Vérmacska (Vérmacska 1.) 471 csillagozás

avagy Alfi világuralomra tör

Alfium:
a ​hülyeség kémiai reakcióba lépett egy macskával és rászabadult a világra.

„Szőrös ma azt mondta, hogy egy-két dolog meg fog változni, például lenyugtatólövedékez, vagy elad szervkereskedőknek Üzbegisztánba, a szőrömből pedig kesztyűt csinál. Szerinte teljesen retardált vagyok és esély sincs arra, hogy valaha normális leszek, úgyhogy neki is álltam szépen, módszeresen körbepisálni a házat… Mondjuk, ha rend lesz és fegyelem mostantól, akkor nem kell eladnia, mert elmegyek magamtól, esetleg olyasféle változások lesznek, hogy kikaparom a szemét, rászúrom a fogamra és azzal törölgetem a seggem. Mit képzel már?”
Tényleg, mit képzel Szőri, ez a balfék? Mert hogy Alfi, ez a két fröccsért kapott szőrgombóc mit képzel, arról igen részletes és cizellált képet kapunk a naplójából. Kezdve azzal, hogy ő maga az Atyaúristen, ősrobbanással, káosszal, macskarmaggeddonnal egyetemben.

Alfium: úgy hat, mint a morfium. Függeni fogsz!
Légy alfinista,… (tovább)

Alfi (macska) · Szőri

temető

Sansa I>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

VIGYÁZAT! A KÖNYVBEN IS HASZNÁLT (VAGY HASONLÓ) VULGÁRIS NYELVEZET KÖVETKEZIK! SZÓVAL FELNŐTT TARTALOM – SZÓLTAM.

2012. MÁRCIUS

Nem egészen értettem, mi lehet abban a vastag borítékban, ettől függetlenül nem óvatoskodtam túlzottan. Cafatokra szaggattam, volt benne egy baszott hosszú levél (mer' a feladó megtanult írni, én meg akkor tanuljak meg olvasni, $@!%), meg egy hangos visítás, aminek hatására Szöszke – miután enyhült a fülcsengése – kérdezte is, hogy mit kiabálsz, félsz, talán rád szállt az apeh, vagy a postás meghozta a Kámaszutrádat, és így ezentúl nem csak az untig ismert tízpózos műsor fog menni itthon? Bár a súlyomat tekintve az utóbbi dologban azonnal kételyeket kezdett hangoztatni, főleg a nagylábujjon egyensúlyozó darusgyakorlat megvalósítása ügyében, én meg mondtam is neki, hogy nem Kámaszutra, hanem Alfiiiiiiiiiiiiiiii,a Vérmacsek, úgyhogy ezentúl hagyj olvasni, te Anorexiás Dámbó, még a reggeli kávét is ágyba szervírozhatod Szívem Szőke Hercege, mert különben kurva világ lesz itt, kiszúrom a szemed, eltöröm a lábad, oszt mehetsz, amerre látsz.
Az olvasást több-kevesebb sikerrel nyélbe is ütöttem, bát mindkét balfasz lakótárs (a férj meg a macska: komolyan mondom, már csak egy gyerek hiányzik, és tőből lerágom a lábam, hogy szabaduljak innen, leszek inkább kóbor)akadályozott. Az előbbi néha kérdezte, hogy agylágyulást kaptam-e, vagy mitől visongok ott bent egyedül az ágy tetején, de visszakérdeztem, hogy hol hallott olyan, számára ismeretlen szavakat, mint pl. az agy, meg különben is leszpofonmészkórház, rád fekszem, meghalsz. Egyébként meg ne nehezítsük már meg az életünket olyan szarságokkal, minthogy kommunikálni próbálunk egymással. Az utóbbi meg, az a hájas szar,kis életünk helyi basszájba macskája meg baszott kérdezni, hogy zavar-e, fogta a zsíros valagát, és belefeküdt egyenesen oda, ahol éppen tartottam. Bosszúból nekiálltam a képébe vakuzni, mivel olvastam, hogy Alfi nem csipázza, ha fotózzák, de Ritz a füle botját se mozdította, csak nézett rám kómás, közönyös pofával, megeresztett egy-két ásítást, és átrendezte a valagát a könyvön, hogy ne törje a hurkáit a papír, én meg ne lássam, Alfi éppen mit pisált le Szőriéknél.
Minden áskálódás ellenére azért befejeztem az olvasást, és annyit tudok csak mondani: Alfi, így tovább! Még akkor is a keblemre ölelnélek, ha neked ez egyenlő lenne a fulladásos kínhalállal. Főleg két igével loptad be magad a nemlétező szívembe: fötörni és kamillázni. Az első nosztalgikus könnycseppeket csalt volna a szemem sarkába, ha szentimenti típus vagyok, és nem ilyen érzéketlen tuskó, mivel egy olyan embertől hallottam sok-sok évvel ezelőtt ezt a kifejezést először (és többször is), aki fontos szerepet töltött be az életemben, a másodikat meg szimplán csak komálom, és nem nagyon látni nyomtatásban.
Ami miatt félcsillagot lekapargattam az értékelésről, kockáztatva ezzel még azt is, hogy lekarmolod a vádlimat, az a káromkodás-ügy, hogybasznádszájba, Alfi. A magyar nyelv olyan szép, és kreatív, nem csak a $@!% meg a $@!% létezik, annyi cifrát lehetett volna még beletenni, hogy az olvasó $@!% és ötszörös orgazmust kapott volna a nyelvi vulgárleleményektől.
Ja, és újfent köszi @Algernon ezt a kedves ajándékot, $@!% :)

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

A blogra akadtam rá még régebben. Emlékszem, az egyik pillanatban valami hűsítőt ittam, a másikban pedig teli prüszköltem a monitort a nevetőgörcs miatt.
Alfi szabad szájú, imádnivaló kis diktátor. Nagyon laza, nagyon vicces és szerintem Alfinak hatalmas szíve van, bár ez utóbbit félve írom le, mert ha megtudja, álomban hagy foglenyomatot az ütőeremen.

KleineKatze>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Bas**za meg, hát ezt k**vára éltem.
Imádom a macskákat, nem is kérdés, de Alfi életérzését még inkább. Nem tudom, hogy a hangulatom volt tökéletes ehhez a könyvhöz, amikor olvastam épp egy stresszes időszakomban talált meg, olyan k*rva világ volt, hogy azt hittem, beledöglök, Szóval akkor pontosan erre volt szükségem. Egy macskára, aki szétmarja az arcom. Vagy én leszek Alfi, sokat tanultam róla, ajóédesk*rvannyát hogy b*szna meg mindenkit a 230, én bizony belenyomom a fejüket a csatlakozóba, ha még egyszer meg meri kérdezni, hogy hogy vagyok. Hát nem látod ba*meg, hogy lüktet az ér a fejemen? Erre nem vagy képes, nincs benned semmi empatika vagy mi a jófranc, hogy egy kicsit több türelemmel viszonyulnál hozzám? Mi? Heh? Nyugodjámármeg! Édes macskaistenem Alfi, te hogy a jóéletbe vagy képes elviselni az emberedet?

K*rva jó volt. Ennyi. :D

Bur3sz>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Először átmentem prűdbe és csípte a szemem a vulgaritás. Ám egyre jobban felvettem a ritmust és jókat nevettem Alfi világuralmi elgondolásain, és Szőri megnevelési tervein.

Faythe P>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Párom ajánlotta és adta kölcsön a könyvét, és valóban, tényleg nagyon jó könyv volt. :)

Szerettem ezt a könyvet, annak ellenére, hogy eleinte igencsak hozzá kellett szokni a trágár kifejezésekhez (nem mintha én magam nem használnám őket épp eleget :D), és megszokni a gondolatát annak, hogy egy macska tudományosan is ki tudja fejezni magát, pl köbgyök stb. Aki ezt olvassa, annak el kell fogadnia, hogy ez csak kitaláció és a macska gondolatai nem mindig tükrözik a valóságot.
Ahányszor gondoltam erre a könyvre, mindig úgy azonosítottam, mintha egy jó barát várna rám, hogy elpanaszolja a napját. :)

Ettől függetlenül nagyon megszerettem Alfit, aki minden módon próbálta megkeseríteni gazdája és a körülötte élők életét, mert nem foglalkoznak vele és mondjuk nem kap elég tasakost. Személy szerint én már nem is adtam volna neki olyan sokat, mert tényleg elhízott. :D Szőri jópofa volt, de szerintem eléggé papucs ember lehet, viszont nagyon aranyos, ahogy imádja és óvja a macskáját. A sok állatkínzó példát vehetne róla. :)

Amint tudom, folytatom is a második kötettel! :)

Barnabás_The_Good_Girlboi>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Őszintén nem tudok róla mit mondani. Tetszik hogy Aldi ilyen szabadszellemű.
Engem csak a folyamatos káromkodás zavart spoiler

RosszQtya>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Az eddigi életem során kiolvasott összes könyvben(szerénytelenség nélkül mondhatom, hogy az nem kevés) együttvéve sem található annyi trágárság mint eme írásban. Ám de, ha valaki túlteszi magát ezen, és a sok kakin, és pisin, akkor egy elképesztően humoros történet tulajdonosává válhat.Nem egyszer előfordult, hogy hörögve röhögtem, mint egy szíven szúrt vaddisznó, még szerencse, hogy az otthoni négy fal biztonságában történt, és nem valamiféle plénum előtt. S.Tominak nagyon jó humora van, annak ellenére, hogy egy jó nagy adag vulgaritásba csomagolja azt. Alfiról nekem sokszor Regős Bendegúz jutott eszembe. Ha létezik ilyen, akkor Alfi biztosan az ő reinkarnációja. :) Alfi egy nagyon kedvelhető figura, annak ellenére, hogy gyakorlatilag csupa negatív értékei vannak csak.
Szőrit, viszont nagyon megszerettem a maga kis esetlensége miatt. Az első pár oldal után azt hittem, hogy leteszem a könyvet, de milyen jó, hogy nem így lett, most szegényebb lennék egy ilyen elképesztő antihőssel. :)

Algernon P>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Alfit nem lehet egyszerűen nem szeretni.
Ő az a macska-őserő, ami minden cirmosban benne van, az ösztön, a bölcsesség és a világmindenség meg a 42 meg minden.
Alfi b+, az Alfi.
Nem lehet beskatulyázni. Ilyen macskát akarsz, ilyentől rettegsz.
Ő az, akit nem birtokolsz, hanem ő ural téged, engedi meg, hogy a házában élj.
Mert Te vagy Alfiért, és nem ő érted. Ő a Főnök, Te meg örülhetsz, hogy megtűr. Mert csak egy karomvillanás, és véged. Kínok között. S Alfi nem fog könnycseppet hullajtani érted.
***
Sajnos az egyszerű (!) alpári stílus nálam sokat elvett. Nem a káromkodás. Mert az Alfi része. Hanem szép magyar nyelvünk olyan leleményesen tudná cifrázni a dolgokat, s ez a lehetőség kihasználatlan maradt.
Ha Alfi látta volna ezt, akkor tuti nem engedi ki a könyvet a nyomdába, az k.rvaélet. Hiszen tud ő ennél jobbat is.

piciszusz>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

Lemerült a Koobe-m, mondom $@!%, akkor olvasom Alfit, ha már kölcsönkaptam… Hát már az első mondaton befostam. Rohadt mocskos szájú ez az Alfi, de azt hiszem bírni fogom.A rajzok halál cukik, de nem értem, hogy tud egy macska naplót írni… Mindenesetre jól teszi. Kb.az egészet ki tudnám írni idézetnek, annyira jó szövegek vannak benne. Örülök, hogy @maerlyn kölcsönadta. Igen és ajánlom mindenkinek, akinek van macskája, és annak is, akinek nincs. Néha elgondolkodtam, hogy miket gondolhat Panni, mikor rám néz: „Adjál tasakost köcsög, vagy letépem a vádlidat!” ?? :D

farkaslány P>!

Simon Tamás: Vérmacska avagy Alfi világuralomra tör

A könyv első harmada szórakoztató, de utána kezd fárasztóvá válni a sok káromkodás. spoiler off

EgyKönyvmoly>!

…még a végén kiderül, hogy van szívem, azt pedig nem élném túl.

EgyKönyvmoly>!

…nem én vagyok Szőri macskája, hanem Szőri az én emberem, a nagy, gömbölyű háziállatom.

Kapcsolódó szócikkek: Alfi (macska) · macska · Szőri
rlb_32557241>!

Közölte, hogy neki bizony majdnem lett barátnője, mondom, én meg ha sárgára sikeredek és kerekem nő, akkor villamosnak is elmehettem volna.

34. oldal, Augusztus

Kapcsolódó szócikkek: Alfi (macska) · villamos
madárka>!

Mondta, hogy focizott, és aláfordult a bokája, mondom, ne idegesítsél, nem is tudsz focizni, azt mondta, hogy ez nem akadályozza meg abban, hogy focizzon, mondom, ebben lehet valami, mert életképtelen vagy és mégis élsz.

Trudiz >!

Játékban és kajában nem tudok mértéket tartani…

Ronnie>!

Ahhoz képest, hogy egy alkoholista vasutas lopott téged, eléggé úgy viselkedsz, mintha dologtalan ősapádat Tutanhamonnal együtt balzsamozták volna be!

KBCsilla P>!

Nem megváltani akarom a világot, hanem uralni.

Futtetenne I>!

Kitalálta, hogy olyan gonosz lény vagyok, mint az Állattemetőben a macska, aki a halálból jött vissza, csak nekem meghalni sem kellett ahhoz, hogy gonosz legyek, kérdezem tőle, hogy miről van már megint szó, azt mondja, könyvről, ami arról szól, hogy eltemetik a macskát, aztán visszajön élve, csak beleszáll a gonosz, és büdös lesz, és meg is szagolt, hogy nem vagyok-e büdös.

KBCsilla P>!

Néz, mint Jézus a kilós kenyérre.

madárka>!

…azt mondja, hogy biológiai Nobel-díjat fog kapni, mondom, én meg agyvérzést, ha tovább folytatod a hülyeségedet.

Simon Tamás: Vérmacska 2. avagy a világuralom Alfira tör

Vérmacska sorozat · Összehasonlítás