Aerosmith 15 csillagozás

Walk This Way
Stephen Davis: Aerosmith

Kevés olyan zenekar van a Rolling Stoneson kívül, amely több évtizeden keresztül markánsan jelen volt a zenei életben, s munkássága visszatükrözi a rockzene szinte teljes történetét – ráadásul még napjainkban is aktív.
Az Aerosmith a hatvanas évek végének bostoni klubjaiban kezdte pályafutását, a következő évtized során vált világhírűvé, majd az MTV indulása után a közönség egy teljesen új generációja lehetett a zenekar újjászületésének szemtanúja.
Mindeközben az együttes személyi összetétele, a gitárosok szólópróbálkozásainak intermezzójától eltekintve, változatlan maradt. A Walk This Way lapjain Steven Tyler, Joe Perry, Brad Whitford, Tom Hamilton és Joey Kramer személyes visszaemlékezései tárják elénk a zenekar négy évtizedes történetét.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Legendák élve vagy halva Cartaphilus

Cartaphilus, Budapest, 2008
530 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660455 · Fordította: Tímár Attila

Steven Tyler

blianhun>!

Stephen Davis: Aerosmith Walk This Way

Alapos, szépen felépített, olvasmányos. Fényképekkel 10/10 lenne, így csak 9.

Molly>!

Stephen Davis: Aerosmith Walk This Way

Le kell szögezni, hogy hatalmas munka egy olyan együttesről könyvet írni, amely több mint 40 éve létezik. Található benne pár pontatlan adat, meg néhány nagyon érdekesen megírt bekezdés, (bár meglehet, hogy csak a fordító akart nagyon művészi lenni) de összességében nagyon élvezetes olvasmány volt. Legfőbb célját elérte, megismertük a tagokat, az életüket, a lemezek megírásának körülményeit, ezen kívül képet kapunk három évtized zeneiparáról, az ott bekövetkezett változásokról, és hogy milyen nehéz bejutni és bent maradni a szakmába. Egyedül azt tartom furcsának, hogy nem esett annyi szó a drogozásról, és kicsapongásokról, mint gondoltam volna, ha már a Toxic Twinsről van szó (bár lehet, hogy csak Slash könyve, a The Dirt és a Heroinnaplók után érzem így) Engem sikerült beszervezniük a Blue Army-ba :)

kissakos I>!

Stephen Davis: Aerosmith Walk This Way

Ez a könyv az Aerosmith zenekar története-de annál több is: egy tanulságos történet az egoizmusról, a szétválásról, az összeborulásról…

Cartaphilus, Budapest, 2008
530 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632660455 · Fordította: Tímár Attila
HSzabolcs28>!

Stephen Davis: Aerosmith Walk This Way

Hihetetlen egy sztori! Ha lesz második életem, biztos, hogy rockzenész akarok lenni! Nem… ha lesz második életem, isten őrizz, hogy rockzenész legyek! :))) Ezzel mindent elmondtam.

A 21 legfontosabb Rock 'N' Roll hazugság:
1. Hát persze, hogy emlékszem rád.
2. Nem értem, a keverőnél jól szól.
3. Majd a keverés során eltüntetem ezeket a hangképből.
4. A reptéren előre ki lesz fizetve a fuvar.
5. Hétfőn hívlak.
6. Csak egy fél üveggel iszom naponta.
7. Na jó, ez az utolsó csík, utána megyünk aludni.
8. A turné végén prémium várható.
9. Ha kérdésed van, fordulj csak hozzám.
10. Ma este nem baszok be a buli előtt.
11. Nem szoktam ilyesmit más lányokkal csinálni.
12. Nyugi, rajta vagy a listán.
13. Már mindent bepakoltam.
14. Ma este én ezt tutira kihagyom.
15. Majd holnap lesz rendes beállás.
16. Mindenkinek jut ingyen póló.
17. Öt perc múlva lent vagyok.
18. Nekem van még egy kicsi odafent a szobámban.
19. Igen, hangosabbra vettelek.
20. Majd reggel megcsinálom.
21. Már elküldtük a pénzt! /Dick „Rabbit” Hansen/

Légy óvatos a vágyaiddal… könnyen valósággá válhatnak. /Joe Perry/

Natasha>!

A rocksztárság alapvetően arról szól, mennyire lóg ki a segged a gatyából. /David Bowie/

Natasha>!

A dalok szinte a saját gyerekeid, épp ezért a lemezre kerülő számok kiválasztása olyan, mint amikor valaki eldönti, hogy melyik újszülött maradhat életben. /Joe Perry/

NB14>!

Ha az embernek van egy jó refrénje, nem árt, ha a végéhez még hozzá tud rakni valamit, ami ráerősít az egészre. A legjobb az, ha a refrént egy hosszan elnyújtott magánhangzóval tudod lezárni, mert így jobban szól, és ez feldobja a refrént jó magasra, egészen a felhők fölé.
(Steven Tyler)

Natasha>!

Az MTV megjelenése előtt a zenészeket egyfajta titokzatosság vette körül: igazából csak akkor tudhattad, hogyan néznek ki, ha sikerült élőben látnod őket. Mára ez megváltozott, és ha belegondolsz, elég szomorú, hogy így történt. /Brad Whitford/

Natasha>!

… ha összehasonlítom magunkat a fiatalabb bandákkal, a fő különbség köztünk az, hogy míg ők csak rejszolnak, mi mindig keményen dugunk! /Steven Tyler/

Natasha>!

A drogos életet mindig egy barlanghoz hasonlítottam: ott tengődsz, bár csupán egy nagy szikladarab zárja el a bejáratot. A szikladarab a drog, amely uralja az életed; ám ha félretolod a sziklát, behívhatod a barátaidat, és ismét elkezdhetsz élni. /Steven Tyler/

Kapcsolódó szócikkek: kábítószer, drog
Natasha>!

1993. szeptember 13-án a Rhode Island-i Providence-ben a 'Rag Doll' előtt Steven egy rövid eszmefuttatással állt elő: „Az embereknek az életben csak három M betűs dologra van szüksége: muzsikára, manira és mmmm… puncira!” A közönség persze hatalmas üvöltéssel válaszolt. Három dallal később, Joe Perry szólóblokkja előtt Steven helyesbített: „Hölgyeim és uraim, az előbb nem jól mondtam a három fontos M betűs dolgot: valójában muzsikára, manira és erre a mocskos állatra, Joe Perryre gondoltam!”

Kapcsolódó szócikkek: 1993 · Joe Perry · Steven Tyler
Molly>!

A kölykök a buszmegállóban továbbra is niggerszájúnak csúfoltak, és gyakran el is vertek. Elmondhatatlanul gyűlöltem a gúnynevemet. Még most is szinte sírni tudnék, ha eszembe jut. Elég annyit mondanod, hogy nigger, és azonnal előttem van az egész. Amikor otthon sírtam emiatt, anyám mindig azzal vigasztalt: „Ne is törődj vele, Stevie. Meglátod, hogy örülnek majd a lányok, ha megpuszilod őket ezzel a szájjal."