Párnafilozófia 12 csillagozás

Sólyom Anna: Párnafilozófia

Utazni ​jó. Új világokat felfedezni, beszippantani az ismeretlen illatokkal teli levegőt, belemerülni az idegen hangok és neszek kavalkádjába. Elveszni egy addig sosem érzett íz harmóniájában. Szembesülni a ténnyel, hogy mi minden létező van a szűk életterünkön, a mindennapi rutinon túl, amit látni, érezni, tapasztalni kell. S amint átadjuk magunkat ennek a felismerésnek, az út már önmagunkhoz vezet. Egy nem kevésbé izgalmas, de még több tanulsággal járó utazáshoz, valódi önmagunk megismeréséhez.
Ha rálépünk erre az ösvényre, hosszú út vár ránk. De puha párnaként ott lesz velünk a bölcsesség a botlásoknál és zuhanásoknál, a csatákban és a pihenőknél is, mikor leülünk gyönyörködni lelkünk varázslatos tájaiban. S az út végén, ahol levetkőzzük elnyűtt bőreinket, az újjászületés vár. A megismerés csodája. És újabb utazások, melyekben életünk úgy talál otthonra bennünk, mint ahogy jólesően belefúrjuk fejünket egy tevékeny nap végén rojtos-csücskös puha párnánkba.

„A… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Alexandra, Pécs, 2014
Alexandra, Pécs, 2012

MiklósEmese>!
Sólyom Anna: Párnafilozófia

Pár napja kaptam ezt a könyvet egy nagyon szeretett barátnőmtől, az alábbi szövegezéssel:

„Azt hiszem a Jóisten vezette a kezem, amikor ezt a könyvet leemeltem a boltban a polcról. Magamnak szántam. Belelapoztam, és egyből tudtam, hogy miattad volt.”

Mit mondhatnék ezek után, úgy hogy 2 nap alatt „kibeleztem” a könyvet:

Köszönöm.

1: -Hogy Sólyom Anna helyettem is gondolkozott, és úgy ahogy általában én is szoktam.
-Hogy a gondolatait szépen sorban felfűzte, csokorba szedte.
-Hogy leírta.

2:-Hogy megkaptam „véletlenül”-és véletlenek nincsenek!

Feladatom( sőt egyenesen kötelességemnek érzem):
-Rendeltem pár darabot ebből a könyvből, hogy én is pár embernek továbbadhassam.
-Megosztom, hogy sokan lássák, és olvassák, mert kicsi, nagy, öreg, fiatal, egészséges, beteg, szingli, párban élő, szakítás előtt és szakítás után álló, várost, országot, munkát váltó, stb--a sor végtelen és opcionális, szóval bárki, aki egy picit is szeret magában elmélyülni, akár pillanatokra csak, vagy a miérteket és a hogyanokat felteszi és választ is remél annak hihetetlen élmény lesz.

Sólyom Anna: Párnafilozófia

Tyű, nem volt rossz, de kicsit másabbra számítottam. Olykor belegabalyodtam, hogy most akkor mit is akar mondani, mire céloz Sólyom Anna, valamint az utolsó kb. 50 oldal már nyögvenyelősen ment. A felsorolt dolgok miatt „csak” 4 csillag, egyébként rendben volt a könyv!

Sólyom Anna: Párnafilozófia

A címadó párnafilozófia hasonlat nagyon tetszik, kifejező és valóban megnyugtató mikor a fejünket belefúrjuk a párnánkba, megérkeztem oda, ahol biztonság, béke, nyugalom van (erre törekszem én is). A borítón szerepel, hogy utat mutat és tanácsokkal lát el, mindezt filozófusként, nem csak híres filozófusok (leginkább Hamvas Béla) elméletei mentén, inkább nagyrészt közismert filmes hasonlatokon keresztül (pl. Mátrix, Star Wars, Oroszlánkirály, Gyűrűk Ura, A Hajnalvándor útja). A térképen igazgyöngyök lelőhelyeit jelöli egy-egy kagylóba rejtve, amit nekünk kell kibontani a az ősöktől kapott „szeretet”- csomagok feloldásával; félelmek legyőzésével; önmagunk elfogadásával; az élet könnyedén vételével (Hakuna Matata); hit, bátorság, szeretet erejével eljutni a célig, mely a test, szellem és lélek egysége.

XDóra>!

Előfordul, hogy ahhoz kell a legnagyobb bátorság, hogy fel tudjuk adni.

Lélekhúrok 1. (85.o)

Piedra>!

A „mi lett volna, ha…" kezdetű úgynevezett „mind candy"-k, vagyis elmecukorkák leginkább semmire sem jók, kivéve arra, hogy szükségtelenül túráztassam magam olyan kérdéseken, amelyeket a valóság próbája nélkül nem tudok megválaszolni. Igen, a puding próbája továbbra is az evés. Vagyis merni kell, és próbálni.

Piedra>!

Az erő és a tehetség akkor válik áldássá, ha megtalálja megvalósulásának útját. Ameddig nem sikerül, addig benn reked, önmaga körül forog a kijáratot keresve, és belerúg mindenbe, amit ér. Így pusztító erő… de ha készen állunk elfogadni, hogy van erőnk, és készek vagyunk élni vele annak természete szerint, akkor át lehet alakítani. A maszk elsődleges ragasztóanyaga a félelem, ez az, amit legelőször le kell vetkőzni, ez az, ami azt hozzánk tapasztja. Legelemibb félelmünk pedig a fájdalomtól, különösen a lelki fájdalomtól való félelem.

51.-52. oldal

Piedra>!

Egy keleti mondás szerint, ha valamit nem tudsz megoldani, nem érdemes foglalkozni vele: vagy megoldódik magától, vagy nem. Az első esetben minek erőt pazarolni rá, a második esetben pedig úgysem tehetsz semmit.

XDóra>!

A legmélyebb félelem szerintem az, hogy ha felvállalom és megmutatom, aki vagyok, akkor elbukom vagy elítélnek, mert engem nem lehet szeretni úgy, ahogy vagyok, határaimmal és nemeimmel együtt. Ez hazugság. Bárki, aki ilyesmit akar elhitetni velem, az ragadozó, mindegy, hogy nő vagy férfi, és hogy milyen viszonyban vagyok vele.
Önmagamhoz mégis ezen a félelmen át vezet az út.

Lélekhúrok 2. (93.o)

Piedra>!

…minden azon múlik, miben hiszek, és miről vagyok meggyőződve. Mert a ráció feletti, misztikus valóság legnagyobb és legérthetetlenebb hajtóereje a hit.

Piedra>!

Kínos, amikor egy madár elfelejti, hogy repülni is tud.

Piedra>!

…minden pillanatban és minden körülmény között szabadságunkban áll megválasztani a hozzáállásunkat. Még ha mindent el is vesznek tőlünk, akkor sem tudják elragadni átélt életünket és azt a belső szabadságot, hogy az adott feltételekhez úgy viszonyuljunk, ahogy képesek vagyunk, ahogy nekünk tetszik!

Piedra>!

A félelem, amikor baráti figyelmeztetésén túl is ráhagyatkozunk és megtesszük vezetőnknek, ketreccé válik, ami bezár. Ugyanakkor jogosan vesszük körül magunkat barikádokkal. Saját magunkat óvjuk, hogy ne történhessen meg még egyszer az, ami egyszer megtörtént, és majdnem belehaltunk. A fájdalmat akarjuk elkerülni, s a szenvedést, de mégis minél inkább el akarunk zárkózni, annál inkább szenvedünk mi magunk. Ha rejtegetni valónk van, saját pribékjeink s a lelkiismeretünk elől menekülünk, új és új rétegeket hordva arra, amivel nem akarunk, amivel félünk szembesülni.