!

Varázsló és üveg (A Setét Torony 4.) 140 csillagozás

Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg
Könyvtár

Roland és hűséges barátai sikeresen megküzdöttek Blaine-nel, a Monóval. Egy valaha civilizált, ám mostanra elpusztult városban szálltak le a bomlott számítógépagyú egysínű vasútról. Roland elérkezettnek látja az időt, hogy pihenőjük közben elmesélje társainak múltját. Megtudjuk, miért kellett idő előtt elhagynia atyái földjét, Gileádot, s milyen küldetéssek érkezett Alain és Cuthbert barátjával a Külső Ívbe. Itt ismerte meg a gyönyörű és bátor Susan Delgadót, s egy csodaszép, szenvedélyes, ám tragikus szerelem története tárul elénk. A pihenő végeztével hőseink ismét útnak indulnak; céljuk a távolban magasodó, égbe nyúló tornyú, rejtelmes üvegpalota. Talán meglelték a Setét Tornyot? Stephen King regényfolyamának negyedik kötete – a korábbiakhoz hasonlóan – izgalmakban, kalandokban, érzelmekben bővelkedő, lebilincselő olvasmány.

Eredeti mű: Stephen King: Wizard and Glass

Eredeti megjelenés éve: 1997

Roland Deschain · Jake Chambers · Susannah Dean · Eddie Dean · Randall Flagg · Cuthbert Allgood · Susan Delgado · Alain Johns · Eldred Jonas · Sheb McCurdy

K tanya

Haarkon
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Bár King ezzel a regénnyel sokaknál „kihúzta a gyufát”, nekem a második rész mellett mégis ez lett a kedvencem. Épp itt volt már az ideje hogy Roland is megnyíljon kissé és a Charles Bronson image mögött meglássuk az embert, hiszen a szereplőkkel együtt kell vándorolni, küzdeni, nevetni de sírni is ahhoz hogy szimpatizálni tudjon velük az olvasó. A szerző a feladatnak maximálisan eleget tesz, fiú létemre ez egyike volt azoknak a szerelmi történeteknek amiket nem találtam lányosan romantikusak sem giccsesen csöpögősek, úgy volt megírva ahogy kellett.

Margarita
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Roland ifjúkori kalandja és élete nagy szerelmének tragikus története.
Mennek és mendegélnek. Roland és a ka-tet. Múltban/jelenben/jövőben. Mejisben/Gileádban/Kansasban.
Erre a kis időre jó volt velük tartani.
A Setét Torony még messze van.

tamasloczi
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Mintha egy teljesen külön könyv lenne. Mesterünk nem aprózza el a dolgot; Roland visszaemlékezése nagyobb terjedelmű, mint másoknál egy teljes regény. Bár itt sem kaptak kegyelmet a szereplők, mégis, talán ez az eddigi legszolidabb rész mind közül.
Hosszú volt, mégsem untatott. Így kell ezt.

eMeR
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Nem győzöm hangoztatni, ha valaki nekem 1 évvel ezelőtt azt mondja, hogy Kinget fogok olvasni és még tetszeni is fog…!
Nem a Setét Torony volt az első könyv, amit Donald Edwin fia Stephentől olvastam, de ez a 4. kötete lopta be magát a leginkább a szívembe. Nagyon tesztet a történetvezetés, hogy minden kis apróság számít, még akkor is ha éppen akkor nem is jelent semmit. Ahogy a fő karakterek mellett a mellékszereplők háttértörténete is ki volt dolgozva.
A vége pedig fenomenális, pont a legrámaibb jelenet úgy volt megírva, hogy nem elborzasztott (mint ahogy normál esetben egy égetés tenné), hanem megmelengette (és fájdította) a szívemet: Susanért.

mefi69
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Mikor először olvastam ezt a kötetet a sorozatból, nem szerettem. Egyszerűen türelmetlen voltam, nem volt kedvem 900 oldalt olvasni a múltról, mikor engem annyira, de annyira érdekelt hogy mi lesz Roland ka-tetjének a sorsa, hogy alakul a jövőjük.
Most, hogy nagyjából tisztában vagyok a folytatással, nagyobb megértéssel fordultam a harcos múltja felé, és izgalmas volt, „vaj” igen. De nagyon!

maneki_neko
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Jó volt bepillantást nyerni azokba az időkbe, amikor a „ronda, öreg égimeszelő” (Eddie szavaival élve) még fiatal és jóképű volt, és tudott szeretni. Jó ötlet volt, de számomra fájdalmasan bő lére eresztve.
Kingtől megszokhattuk, hogy nagyon részletesen kidolgozza a történetet, néha indokolatlanul pici dolgokon elidőzve. Ilyenkor van az, hogy csak olvasom egyik oldalt a másik után, de nem halad előre a cselekmény. Ebben a kötetben ez gyakran megesett velem, de ettől eltekintve nagyon élveztem.

Váradi_Balázs
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

mit is mondhatnék erről a kötetről. amikor először kezembe vettem nehezen haladtam vele, talán azért, mert ez a kötet ragadott ki leginkább abból a világból, amit eddig 3 köteten keresztül megismertem. de ahogy haladtam a szavakkal, egyre inkább magába szívott, mint a varázsgömb. tudni akartam mi történik, mi lesz a vége, akármennyire is tudtam, nem lehet happy end. megismerhettem az ifjú rolandot, amikor még hajtotta a tűz. és megtudhattam mi történt, amiért az a kiégett magányos lovas megkezdte szomorú násztáncát a torony eléréséhez

GedyPapa
Stephen King: A Setét Torony – Varázsló és üveg

Kiemelkedően jó volt és nagyon tetszett. Ehhez nagyban hozzájárult az, hogy végre megismertük Roland „előéletét” és azt hogy hogyan is vágott neki ennek a hosszú útnak. Igaz sok kérdés még nyitott maradt, de mégis sok az újdonság. Emellett a „normális” szálon is futott a cselekmény, ahol jó pár meglepő eseményről olvashattunk.
King mester ismét nagyon kitett magáért, nagyon érdekelnek már a következő részek is, remélem az Európa csipkedni fogja magát az új kiadásokkal!

amnaen ×+SP

Mindazonáltal figyelmeztetlek benneteket, hogy nem fogom elénekelni a „Szivárványon túl” című dalt. Ez nincs benne a szerződésemben.

Kapcsolódó szócikkek: Eddie Dean · Somewhere Over the Rainbow
Morn

Az igaz szerelem, mint minden más erős kábítószer, unalmas – ha egyszer a találkozás és fölfedezés meséjét elmondták, a csókok gyorsan állottak, a simogatások fárasztók lesznek… kivéve természetesen azokat, akik osztoznak a csókokban és a cirógatásokban, miközben körülöttük dúsabb, fényesebb színű lesz a világ. Mind minden erős kábítószer, az első igazi szerelem is csak azoknak fontos, akik a foglyai.
És más erős kábítószerhez hasonlóan az első igazi szerelem is veszedelmes.

Harmadik rész - Gyere aratás - I. A vadászistennő holdja alatt

amnaen ×+SP

Minden helyzetben három dolgot tehetsz, lányom – mondta egyszer az apja. – Elhatározod, hogy megteszel valamit, elhatározod, hogy nem teszel meg valamit… vagy elhatározod, hogy nem határozol semmit. – Mely utóbbi a papa szerint sehova sem vezet, és azt is mondta (noha nem is kellett volna), hogy ez a gyengék és bolondok választása.

amnaen ×+SP

Cuthbert simán tudomásul vette a gondolatot, hogy egyes emberek hosszú ideig megvannak beszéd nélkül, megérteni azonban nem tudta őket.

Kapcsolódó szócikkek: Cuthbert Allgood
papirzsepi

– Tényleg vannak vakfoltjai? – kérdezte Eddie.
– Ha nincsenek – felelte nyugodtan Roland –, akkor mi meghalunk ezen a vonaton.
– Imádom, hogy átsegítesz minket bennünket a bukkanókon! – mosolygott fakón Eddie. – Számos vonzó tulajdonságod közül ez az egyik.

Kapcsolódó szócikkek: Roland Deschain
yendayi

(…) Eddie megértett valami csodálatos, felszabadító tényt: ki-ki maga dönti el, mi a jó. Mindig így volt, mindig így is lesz. Lehet az ember akár ezeréves, lőhet úgy, mint Buffalo Bill, a jó fogalma akkor is egyéni.

Christine_

Nekem üres a fejem, nagysága, úgy bizony. Stanley asszongya, megcsípett a hülyebogár.

+++

Összehasonlítás