eladományozta tizenötmilliós örökségét, de hát, Istenem, senki sem tökéletes. Mégis életét majdhogynem tökéletesnek mondhatja: Daphne Nyusziról szóló gyerekkönyve nagy sikernek örvend, imádja szűk padlásszobáját, francia uszkárját, és örömét leli munkájában, a Fülemülék Erdejében élő képzeletbeli állatok megalkotásában.
Még testvérét Phoebe-t is szereti, bár nem volt könnyű az árnyékában felnőni. Phoebe szép, boldog házasságban él, és Amerika legsikeresebb futballcsapatának tulajdonosa.
Igen, Molly majdnem mindennel elégedett… egy kivétellel: emberemlékezet óta szerelmes a Chicago Stars kiállhatatlan, ellenállhatatlan hátvédjébe, Kevin Tuckerbe, aki Molly nevét sem tudja megjegyezni.

Egy este Molly, szokásához híven ismét bajba kerül, vagy inkább a baj kerül az útjába, Kevin személyében. Ettől kezdve minden a feje tetejére áll: Molly szívét összetörik és, amikor úgy érzi, hogy a dolgok már… (tovább)

Eredeti mű: Susan Elizabeth Phillips: This Heart of Mine

Eredeti megjelenés éve: 2001

Kevin Tucker · Daniel 'Dan' Calebow · Phoebe Somerville Calebow · Molly Somerville Tucker

kiruu P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Kevint nem lehet utálni. Pedig néha mennyire akartam…
Molly nagyon aranyos szereplő, a szívemhez nőtt, Roo-val együtt.
Azok a vizes jelenetek… ;))))

catilde P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Kevint már az Apafogóban is kedveltem és kíváncsi boltam mi történik vele a továbbiakban. Ebben a részben sem csalódtam. Nagyon jó, hogy az írónő minden könyvében visszahozza a korábbi szereplőit. így róluk is megtudjuk, hogy mi van az életükbe. Végén kicsit többet vártam. Kedvenc részem amikor Molly megkéri Kevint, hogy szívja ki a nyakát. :)

Ravey
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Nagyon nagyon szerettem ezt a könyvet. Hamar elolvastam és teljesen lekötött, imádom minden szavát. Molly karaktere fantasztikus, nem is beszélve Daphne-ról. Kevin is tetszett, rendes, vicces, szexis :D Benny a borz meg valami állati. Nem nagyon találtam negatívumait a könyvnek, de ha egyszer sikerül megemberelnem magam, szép kis értékelést írok.
Mindenesetre, fantasztikus, amit el KELL olvasni. Nagy kedvenc <3

rebeka_kovács
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

El sem hiszem…komolyan?? A fülszöveg azt írja, hogy Molly bajba kerül..de ez nem is kifejezés. Ágyba-bajba inkább! Aztán jön a lavina..
Most én is felpakolnék és keresnék valami kempinget, mert a hangulat mindig megvan, ahogy itt is.
Kevin és Molly szócsatáit szerettem a legjobban. Mindig vissza tudtak vágni egymásnak, ha nem..nos akkor voltak ott jobb dolgok is :)
A mellékszál pedig csak még jobb volt..amikor két művészlélek egymásra talál..az..az jó :)
Ez az értékelés sem lett valami értelmes…nem tudom rendesen megfogalmazni az olvsási élményeimet .

Aerien
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Rengeteget nevettem, rengeteget sírtam (legtöbbször a nevetéstől). Molly egy édes csaj, kicsit flúgos, de ő ettől különleges. Imádtam a könyvét, és Daphnét. :)
Kevin valahogy jobban bejön mint Alex, de ez nem jelenti azt, hogy letaszította volna a Romanovot a trónról. Csak egyszerűen a közelébe ért.
Tettszett az a szál Kevin anyjával és a festővel. Ők is nagyon édesek voltak együtt, sőt az ő szópárbajuk néha jobban tetszett mint a fiataloké.
Összességében jó kis könyv, nincs benne túl bonyolítva a szerelem és a veszekedés, logikus és káosz egyszerre, ahogy a valóságban.
Megkedveltem az írónőt, és remélem, hogy a többi könyve is ilyen jó lesz.:)

krisztina0419
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

A sorozat másik dobogós darabja. Az Apafogóban már megismertük Kevint, és már akkor igazi szívtipró volt, és itt is az az igazi macsó.
Mollyval is találkozunk a Csak te kellesz-ben, de ott nem ilyen pajkos és csintalan hölgyike.
Tényleg kiegészítik egymást.
Izzik köztük a levegő, és a történet sem laposodik el.
És persze Benny és Daphé. A csintalan kis borz.
Lilly és Liam kapcsolata is nagyon szívmelengető.
A legédesebb pedig az epilógus..

Sayara
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Én nem tudom ennél is jobban imádni az írónőt. De tényleg. Annyira… annyira emberi az, amit ír, kezdve a karakterek jellemével, hibáival, és pontosan ettől válik olyan szerethetővé az egész.
Molly hihetetlenül be tudja fészkelni magát az ember bőre alá, szinte az első pillanattól kezdve eggyé tudsz válni vele, átérzed az érzéseit, együtt gondolkodsz, örülsz, sírsz vele. A szópárbajait imádtam Kevinnel, és a kis Daphne-mesével lévő párhuzam is bűbájos volt, ami végigkísérte a történetüket.
Kevin karaktere leginkább azért tetszett, mert nem arról volt szó rögtön az elején, hogy megőrül a lányért. Jóval a könyv fele után kezd csak kacsintgatni felé, de addig haragszik rá, hidegen hagyja, és nincs meg eközben az az ellentmondás, ami a legtöbb ilyen könyvben eléggé sűrűn előfordul, hogy míg nem kedveli magát a nőt, közben majd megőrül a vágytól. Fokozatosan szerette meg Mollyt, és ismerte ki, milyen is valójában, és abba a képbe szeretett bele, amit a legvégén kapott, abba a nőbe, akit megismert.
Ó és ki kell emelnem a mellékszálat, melyben a művész úr volt a legszimpatikusabb:D
Valahogy úgyis megszerzem majd sajátomnak is a könyvet, ez egyszerűen nem hiányozhat a polcomról, és tuti, hogy újraolvasásra van ítélve:D Ezt már most látom.
NEm kell amúgy hatalmas dolgokat várni tőle, ez az a műfaj, ami a kikapcsolódásra szolgál, ezért én mindenkinek csak ajánlani tudom:D

Odilia P
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Miért 4,5 csillag? Mert önmagában talán megkapná tőlem az 5 csillagot, de a sorozatot nézve nekem nem ez tetszik a legjobban.

Blueberry21
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Nagyon sokáig kerestem ezt a könyvet! Mikor végre a kezembe került, szinte faltam az oldalakat! Nem csalódtam az írónőben, be is került a kedvenc könyveim közé!:):)

dezirel
Susan Elizabeth Phillips: Törékeny szív

Aranyos volt, SEP-es volt, de egy picit összecsapottabb, mint azt tőle elvárom.

gladyna

– Tudok kajakozni. Az utolsó nyáron, amikor táboroztam, énrám bízták a hatéveseket.
Él még közülük valaki?

– A parton majd könnyebben
felmelegszel.
-Állj! Volnál szíves megállni?
A férfi engedelmeskedett, de úgy nézett Mollyra, mintha két feje nőtt volna.
Molly az ajkába harapott. Egyetlen jó cselekedet sem marad büntetlenül, s ezt meg kellett
mondania Kevin-nek. – Vagy egy kis problémám.
– Tudom mi az. Elment az eszed.
– Csak add ide a pólódat. Kérlek.
A férfi semmi hajlandóságot nem mutatott, hogy levegye. Inkább egyre gyanakvóbb lett. –
Miféle probléma?
– Úgy látszik… nagyon fázom. Te nem?
Kevin várt, makacs arckifejezése elárulta, addig egy tapodtat sem mozdul, amíg Molly el nem
mondja, mi a baja. – Én.'.. – köszörülte meg a torkát – … a tó fenekén hagytam a bikinim alsó
részét.
Kevinnek persze az volt az első, hogy lenézzen az iszapos vízbe.
– Ne!
Mikor a férfi felnézett rá, a szeme már nem jáde-tőrhöz, hanem inkább zöldborsóhoz
hasonlított. – Mit csináltál?
– Én semmit. Te csináltad. Amikor megmentettél.
– Lehúztam a bikinidet?
– Igen.
Kevin vigyorgott. – Mindig is átkozottul jól tudtam bánni a nőkkel.

Francica

– Vegetáriánus vagy, mint a nővéred?
– Nem annyira. Ő semmi olyan állatot nem eszik meg, aminek arca van. Én csak olyat nem, aminek aranyos arca van.

vedina007

Gyűlölte, ha sajnálták. Nem volt elég okos, elég szép, elég különleges ahhoz, hogy szeressék

Francica

Kevin megállt és csak nézte. Molly törökülésben ült a mezőn, a nap meztelen vállára sütött, s egy pillangó szálldosott a feje körül. Ő volt az álom, ami hajnalban eltűnt, az álom, amire csak most jött rá, hogy szüksége van. Molly volt a játszótársa, a bizalmasa, a szeretője, akitől felforrt a vére. Ő volt gyermekei anyja, öregkorának társa. Ő volt szíve dobbanása.

Javíthatatlan

Nem beszéltek túl sokat. Kevin cédéket hallgatott. Mollynak feltűnt, hogy a férfi szereti
a dzsesszt. De sajnos a rapet is, s miután Molly tizenöt percig próbált tudomást sem venni
Tupac nőkről alkotott eszméiről, megnyomta az eject gombot, fogta a cédét és kidobta az
ablakon.
Megtudta, hogy a férfi füle belevörösödik, ha ordít.

Javíthatatlan

Valami megremegett Molly bensejében, de adta a jégkirálynőt, s odament az asztalhoz,
hogy a szalvétával lesöpörjön néhány ottmaradt kenyérmorzsát. – Miért félnék? Nem
vonzódsz hozzám.
Kevin csak annyit várt ki, mielőtt válaszolt volna, hogy Molly ideges legyen. – Honnan
tudod, hogy nem vonzódom hozzád?
Molly szíve bosszantóan megdobbant. – Ó, istenem! Én meg azt hittem, hogy az
angoltudásom majd megvéd.
– Te nagyokos.
– Sajnálom, de én a jellemes férfiakat szeretem.
– Azt akarod mondani, hogy sekélyes vagyok?
– Mint egy pocsolya a járdán. De gazdag és jóképű, úgyhogy minden oké.
– Nem vagyok sekélyes!
-A legfontosabb dolog Kevin Tucker életében…
– A futball a hivatásom. Attól még nem vagyok sekélyes.
-A második, harmadik, negyedik legfontosabb dolog Kevin Tucker életében a futball, a
futball és istenem, a futball.
– Én vagyok a legjobb, s nem fogok ezért elnézést kérni.
– Az ötödik legfontosabb dolog Kevin Tucker életében… várjunk csak, az lenne a nők?
– A csendesek, úgyhogy te kiestél.
-Értem már. Csak külföldiek jöhetnek szóba… -A férfi fenyegetően nézett. – Nem akarsz
olyat, akivel tökéletesen tudnál kommunikálni. Gátolná, hogy hódolhass a fő szenvedélyednek.
– Fogalmad sincs, miről beszélsz. Rengeteg amerikai nővel randevúzom.
– Fogadni mernék, hogy gyönyörűek, nem túl okosak és… amint követelőzővé válnak…
lapátra kerülnek.
– A régi szép napok.
– Sértegetlek, ha nem vennéd észre.
– Én is sértegetlek, ha nem vennéd észre.

(Molly) észrevett valami furcsát
az éjjeliszekrényen, valamit, ami korábban nem volt ott, s ami nem az övé volt. – Hhhrrrl
Kevin berohant a szobába. – Mi a baj?
– Ezt nézd! – Molly a kis parfümös üvegcsére mutatott. – Az a kotnyeles kis… lotyó!
– Miről beszélsz?
– Amy becsempészte a parfümöt. – Molly a férfihoz fordult. – Harapj meg!
– Miért rám haragszol? Én nem csináltam semmit.
– Harapj meg! Szívd ki itt a nyakamat! – Molly a kulcscsontja fölé bökött.
– Azt akarod, hogy kiszívjam a nyakad?
– Süket vagy?
– Csak megdöbbent.
– Máshoz nem tudok fordulni, s még egy napig nem bírom ki, hogy egy tizenkilenc éves
nimfomániás lásson el házassági tanácsokkal. Ennek véget kell vetni.
– Felejtsd el. Nem szívom ki a nyakad.
– Rendben. Akkor megkérek mást.
-Azt már nem!
-A cél szentesíti az eszközt. Megkérem Charlotte Longot.
– Ez undorító.
– Tanulmányozta a madarak viselkedését. Meg fogja érteni.
– Elmegy az étvágyam, ha arra gondolok, hogy az a nő összerágja a nyakad. Különben
is, nem lenne kínos kiszívott nyakkal mutatkozni mások előtt?
– Majd galléros blúzt veszek fel és felhajtom.
– Aztán le, amikor meglátod Amyt.

melka123

Kevint nem érdekelte más, csak a futball. A futball és az üresfejű nemzetközi fotómodellek. Hol szedhette össze őket? www.pontagyúak.com?

1. fejezet

– Honnan van a nyalóka?
-A városból. Csak egyet vettem.
– Szép.
– Csak kérned kellett volna.
– Mintha tudtam volna, hogy nyalókát akarsz venni.
– Csukd be az ajtót magad után. Ha csak nem akarsz levetkőzni és bemászni mellém.
– Köszönöm, de elég kicsinek látszik.
– Kicsinek? Nem hinném, drágám.
– Ó, te…!
A férfi kacagása még azután is elkísérte, hogy megfordult és bevágta maga mögött az ajtót.

Összehasonlítás

Chicago Stars sorozat