A ​művészet nagykönyve 7 csillagozás

Stephen Farthing: A művészet nagykönyve

Ez a gyönyörű kiállítású, magával ragadó album bemutatja azokat a képeket, amelyek naponta ránk köszönnek a művészeti magazinokból, könyvborítókról és a kiállítótermek falairól. Az időrendbe szerkesztett ismeretanyag végigkalauzolja az Olvasót a művészet fejlődésének nagy korszakain. Az illusztrációkkal bőven kiegészített esszék műfajról műfajra haladva dolgozzák fel az alkotásokat.

Kossuth, Budapest, 2011
576 oldal · ISBN: 9789630966474 · Fordította: Csordás Gábor, Endreffy Kata, Medgyesy Zsófia

Dorqa>!
Stephen Farthing: A művészet nagykönyve

Ez egy olyan könyv, amit nem kiolvastam, hanem hát folyamatosan kéznél van, hogy bármikor bele tudjak lapozni, és el tudjam olvasni azokat a fejezeteket, amelyek valamilyen oknál fogva éppen aktuálisak.
Kiváló képi anyaggal rendelkezik, könnyen átlátható kronológiával, és lényegre törő információkat tartalmaz minden egyes művészeti korszakról és stílusról. Az külön érdeme a könyvnek, hogy nem kizárólag a nyugati művészettel foglalkozik, hanem az afrikai vagy a keleti kultúrák produktumaival is. Gombrich könyve mellé, mely sokkal részletesebb és tartalmasabb, kiváló kiegészítő.

Andrees>!
Stephen Farthing: A művészet nagykönyve

Szívem szottya ez az információtár :D. Ha nem lenne a súlya annyi, mint egy hosszabb nap összes tankönyvének, akkor mindig magammal hordanám, és csak gyönyörködnék benne.

feneske25>!

Ez a könyv mesés. Rengeteget segít a tanulmányaim során. :D