Professzionális ​portréretus 5 csillagozás

Fotósoknak Photoshoppal
Scott Kelby: Professzionális portréretus

Ebben ​a könyvben lépésről lépésre minden benne van, ami az arcképek hibáinak professzionális helyrehozásához, illetve a portrék feljavításához és kiigazításához szükséges. Itt a lehetőség megtanulni azokat a szakmai fogásokat, melyekkel Scott 5, 15, 30 perc alatt valósít meg egy teljes retusálási munkafolyamatot.

A kiadványban mindent megtalálsz, lépésről lépésre bemutatva, ami az arcképek hibáinak helyrehozásához, illetve a portrék feljavításához és kiigazításához szükséges. A kötetben bemutatott Photoshop-eljárások alkalmazásával olyan képeket állíthatsz elő, amelyek ámulatba ejtik majd a megbízóidat. A következőket fogod megtanulni:
Hogyan teheted lágyabbá és egyenletesebbé a bőrt úgy, hogy megmaradjon annak részletgazdagsága és textúrája?
Mik a legjobb fogások a szemek, a szemöldök és a szempillák kiemelésére?
Hogyan élesíthetsz a kép bizonyos területein bonyolult kitakarás (maszkolás) nélkül?
Hogyan állíthatsz elő vonzó ajkakat?
Hogyan… (tovább)

Kiskapu, Budapest, 2011

julcseee P>!
Scott Kelby: Professzionális portréretus

Ahogy az összes könyvét ezt is szerettem. Nagyon hasznos minden portré fotosnak, lépésről lépésre végig vezeti az olvasót. Bár kiolvastam biztos hogy újra és újra elő fogom venni ha portrét fotózok majd.

Trixi_Adzoa P>!
Scott Kelby: Professzionális portréretus

Scott Kelby minden fotós könyvét ajánlom bárkinek, aki szeretne megtanulni jól fotózni, és azt is szeretné, hogy az elkészült képeken is tudjon dolgozni. Én a Digitális Fotós Könyv sorozat első 3 részével kezdtem, és onnan jutottam ehhez a portré retus könyvhöz. Minden könyvére, így erre is igaz, hogy maximális felhasználó baráti hozzáállása van. 1 adott témát (képet) úgy mutat be, hogy fotókkal illusztrálva megmutatja, hogyan lett az alany megvilágítva, hol áll, milyen lett a nyers kép, majd billentyű kombinációkkal, és leírással együtt bemutatja, hogy pl. hogyan kell kifehéríteni a szeme fehérjét valakinek Photoshopban.
Szóval nagyon szuper! Ez a könyv közepes tudással rendelkező emberkéknek igazán hasznos. Az alap tudnivalók a fent említett könyvekben találhatóak meg.