Az ​egri vár és viadala 3 csillagozás

Sugár István: Az egri vár és viadala

Élő hősi múltunk egyik nagyszerű tényének színes, hiteles krónikája. A könyv egy regény izgalmasságával írja le a vár ostromának hősöket szülő eseményeit.

Zrínyi Katonai, Budapest, 1971
146 oldal · keménytáblás

zamil>!
Sugár István: Az egri vár és viadala

Élek-halok a végvári történetekért, és így a magyar várakért. Történelmünk egyik olyan időszakáról mesélnek, amikor tényleg hősök születtek és rangtól függetlenül egymásért és a hazért harcoltak a végeken az emberek. Lehetne ebből meríteni a mai világba, de ehhez olyan vezetők kellenének, mint Eger várparancsnoka Dobó István.
Azt hiszem Eger vára és az egri csata minden magyarnak jelent valamit, köszönhető Gárdonyi Géza Egri csillagok könyvének. Akit viszont a tények érdekelnek, annak ajánlom ezt a könyvet, mert igen átfogóan, nagy részletességgel megy bele a miértek-be, a hogyan-okba, és a hogy történtek-be. Külön érdemes megemlítenem, hogy a könyv nem csak a híres várostrom szól, hanem Eger várának történelméről, így az előtte és utána következő évszázadokról is.

Niki4>!
Sugár István: Az egri vár és viadala

Érdekes és alapos könyv, a szüleim könyvtárából ismerem.