Az ​öröm szárnyai 1 csillagozás

Sri Chinmoy: Az öröm szárnyai Sri Chinmoy: Az öröm szárnyai

A könyvből megismerhetjük és megérthetjük belső életünk törvényszerűségeit, új fényben láthatjuk önmagunkat, valamint a világhoz fűződő kapcsolatunkat. Megtanulhatjuk, hogyan alakítsuk át a félelmet bátorsággá, a kétséget hitté, az aggodalmat magabiztossággá, az irigységet az egység érzésévé. Megtudhatjuk mit tehet értünk a vidámság, a lelkesedés, a türelem és a remény, hogy miért érdemes szeretni és belső életünkre jobban odafigyelni.
„Az öröm szárnyai könyv mindannyiunkat arra emlékeztet, ami igazán fontos. Ez egy útmutató a belső békéhez és a valódi örömhöz.” (Jack Canfield, az Erőleves a léleknek társszerzője)

Madal Bal, 2009
Bioenergetic, 2002

Sri Chinmoy: Az öröm szárnyai

Nem tartozik a könnyen és gyorsan olvasható könyvek közé.
Az emelkedett hangvétel miatt szinte minden bekezdést kétszer rágtam át, de megérte, mert sok jó gondolat volt benne. Viszont látszik, hogy a Mester nem a nyugati világban nevelkedett. Olyan hasonlatokat hoz az ideális szülő-gyerek kapcsolatokról, ami szerintem manapság nagyon ritka, ha létezik egyáltalán. És az is fura volt, hogy a gyerekekről mint butácska lényekről beszélt, noha sokszor ők a legnagyobb tanítók (ezt a nézetet a hasonló témájú könyvek általában osztják is). Összességében azért örülök, hogy elolvastam, és biztosan nem ez volt az utolsó könyvem tőle. :)

Purpur>!

Célunk, hogy a fényestől eljussunk a fényesebbig és a legfényesebbig. A magastól a magasabbig és a legmagasabbig. És fejlődésünknek még a legmagasabbal sincs vége, mert mindannyiunkban ott lakozik maga Isten, és Isten minden egyes pillanatban túlszárnyalja saját valóságát.

207. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

A mi világunk sajnos nem látta még a béke arcát, és nem érezte még a béke szívét. Miért? Éppen azért, mert csak elménk zsenialitásával és nagyszerűségével próbáljuk létrehozni a békét. Mindaddig, amíg a békét elménk képességeivel igyekszünk létrehozni, szomorú kudarcra vagyunk ítélve. Csak akkor arathatunk sikert, ha szívünk képességeit használjuk.

11. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

Örömben élni annyit tesz, mint belső életet élni. Ez az élet vezet az önmegvalósításhoz. Az önmegvalósítás Isten-megvalósítás, mivel Isten nem más, mint a mindannyiunkban ott rejlő, felfedezésre és feltárásra váró váró Isteniség.

15. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

A lélek Isten tudatos képviselője bennünk.

15. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

A spiritualitás nem tagadja meg a külső életet. A külső életnek a bennünk rejlő isteni élet kinyilvánulásának kell lennie.

16. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

A lélek Isten önmagától ragyogó hírnöke bennünk.

16. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

Ha elfogadjuk a spirituális életet a szó igazi értelmében, akkor nem fordulunk el a világtól, és nem próbálunk meg elmenekülni tőle.

19. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

Nem osztom azoknak a nézetét, akik azt állítják, hogy Isten csak a Mennyben van, és sehol máshol. Isten ott van a Mennyben, és Isten ott van a földön is. A Teremtőt nem lehet elválasztani a teremtményétől. A mi világunk az Ő alkotása. Itt van. Benne lakozik mindenben.

19. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

Mindaddig, amíg a kereső megvalósulatlan marad, úgy érzi, hogy Isten valaki más, akinek végtelen a Hatalma, míg ő, a kereső, a leggyarlóbb személy a földön. De abban a pillanatban, amint megvalósítja Istent, rájön, hogy ő és Isten, mind a belső, mind a külső értelemben teljesen egyek. Az Isten-megvalósítás azt jelenti, hogy azonosulunk abszolút legmagasabb Önvalónkkal.

20. oldal; Madal Bal 2009.

Purpur>!

Isten minden emberhez az ő választása szerint jön el, hogy őt a saját módján megörvendeztesse.

20. oldal; Madal Bal 2009.