Évszakok (Usagi Yojimbo 11.) 22 csillagozás

Stan Sakai: Usagi Yojimbo 11. – Évszakok

A sorozat tizenegyedik kötetében Sakai mester több rövid történetben bonyolítja tovább a szálakat. Hőseink emlékezetében régi csaták és gyerekkori tanmesék elevenednek meg, és közben egy régi titokra is fény derül (na de miért van Usaginak egy szemöldöke?). Felbukkannak segítő és ártó szellemek, találkozunk kiváló kardforgatókkal és kérkedő mihasznákkal, összeesküvőkkel és árulókkal. Meglátjuk Hikidzsi nagyúr arcát, újra találkozunk Hebivel és a Neko nindzsákkal. Usagi, Tomoe, Gen és Csizu pedig szokás szerint hiba nélkül veszik az akadályokat.

Vad Virágok Könyvműhely, Budapest, 2012
208 oldal · ISBN: 9789639998209 · Fordította: Frank Zita · Illusztrálta: Stan Sakai

Mijamoto Usagi

fowler P>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 11. – Évszakok

Stan Sakai zseniális, és ezt az Usagi Yojimbo 11. kötete ismét bizonyítja. A történet fő szála úgy halad előre, hogy szinte észre sem vesszük, közben pedig Stan san olyan látszólag (!) kevésbé jelentős mellékszálakkal szövi tovább a mese szövetét, amire csak kevesen képesek. Minden kötet egyben kedvcsináló a korábbiak újraolvasásához a finom utalásokkal. Egy apró megjegyzés a fordítónak/kiadónak: lehet, hogy a 11. kötetben már nem kellene minden történetben legalább egy szóbuborékban zárójelesen elmagyarázni, hogy a rónin úr nélküli szamurájt jelent. Persze tudom, mindig gondolni kell az új olvasókra, de az azért nem kimondottan életszerű, hogy ha egy futó sorozat minden korábbi kötete folyamatosan kapható, akkor az új olvasók épp a tizenegyedikkel kezdik majd az Usagi Yojimbóval való ismerkedést. Lehet, hogy csak az én szemem szúrja ez, de én inkább lábjegyzetbe tenném az ilyen és ehhez hasonló magyarázatokat.

Vad Virágok Könyvműhely, Budapest, 2012
JackTheStampede>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 11. – Évszakok

Újabb szórakoztató kötet a szamuráj nyúl kalandjaival. Nagyon bejött ez a kötet főleg az Ígéret a hóban című történet tetszett, de igazából minden történetnek megvan a maga mondanivalója, tanulsága. Várom a folytatást.

RandomSky>!
Stan Sakai: Usagi Yojimbo 11. – Évszakok

Tökéletes, mint mindig, a félpont levonás annak szól, hogy ez most rövid fejezetekben tesz hozzá múltbéli dolgokhoz vagy készíti elő a jövőt, de a jelenben látszólag keveset mozdul a történet – viszont az igazán remek sztorik (legyenek bár hosszabb lélegzetvételűek vagy szösszenetek) most hiányoznak. Viszont mintha érződne Usagi változása. Kicsit idősebb, bölcsebb, de keserűbb is valahogy. Okkal.

fowler P>!

Híres vagyok arról, hogy mások dolgába ütöm az orrom. Ez egy szörnyű hibám!

Kapcsolódó szócikkek: Mijamoto Usagi

Usagi Yojimbo sorozat · Összehasonlítás