Álom, ​édes álom (Chicago Stars 4.) 323 csillagozás

Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Rachel ​Stone mellől végképp elszegődött a szerencse. Pénze nincs. Otthona és állása sincs. Van viszont egy ötéves fia, akiről gondoskodnia kell és egy fekete füstöt okádó kocsija. A járgány éppen az előtt az autósmozi előtt köhögi ki a lelkét, amelyet Gabe Bonner, a szívtelen férfi renovál, akiből kiveszett az élni akarás. (Mindenki által) imádott feleségét és tökéletes fiát elvesztette egy autóbalesetben, feladta sikeres állatorvosi hivatását, s önmaga árnyékaként tér vissza szülővárosába. Semmire sem vágyik jobban, minthogy mindenki békén hagyja, különösen a gyönyörű, önérzetes, számkivetett, tehetséges bajkeverő. Menekül Rachel elől, aki iránt legnagyobb megdöbbenésére szinte azonnal fellobban benne a szexuális vonzalom, amelyről azt hitte, meghalt a feleségével együtt. Még inkább menekül Rachel fia elől, aki túl sok fájdalmas emléket ébreszt benne. Talán az oroszlánszívű Rachelt az ég küldte, hogy megmentsen egy zord, makacs férfit. Egyikük sem akar kapcsolatot, de a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1998

Victoria, Debrecen, 2008
436 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639803237 · Fordította: Molnár Gabriella

Calvin 'Cal' Bonner · Edward Stone · Ethan Bonner · Gabe Bonner

Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Mindig azt hiszem az éppen befejezett SEP könyv után, hogy nem tud jobbat írni, és az a kedvencem, de mindig akad a kezembe egy újabb remek alkotása. Mint ez is. Ennek a sorozatnak minden része tökéletes. Nem tudok dönteni, melyik tetszik a legjobban, mert mindegyik nagyon különleges. Az eddigiek közül talán ez viszi a pálmát.
Rachelt egyenesen imádtam, nagyon bátor nő. Egy picit csalódtam Calban amikor annyira gonoszul viselkedett Rachellel. A vége annyira édes és megható volt. Tökéletes lezárása a könyvnek.
Gabe is nagyon szerethető karakter, nem lehet nem szeretni a két főszereplőt.
Nagyon megható, vicces és romantikus a történetük. Picit megkönnyeztem az elejét és a végét is.
Szerintem megérdemelt volna Ethan és Kristy is egy külön könyvet. Annyira jók voltak ők is, de lehet egy egész könyv sok lett volna nekik? Á, SEP sosem unalmas, biztos fantasztikus lett volna az is.

Sippancs P>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Sejtésem szerint azért értékeltem én ezt a könyvet évekkel ezelőtt csak 4 csillagra, mert Rachel nem lett a szívem csücske, és bár most is volt pár olyan húzása, ami kevésbé tetszett, egy fél csillaggal kiegészítem azt a 4-et.
Nagyon szívszorító történet volt, az előző részeken összességében nem sírtam ennyit, mint ezen. Eleve úgy indított az írónő, hogy a szívem összefacsarodott Edward miatt, aztán Gabe gyásza, Rachel kirekesztése, Ethan és Cal viselkedése… volt itt szomorúság rendesen. Ugyanakkor meg elképesztően jól szórakoztam rajta. Sokat nevettem Ethan féltékenykedésén, Rachel és Gabe szócsatáiról nem is beszélve, na és a vége, a három Bonner tesóval… jaj, anyám!
Nehéz szívvel, de elengedem Heartache Mountaint, hogy átvegye a helyét Wind Lake. Kevin Tucker, téged pedig várlak!

Illatos_Hópehely>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ezek a Bonner fiúk megérik a pénzüket. :)
Amíg az előző részen sokat vigyorogtam, itt egy kicsit több volt az érzelmes rész, legalábbis nekem.
Rachel mondhatni megjárta a poklot, de nem adta fel. Edward-ot többször úgy magamhoz szorítottam volna :)
Tetszett, hogy ebben a részben az összes fiú szerepelt, azt viszont sajnáltam, hogy a szülők nem voltak jelen.

DarknessAngel>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Istenem, már el is felejtettem, milyen jó is egy SEP könyv. Ez most annyira kellett. Olyan jó volt az egész történet. Könnyed, romantikus… egyszerűen nagyszerű. Annyira szeretem az olyan könyveket, amik egyedülálló anyákról szólnak. Nem is tudom, miért, de az ilyenek jöhetnek bárhol, bármikor. Talán a gyerekek miatt, ők a gyengéim :)
Itt sem volt ez másképp. Mindegyik szereplő a szívemhez nőtt. Edward egy kis cukiság. Tetszett, hogy milyen aranyos, félénk, és hogy mennyire védi az anyukáját. Plusz volt pár igen mulatságos jelenete is.
Rachelt is nagyon a szívembe zártam. Egy erős és határozott nő, aki nem fél a nehézségektől. Nem semmi, hogy mi mindene kellett átmennie, és ő mégse adta fel, hanem harcolt tovább magáért, de még inkább a fiáért.
Gabe is egy szerethető karakter. Voltak problémáink, de a végén sikerült megoldanunk :P Az Edward-dal közös jelenetei olyan szívszorítóak voltak.
Szörnyű volt látni, hogy az emberek milyen mélyre képesek süllyedni az utálatban.
Ami viszont tetszett, az a régi szereplők felbukkanása. Igen, Cal egy kicsit messzire ment, de rá se lehet huzamosabb ideig haragudni.
Már alig várom, hogy a következő részt is mihamarabb olvashassam.

Nikyy18>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ez a rész is nagyon jó lett. Gabe-et nagyon sajnáltam az miatt ami történt vele. Rachel is nagyon megkedveltem mert akármennyi rosszban volt része még sem adta fel . Edward-ot meg imádtam olyan kis cuki volt. Jó volt olvasni az előző szereplőkről is bár Calra egy kicsit megharagudtam amiért olyan gonosz volt Rachel-lel.

Trudiz>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ez tökéletes volt, mert a karakterek egyediek, kedvelhetőek, a történet csavarokkal, fordulatokkal tűzdelt. Néhol még könnyeket is csal a szembe, de alapjában véve kerek egésszé állt össze. Nem kiszámítható, szerethető. Rachel számtalan nehézségen vergődik keresztül. Van aki segíti, van aki legyűri, eközben sokféle érzelem tör felszínre. Gabe és Edward kedvencek lettek.

kiruu P>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Nem tudom hányadszorra olvastam újra, de hogy még mindig megkönnyezem azokat a bizonyos részeket. Azt hiszem ilyen az abszolút kedvenc könyv.

kocybaba P>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Ó istenem, ez volt eddig a sorozat legszívszorítóbb darabja, ami a legjobban megviselt, mégis semmi pénzért sem hagytam volna ki. Annyiszor szorult el a torkom és kellett elpislognom a könnyeimet, hol az örömtől, hol a szomorúságtól, hogy a könyv végére már számát sem tudtam. Igazi érzelmi áradat volt, ahogy Gabe és Rachel, ez a két kétségbeesett lélek egymásban találta meg a gyógyírt. Nem is hittem volna, hogy ennyire a szívemhez nő könyvük, főleg az elején Gabe riasztó viselkedése miatt, ami aztán szerencsére nagyon is szerethetőbe fordult.:) Rachelről viszont mindvégig csak szuperlatívuszokban tudok beszélni, mert minél több csapás érte azt a nőt, annál erősebb lett. Csak ámultam és bámultam rajta. A fia, Edward iránti szeretete is hatalmas méreteket öltött, akinek a cukiságától amúgy csakis olvadozni lehetett. Külön öröm volt még, hogy az utolsó Bonner tesónak is el lett varrva a szála. Mindezzel pedig a második számú kedvenccé avanzsált a sorozatból a részük. :)

Tóth_Orsolya_3 P>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Most úgy érzem, ez a kedvenc részem a sorozatból. :-)
Sokszor megkönnyeztem, hol a boldogság, hol pedig a szomorúság miatt.
Nagyon megható és megrázó volt mindaz, amin a két főszereplő és a kisfiú keresztül ment és gyönyörű volt, ahogy egymást meggyógyították. Gabe és Rachel igazi túlélők, annyira megérdemelték egymást. Andrew és Rosie párosát imádtam, két kis tündérke.
Ismételni tudom csak magamat, örök SEP rajongó lettem. ;-)

Zsuzsanna_Makai>!
Susan Elizabeth Phillips: Álom, édes álom

Hát ez is nagyon tetszett! Az Apafogó-nál azt hittem az tetszett a legjobban, de most meg azt hiszem, hogy eddig ez tetszett a legjobban. Tetszett, hogy ebben volt krimi vonal, de igazából a személyes tragédia feldolgozásának folyamata, és ennek bemutatása fogott meg nagyon. Ami még nagyon megmaradt, hogy Rachel tényleg nem számíthatott senkire, és amikor mindenki ellene fordul, akkor ebből ő nem jöhetett ki sehogy jól, de makacs volt, erős volt, nem adta fel, nagyon szerettem emiatt.

Maia>!

Vannak férfiak, állapította meg Rachel, akiket jobb nézni, mint hallgatni.

zuna19 >!

– Az elmegyógyintézetbe valóknak össze kell tartaniuk.

zuna19 >!

– Bárcsak a mamám hozzámenne Ethan tiszteleteshez vagy Rosie papájához.
– Chip, tudom, hogy nem érted, de nagyon leköteleznél, ha többé nem próbálnád meg hozzáadni a mamádat a testvéreimhez.

zuna19 >!

– A pimaszság része személyiségem varázsának.

bbabri>!

Chip előreszaladt. Gabe tudta, mit akar, és kinyújtotta felé a karját.
A következő pillanatban Chip a nyakában ült, kezét összekulcsolta apja homlokán, lábával a mellkasa előtt kalimpált.
Rachel sírva fakadt.
Csinált ilyet néha a családi összejöveteleken, amikor túláradóan boldog volt. Már mindnyájan hozzászoktak. Szerették ugratni vele. Ma is fogják. Hamarosan… Talán ebéd után…
Egyelőre azonban Calnak meg kellett köszörülnie a torkát. Jane szipogott. Ethan köhögött. Kristy a szemét törölgette. Lynn egy zsebkendőt nyújtott Jimnek.
Gabe-nek büszkén dagadt a szíve. Az élet jó volt Heartache Mountainon.
Hátravetette a fejét és kacagott.

Utolsó oldal

zuna19 >!

Edward sápadt volt; alsó ajka remegett. – M-megijesztett.
Rachel megborzolta a kisfiú világosbarna haját, lesimította felálló tincseit, kisöpörte homlokából a frufruját. – Tudom, de csak egy vén seggfej, s én itt vagyok, hogy megvédjelek.
– Olyat nem szabad mondani, hogy seggfej.
– Vannak enyhítő körülmények.
– Mi az, hogy ehető körülmények?
– Azt jelenti, hogy ő tényleg egy seggfej.
– Ó!

könyvmolygirl>!

– A fenébe, Rachel! Annyi esze sincs, mint egy tyúknak.
– De igen!
– Akkor magyarázza meg.
– Nem kell megmagyaráznom semmit. Különben is, bagoly mondja a verébnek, hogy nagyfejű. Ha nem vette volna észre, maga az, akit gumiszobába kellene zárni.
– Ezért jöhetünk ki egymással olyan jól.

Chicago Stars sorozat · Összehasonlítás