Mackó ​úr utazásai (Mackó úr 6-8.) 19 csillagozás

Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Mackó úr utazásai. Mackó úr a Bakonyban, az Alföldön és a tengeren (Meseregény a századforduló éveiből)

Mackó úr kalandjai III. címmel is megjelent.

Magyar Könyvkiadó Társaság, Sepsiszentgyörgy, 2007
186 oldal · puhatáblás · ISBN: 9738812054
Bembo, Budapest, 1989
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634428062 · Illusztrálta: Foky Emmi

Nikolett0907 P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Nos félig olvasva, félig hallgatva sikerült Mackó Úrral ezen az utazásokat megélnem és átélnem.
@Isabel_Rose barátnőmmel felváltva olvastuk fel a részeket és mindketten megállapítottuk, igen csak naiv, bár szerintem inkább butácska ez az uraság.
Nagy kedvencem, ahogy már lenni szokott Róka Bóka Jancsi, egyszerűen emelte a könyv fényét, nélküle valószínűleg halálra untam volna magam.
Mert bár imádott barátnőm hangja lágy és nagyon nyugtató, a mackó butaságai enyhén szólva is idegesítőek voltak.

Ettől függetlenül ez a kölcsönös mese délutánok nagyon szórakoztatóak voltak.♥

Ami a könyvet illeti, egy olvasásnak megfelelt!

kratas P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Valóban nem veszített semmit az értékéből az évek hosszú során át :)
Az első két történetben nagyon sok mindenre emlékeztem, hiszen 8-10 évesen legalább ötször olvastam a könyvet, az utolsó nem maradt meg. De akkor is nagyon tetszett és most is kedvesnek tartottam Maczkó Muki Úr kalandjait.

kerimaci P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Ikonikus medvék kihívás kapcsán olvastam a kötetet, amit ráadásul sikerült csak pár száz forintért beszerezni ebookban. Tekintve medvék iránti fanatizmusom, mondhatni, hogy nagy elvárásokkal és elfogultsággal indultam neki az olvasásnak, aztán jött a pofára esés (bocsi ezt nem tudom szofisztikáltabban megfogalmazni). Nekem ez a kötet csak mérsékelten tetszett a csillagozásban is erősen jelen van a már említett medvék iránti elfogultságom, mert amúgy a történetek elég bugyuták, számomra erőltetettek. Kész szerencse, hogy csak 100 oldal, mert néha így is úgy éreztem sose lesz vége, még jó, hogy gyorsan tudtam haladni. Ezek után kicsit félek a másik kötettől, mondjuk a pár száz forint befektetést az is megérte, de egyelőre jegelem Mackó úrral a kapcsolatunkat.

KBCsilla P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Igazi kedves kis mese, nagyon sok humorral, kópésággal és csalafintasággal. Még új kifejezést is tanultam belőle, a mozdonyt érclóként emlegeti.
Nem ismertem ezt a mesét, pedig már jócskán 100 év fölött van.

Petra0913 P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Nagy lelkesedéssel fogtam bele a könyvbe, mivel az utazgató mackó ötletet roppant szimpatikusnak találtam, de sajnos, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet.
Három helyszínen jár Mackó úr: a Bakonyban, az Alföldön és a tengeren. Mindhárom részre igaz, hogy bemutatja a kor szellemét, gondolkodásmódját, esetlegesen a szokásait is. Ezt alapvetően erényként könyvelném el, de a szerző stílusa annyira nem fogott meg, hogy még a leíró részeket sem találtam érdekesnek. Pedig ez szokott lenni az utolsó szalmaszál, amibe kapaszkodom, ha irritálnak a szereplők. Mackó úr nem lopta magát a szívembe, de a két medvebocs még annyira sem. spoiler
Összeségében az Alföldre tett kirándulást untam a legjobban, fele ennyi cselekménnyel sokkal élvezhetőbb lett volna, a bakonyi utazásból érdekes volt az spoiler és a tengeresben tetszett a tenger. :)
Viszont, kiemelném az illusztrációkat, amik meglepően tetszetősek voltak. Egyáltalán nem hasonlítanak a ma népszerű csillogó-villogó párjaikhoz, hanem letisztultak és remekül illettek mindenhol a történethez.

anesz P>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Voizban hallgattam, a sógornőm olvasta fel. Házimunka közben nagyon jó hallgatni: ablak pucolás és dobozolás közben. Különösen a régies, ma már nem használt kifejezéseket szerettem benne. Pl.: a golyhó nagy kedvencem lett. Országjárás a századfordulón régi, ma már nem látható dologra is ráirányította a figyelmet. Pl. szegedi papucsot ma már nem talál az érdeklődő, mert az utolsó mesterember is meghalt pár éve. Alapvetően szerettem ezeket a történeteket.

Blissenobiarella>!
Sebők Zsigmond: Mackó úr utazásai

Az egyik legkedvesebb mese, az egyik legkedvesebb könyvem.
…és egyben könyvespolcom egyetlen különlegessége, az 1911-es kiadással büszkélkedhetem. :)

Singer és Wolfner, Budapest, 1911
208 oldal · Illusztrálta: Mühlbeck Károly