Kabátvigasz, ​gombszomor 2 csillagozás

Sikó-Barabási Eszter: Kabátvigasz, gombszomor

Sikó-Barabási ​Eszter meséi eredetiek, közvetlenek és kedvesek, megelevenednek bennük a tárgyak és a játékszerek, hogy vidáman és pajkosan beszélgessenek a gyerekekkel. Kívánom, hogy kis hallgatóinak (olvasóinak) sok örömet okozzanak

Kende Hanna gyermekpszichológus,
a francia Siciété Française de Psychanalyse Adlérienne kiképző pszicho-
terepautája, a magyarországi gyermekpszichodráma-egyesület névadója

Nektek adom Samu és családja összes könnyét. Nekik amúgy sincs szükségük rájuk. És nektek sem, ha olyan világban van szerencsétek élni, mint Samunak. Vagy mégis?
Bűbájos olvasmányélmény vár rátok.

Csinta Samu, az Erdélyi Napló főszerkesztője

Hogyan lehet lecibálni, illetve lebeszélni egy sapkamacskát az ember lánya fejéről? Miként hódíthatja meg áhított, majdani viselőjét egy kirakatban lógó kabát? Hogyan fakad dalra egy mellőzött, ám jobb sorsra érdemes fagomb? – a Sepsiszentgyörgyön élő szerző – pedagógus, három gyermek édesanyja –… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Koinónia, Kolozsvár, 2013
84 oldal · ISBN: 9789731650821 · Illusztrálta: Visky Ruth Boglár

Uzsonna >!
Sikó-Barabási Eszter: Kabátvigasz, gombszomor

Mi jut eszedbe, ha elolvasod a könyv címét?
Pontosan arról szól.
Egyrészt mindenféle hétköznapi tárgyról (kabát, gomb, hintaló, szöszök stb.), a bennünket körülvevő világról.
Másrészt ilyen gyönyörű és szellemes szókapcsolatokkal, szójátékokkal teletűzdelt történeteket olvashatunk Samuról és Sáriról, a két testvérről.
És nemcsak a cím, de a történetek is megbizsergetik a szívünk táját.
Lázár Ervin és Máté Angi könyvei mellett a helye a polcon.
Nagy óvodásoknak és kisiskolásoknak, de felnőtteknek is bátran ajánlom e meseremekeket.