A ​kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása 36 csillagozás

Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Világhírű ​könyvében Stephen R. Covey elvközpontú oldalról közelít a személyes és szakmai problémák megoldásához. Lényeglátó megfigyeléseivel és briliáns anekdotáival lépésről lépésre mutatja meg, hogyan juttathatjuk érvényre életünkben a 7 alapelvet, melyek biztonságot adnak a változások kezelésében, bölcsességet és erőt a lehetőségek kihasználásában.

„Ez a kitűnő könyv teljesen megváltoztatta az életemet."
Tom Peters, az In Search of Excellence szerzője

„Ez a könyv arra késztet, hogy átgondoljam problémáimat, és arra, hogy betartsam tanácsait."
Rich DeVos, az Amway alapítója

„Az elvek, melyekre A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása megtanított, igazi változásokat hoztak az életembe."
Ken Blanchard, Az egyperces menedzser szerzője

Stephen R. Covey nemzetközileg elismert vezetési szakértő, szervezetfejlesztési tanácsadó, a FranklinCovey cég társelnöke. Életműve az elvközpontú élet és az elvközpontú vezetés tanítása. A… (tovább)

A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1989

Bagolyvár, Budapest, 2004
350 oldal · ISBN: 9639447447 · Fordította: Náfrádi Zoltán

Brigi__>!
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Ezt a könyvet kötelezővé tenném mindenki számára. Függetlenül attól, hogy egyszerű tételeket vázol fel nem volt egy könnyed olvasmány. Akarva akaratlanul is minden helyzetbe beleképzeltem magam és elgondolkoztam, hogyan csinálhattam volna jobban, másként. Alapvetően szerintem az egyik legnagyobb probléma a mai világban, hogy az emberek többsége a kitűzött célolat azonnal el akarja érni. Én is bűnös vagyok ebben, de ez a könyv pont arra világít rá, hogy ha nem járjuk ki az ösvényt a maga tempójában, akkor nincs értelme végigmenni rajta. Csak képzeljünk magunk elé egy létrát. Eljutottunk a létra feléig. Melyik megoldás jobb? Ha rosszabb napunkon tíz foknyi helyet esünk vissza mert siettetni akarjuk a dolgot vagy egy fokot esünk vissza, mert vettük a fáradságot, hogy a saját tempónkban haladjunk? A változás belülről kifelé történik. Szerintem ez tipikusan olyan könyv, ami időtlen és többször kerül az ember kezébe olvasásra, mert a tapasztalatok alapján, amiket szerzünk az olvasási élmény is változni fog és minden egyes újraolvasással még többet kapunk tőle.

Morgiana>!
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Eléggé amerikai, hogy így mondjam, de akadtak benne olyan részek, amik érdekesek voltak, bár nem igazán értem azt a nagy hype-ot ami ezt a könyvet körülveszi.

zaerth>!
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

A címe alapján nem igen keltette fel az érdeklődésemet a könyv, hiszen eléggé hatásvadász és, hogy is mondjam, olyan „Na ne már” érzés fogja el az embert. Már jó régóta megvan a kötet, de nem szántam rá magam, hogy elolvassam. Nem oly rég egy ismerősöm említette, hogy megéri elolvasni, ha az ember önfejlesztésre szánja rá magát. Hiba volt, nem belekezdeni, amint megszereztem, nekem személy szerint segített a mindennapi életem során. Persze nem instant magic, nem kell azt várni tőle, hogy puff elolvasom és egyből 180 fokos fordulatot vesz az életem, nem, de nem is erről szól. Azonban mindenkinek ajánlom, aki szeretné tudatosabban élni az életét és érez magában annyi erőt, hogy felülkerekedjen önnönmagán és változtasson életmódján, berögzült rossz (-nak vélt) szokásain. Természetesen ez a könyv csak a lehetőséget adja az olvasó kezébe, a megoldást nem.

Millefo>!
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Azzal kezdeném, hogy ilyen címmel soha nem venném meg a könyvet, mert baromi nagy kamunak tűnik. De beszélgettem az egyik coach ismerősömmel, és azt mondta, hogy mindenképpen olvassam el, ő minden ügyfelénél ezzel a könyvvel kezdi a foglalkozásokat. Szóval jó ajánlásokkal indultam neki, de még így is meglepett néha, mennyire jól, gyakorlati oldalról, életből vett példákkal és tapasztalatokkal világít rá helyenként tényleg nagy felismerésekre a könyv. Nem mondom, hogy megváltoztatta az életemet, de szkeptikus voltam, és engem meggyőzött. Néha kicsit túl amerikai, de mindenképpen egy érdekes, és nagyon hasznos könyvnek tartom, amit én is bátran merek ajánlani. Ha komolyan veszed, egész kis lépésekkel gyökeres szemléletbeli változásokat lehet elérni, és az olyasmi, amire azt mondom, hűha.

b_mate>!
Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Érdekes, filozofikus, mégis gyakorlati. Nem trükköket ad, hanem gyökeres változásokra sarkall.

Stephen R. Covey: A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása

Nem, ez nem csupán egy üzleti könyv. Ez a könyv Élni tanít. Úgy igazán. Mindenkinek kötelező: ezt oktatni kéne középiskolában. Még jó néhányszor el kell olvasni, de már első olvasásra is behatol a tudatalattidba, hogy lelakatolt képességeid egy részét felszabadítsa. Minden szava kincs. Nem tudom tovább ragozni: olvasd el!

Lione IP>!

Ha tényleg javítani akarok a helyzeten, akkor azon az egy dolgon kell változtatnom, ami fölött valóban hatalmam van – saját magamon.

Lione IP>!

A sikeres ember rendelkezik azzal a szokással, hogy megteszi azokat a dolgokat, amelyeket a sikertelen emberek nem szívesen csinálnak. A sikeres emberek sem szívesen teszik meg ezeket. Azonban képesek arra, hogy ellenérzésüket alárendeljék a célnak.

Lione IP>!

Jellemünk tulajdonképpen nem más, mint szokásaink összessége.

jendre P>!

Oktatókėnt és szülőként egyaránt arra a felismerésre jutottam, hogy a kilencvenkilenc kulcsa az egy – különösen az az egy amelyik a leginkább próbára teszi a többi türelmét, jóindulatát. Ha azt a bizonyos személyt szeretjük és törődünk vele, azzal a többiek fele is szeretetet közvetítünk. Ahogy egy gyermekkel vagy tanulóval törődsz, azzal árulod el magadról, miként viszonyulsz a többi kilencvenkilenchez, hiszen végülis mindenki más is egyetlen személy.

Lione IP>!

Arra is rájöttem, hogy nemcsak a világot kell látnunk, hanem azokat a lencséket is, amelyeken keresztül a világot látjuk, mert maga a lencse határozza meg a világlátásunkat.

Risus P>!

A magabiztosságunknak belülről kellene fakadnia, a szívünk legmélyéről, nem pedig kívülről, az általunk birtokolt dolgok mennyiségéből.

Risus P>!

Ha azt hiszed, hogy gyökér vagy, maga a puszta hit is gyökérré tesz.

Lione IP>!

Az érettség nem más, mint a méltányosság és a bátorság közötti egyensúly.

Risus P>!

Nincs is annál jobb, mint egy nagyszerű baráti társasághoz tartozni. És nincs is annál rosszabb, mintha valaki kívülállónak érzi magát.