Vérvonal 50 csillagozás

Sidney Sheldon: Vérvonal Sidney Sheldon: Vérvonal Sidney Sheldon: Vérvonal Sidney Sheldon: Vérvonal

Egy végzetes síbalesetben életét veszti Samuel Roffe, az egész világot behálózó gyógyszerbirodalom elképesztő hatalmú tulajdonosa. Így egyik napról a másikra a világ leggazdagabb asszonya lesz Elizabeth Roffe, Sam Roffe rendkívül intelligens és szeretetre méltó fiatal lánya. De valaki vagy valakik elhatározzák, hogy neki is meg kell halnia…
Isztambul, Berlin, Róma, Buenos Aires, London, New York, Krakkó, Zürich, Párizs a színtere Sidney Sheldon regényének, melynek cselekményét átszövi a szerelem, a pénzsóvárság, az egzotikum és a mérhetetlen luxus, a becsvágy és az ártatlanság, a három kontinensen átívelő feszültség és izgalom.

Eredeti megjelenés éve: 1974

Fabula, Budapest, 1994
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638169206 · Fordította: Szalai Ágnes

Galathynius>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Mindenki közül vacilláltam és közben kiszürtem pár tagot aki lehetett, vagy esetleg nem lehetett gyilkos. Nos ő is benne volt azok közül akikre számítottam. De azért Sheldon csavart párat és volt, hogy végül másra számítottam, de végül ő lett. :D
Ezért szeretem Sheldont. ^^

Ordi97>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Anyum ajánlotta nagyon sokszor ,hogy ez milyen jó könyv, de valamiért nem hittem el neki. Taszított az a (számomra) rusnya lila borító azzal a női képpel, szóval valahogy nem volt kedvem. Aztán egyszer mégis a kezembe akadt és nekifogtam. Az első oldaltól kezdve lekötött. Érdekesen fonta az író a szálakat.. az elején sok szereplő, aztán minden összefut egy pontba. Fúúúúúú nagyon nagyon tetszett!!!! (Habár még ami napig sem tudtam kiheverni, hogy a kedvenc szereplőm volt a bűnös) Nagyon jó könyv!

Kaktuszvirág>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Eddig még nem olvastam semmit az íróról. Nem rossz, de a vége kissé összecsapott. Ugyanakkor erénye, hogy mások ezt a történetet legalább ötszáz oldalra nyújtották volna.

Gigger>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Édesapám könyvespolcán találtam meg. Tetszett a cím és a kép, gondoltam felcsapom. Az első 30 oldal után meg már azt vettem észre, hogy csak olvasom és olvasom.
tetszett, könnyen olvasható, érthető szöveg, jól írt az író.
A cselekmény is megfogott, feszültté tette néhol a légkört, izgalmas volt, és lehetett agyalni rajta !

ChEebor>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Nagyszerű csavaros krimi, talán eddig a kedvencem a szerzőtől, amely épp megfelelően adagol mindent, és bár eleinte van benne egy-két teljesen oda nem illőnek tűnő elem, a befejezése gyakorlatilag mindenre választ ad. A legjobb karakter szerintem a történet második felében felbukkanó detektív, majdhogynem a klasszikus detektívirodalom hagyományait folytató figura, de nem nevezhető főhősnek.

Elek_A_Trotechnikus>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Nekem nem igazán tetszett. Korábban sem kedveltem Sidney Sheldon könyveit, sajnos ez sem tudott változtatni az eddigi véleményemen.

Gabriel6 P>!
Sidney Sheldon: Vérvonal

Igen! Ilyen egy igazi Sheldon-könyv!
Nem bírtam letenni, bár valahol sejtettem, ki áll az egész mögött. Nagyon jól megírt sztori, élveztem minden szavát.
Este megnéztem a filmet is belőle. Na ezt nem kellett volna.
Ez a könyv is az egyik kedvencem lesz, biztosan elolvasom még.

vercsa>!

Állandóan szerelmes volt valakibe és új szerelmét minden esetben azért választotta, hogy feledtesse vele a régit. Ivo csodálta a nőket, neki mindegyik gyönyörű volt, az ősi mesterséget a Via Appián űző puttanáktól kezdve a Via Condottin peckesen lépkedő első osztályú manökenekig valamennyi. Egyedül az amerikai lányok nem érdekelték, akik túl függetlenek voltak az ő ízlésének. És különben is, mit várhat az ember egy olyan nemzettől, amelynek olyan prózai a nyelve, hogy még Giuseppe Verdi nevét is Joe Greenre fordítanák le!

Terezia_Gondon>!

Életfilozófiáját ebben a mondatban összegezte: Farti onore con una donna!, azaz Szerezz megbecsülést magadnak egy asszonnyal!

34. oldal, Fabula Kiadó, Bp., 1990.

Kapcsolódó szócikkek: életfilozófia
Terezia_Gondon>!

A számítógépek előtt semmi sem szent, semmi sincs biztonságban. A magánélet sérthetetlensége napjainkban csak mítosz, illúzió. Minden állampolgárt számontartanak, legféltettebb titkait is tárolják, melyek csak arra várnak, hogy valaki a monitorról leolvassa őket.

270. oldal, Fabula Kiadó, Bp., 1990.

Terezia_Gondon>!

Ivónak mindig egyszerre több párhuzamos szerelmi viszonya volt, a végkifejlet más-más stádiumában. Szerelmi viszonyai öt szakaszra oszlottak. Első stádiumban azokkal a lányokkal volt, akiket éppen csak megismert. Ezek a lányok naponta kaptak tőle telefonhívásokat, virágokat és vékony kis könyveket tele erotikus versekkel. A második stádiumba azokkal a nőkkel jutott el, akiknek Gucci-sálakkal és porcelándobozkába csomagolt perugiai csokoládéval kedveskedett, és az El Toulába vagy a Tarana Flaviába hívta meg őket vacsorára. A negyedik stádiumban a nők megoszthatták Ivóval az ágyat, és élvezhették félelmetes szeretői képességeit. Egy találka Ivóval világszám volt. Via Margutta-i gyönyörűen berendezett lakását virágok, garofanik és papaverik töltötték meg […] remekül tudott főzni, egyik specialitása stílszerűen a polla alla cacciatora-csirke vadász módra-nevet viselte. Vacsora után egy üveg jégbe hűtött pezsgő ágyban történő elfogyasztása következett…Ó, igen, Ivo nagyon szerette a negyedik stádiumot. Ám az ötödik stádium volt valószínűleg valamennyi közül a legkényesebb ügy, habár nem állt másból, mint egy szívszaggató búcsúbeszédből, egy nagyvonalú ajándékból és egy könnyes arrivederciből.

35. oldal, Fabula Kiadó, Bp., 1990.