Az ​ördög csókja (Az ördög csókja 1.) 331 csillagozás

Sarwat Chadda: Az ördög csókja

A rozsdás lánc megcsikordult, ahogy a fiú, őt figyelve előre-hátra hintázott. Talán nem ő az. Lehet, hogy csak egy hétköznapi gyerek. Talán nem kell megölnöm. Billi SanGreal Próbája. Az utolsó teszt a beavatása előtt. De nem erre számított. Nem arra, hogy egy kissrácot kell megölnie. Billi sorsa, hogy kövesse apját a Rendbe, és megóvja az embereket az Istentelenektől. A több ezer gonosz, megkínzott lélektől, amelyek az emberiséget tekintik prédájuknak. Billi tizenöt éves. Brutális harcból és halálos csatákból álló életre vágyik? Vagy kísértés fenyegeti, hogy rossz útra vigye?

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632453996 · Fordította: Gazdag Tímea
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452395 · Fordította: Gazdag Tímea

Billi SanGreal

Gomorra

Mulán>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Nagyon tetszett a történet, még nem olvastam vagy nem rémlik jelenleg hogy olvastam volna olyan fantasy-t vagy bármilyen műfajban ami a keresztes lovagokról szólna. Egy hihetetlenül jól megírt fantasy ami valahogy bekerült a „mostani” évszázadba talán így tudnám kifejezni a legjobban. A keresztes lovagok nem haltak meg mind ( vagy ha úgy tetszik viszik tovább a rendet) maradtak 9-en és az a dolguk hogy megvédjék az embereket a vérfarkas vámpír és minden más rossztól, ebben van benne Billi aki természetesen ahogy lenni szokott nem akar a rend tagja lenni de nincs választása ebbe született bele és minél jobban küzd ellene annál jobban bebizonyosodik hogy neki nincs más megírva csak ez. Feltűnik majd Mihály arkangyal akiről én eddig mást tanultam nem azt ami ebben a könyvben a szerepe vagy keverem az angyalokat… lényegében egy cselekmény dús élvezetés történet amit nem bántam hogy elolvastam, alig bírtam lenni úgy kb 60 oldalnál éreztem azt hogy oké félre teszem mert unalmas, csak hogy ezután jött az hogy leleplezi magát a fő gonosz és onnantól meg képtelenség letenni és nem olvasni szóval pikk pakk kivégeztem és imádtam. Nem hagyott bennem mély nyomott vagy ilyesmit, de ez egy frankón megírt 5 csillagos könyv, közelebb áll hozzám a történet mint gondoltam volna elsőre, van benne Orákulum ami ugye önmagában is érdekel engem, és a háttér történelem az előző keresztes lovagokról ez mind hozzá adott a történethez.

Nikolett0907 P>!

Imádtam!!♥

Mindamellett, hogy ezer éve megvan és mindig tologattam (amiért most nagyon haragszom magamra), nem bírtam szinte letenni a könyvet.
Elképesztő jó cselekmény szál, igazi kemény „kislány” főhőssel.
Egy igazi hullámvasútra váltottam jegyet, volt itt minden, kis para, sok izgalom, pici könnyek..
A borítója pedig meseszép.
Szóval számomra kedvenc és nagyon örülök megvan a folytatása is.
Olvassátok! :)

280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632452395 · Fordította: Gazdag Tímea
Klodette>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

A történet egy Billi SanGreal nevű lányról szól, akinek már a vezetékneve is árulkodó, hiszen a Dan Brown féle Da Vinci-kód óda tudjuk, hogy a beszédes SanGreal kifejezés fontos kapcsolatban áll a Szent Grállal, a templomos lovagokkal, Istennel és egy csomó vallási dologgal.
Billi egy igazi, fiatal harcos, akinek az a sorsa, hogy belépjen a még ma is működő és harcoló templomosok közé.
A Sarwat Chadda féle templomosok itt azok, akik még életben vannak és igyekeznek megvédeni világunkat a Gonosztól.
Vannak itt vámpírok, vérfarkasok, démonok, szellemek, bukott angyalok és persze maga az Ördög, aki igyekszik mindenkit megkísérteni és rossz útra terelni.
Ám ebben a történetben mégsem Lucifer a fő ellenség, hanem egy számomra igencsak meglepő bibliai személy, akinek természetesen nem árulom el a kilétét, mert az hatalmas spoiler lenne.
Maradjunk annyiban, hogy hittan órán, valamint más történeteket olvasva is, eddig csupa jót hallottam erről a karakterről és nem gondoltam volna, hogy ő lesz itt a legkegyetlenebb, legmeglepőbb szereplő. Szerintem már csak ezért is érdemes elolvasni és esélyt adni ennek a kötetnek.
A sztori egyébként pörgős volt, izgalmas és egészen gyorsan haladtam vele. Voltak benne ijesztő részek is, amik kellően borzongatóra sikeredtek.
Ami nem tetszett, az legfőképpen az erőltetett szerelmi szál és a szerelmi háromszög, ami nem igazán lett kidolgozva, ráadásul egyáltalán nem éreztem a kémiát a szereplők között.
Maradjunk annyiban, hogy sokkal jobban tudtam volna értékelni, hogy ha senki sem lesz hirtelen szerelmes, mert úgy jobban átjött volna ez az egész „Harc mindhalálig" érzés.
Mindent összevetve, vegyes érzéseim vannak a duológia első részével kapcsolatban, de mindenképpen el fogom olvasni a második, befejező részt, mert a mitológiai háttér, a templomos lovagok világa, az angyali hierarchia és a vallási utalások nagyon tetszettek.
Látszott, hogy az író jól utánajárt a bibliai dolgoknak és mindezek mellett, Énok könyvét, valamint Lucifer lázadásáról és az angyalok bukásáról szóló egyéb, apokrif iratokat vette alapul. Ezek a dolgok engem mindig is érdekeltek, mert habár a Vatikán mind a mai napig nem ismeri el ezeket a történeteket, mégis jó benne hinni, hogy talán volt valóságalapja.
Külön megemlíteném még a lappangó varázslatok, talizmánok jelentőségét, valamint a Salamon királyról szóló érdekes utalásokat is. Azokat egyszerűen imádtam. *_*
Szóval ezt a történetet leginkább azoknak ajánlom, akik szeretik a különleges, bukott angyalos sztorikat, de nem hívő és gyakorló keresztények, mert számukra sok olyan dolog lehet majd ebben a könyvben, ami megbotránkozásra adhat okot.

Ennél is bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2018/08/konyvkritik…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Billi SanGreal 1

Nagyon izgalmas sorozatindító kötet volt, nagyon tetszett és ahogy a KMK legtöbb kiadványa, ez is csodálatosan szép borítóval készült.

A történet a mi modern világunkban játszódik. Egy maroknyi Templomos lovag harcol a sötét erőkkel az emberiség védelmében.
Billi SanGreal a Nagymester leánya, még csak 17 éves, de szigorú apja harcra, küzdelemre neveli. Ez az életforma eléggé elszigeteli iskolai társaitól, de otthon sem kap gyengédséget, szeretetet, ezért igen magányos életre van kárhoztatva. Ez megkérdőjelezi a hitét, nem akar a Templomosok közé tartozni, egyszerű hétköznapi életre vágyik.
Egyetlen barátja is egy éve távol, Egyiptomban fejleszti képességeit.
Aztán barátja visszatér és az események elsodorják őket. A saját, a lovagok és az emberiség élete a tét, mely utat mutat a jövőjük felé.
Volt sok izgalom, kaland, viszonylag nyugvópontra érkeztek az események a végére.

Tímea_Kocsis_2>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Hatalmas csalódás, ígéretesen indul egy női templomos lovaggal, de a folytatás siralmas. Templomosok a modern világban, utolsó mohikánok egy dicső szervezet romjain. Egy tizenöt éves lány, akiről az apja dönti el, hogy lovag lesz spoiler. Billi kamaszos lázadásában saját életet szeretne, de a végzet és egy tébolyult angyal közbeszól. Rengeteg harc, tragikus lovagi sors és veszteségek. Mihály arkangyal és Lucifer szerepei némileg felcserélődnek, de egyik sem grál lovag.

RVivi P>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Tudjátok, mihez tudnám hasonlítani leginkább Az ördög csókját? Az Odaáthoz. Annyira olyan a hangulata és egyszerűen annyira odaátos, hogy hihetetlen. Eleve angyalos-démonos, aztán még ott van Billi családjának sztorija és a gyerekkora. És majdnem lefordultam a székről, mikor elkezdték a démonűző szöveget az elején… :D
Szegény Billi elég szerencsétlen. Meg ne nyisd, ha nem olvastad: spoiler Hát így kell meglepni az olvasókat! És elég sokat tipródik azon is, hogy mit akar magával kezdeni, de ezt még megértettem. Kedvenc szereplőm nem lett ezalatt a 280 oldal alatt, ezt sajnáltam. De egyszerűen senki nem volt annyira szimpi, hogy az lehetett volna. Mindegyiküknek voltak jó és rossz húzásaik is.
Nem egy világmegváltó könyv, nem kell sokat várni tőle és akkor nem fogunk benne csalódni. Szerintem egyáltalán nem olyan rossz, mint az a százalékából lejön. Egész szép a lezárása, olyan mintha nem is kéne hozzá folytatás. Bár volt a végén 1-2 sor, amit nem tudok hova tenni.

Rebe1>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Számomra nem volt túl átütő élmény, nem mondom, hogy nem olvasom el a második részt, de egy picit csalódtam benne. Nem történt benne „semmi” izgalmas, sajnos eléggé átláttam a dolgokat, és tudtam hogy mi fog történni, remélem ez a második résznél máshogy alakul majd. A karakterek szerethetőek voltak, Billi apját nem igazán tudtam hova tenni, de fogjuk rá, hogy megértem, mivel félt a jóslattól. Na de akkor is..
Összességében 4 csillag, mert mint mondtam, annyira nem volt rossz. Az írásmód tetszett, de kezdek rájönni, hogy sokkal szívesebben olvasok E/1 ben :)

szandi_kiralyne_nemeth>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Nagyon kellemes kis olvasmány volt :)
Régóta szemeztem már a könyvvel és a sorozattal, de valahogy mindig halogattam, de most az utazáshoz valami rövidet szerettem volna és ez volt az első a polcomon amit megláttam.
Egy kicsit gyorsnak éreztem a könyvet, igaz, hogy nagyon rövid, de olyan hirtelen ugráltunk egyik jelenetről a másikra, hogy nem igazán volt idő megismerni, megkedvelni a karaktereket. Nem kaptunk sok információt a Templomosokról, Billieről vagy bárkiről. Szívesen olvastam volna egy kicsit többet a Rendről, a tagokról, a hétköznapokról, mindenről. Nekem túl gyors volt és bár tetszett a könyv, a karakterek nem nőttek a szívemhez, nem igazán tudtam izgulni értük. Kayt sajnáltam azért, de hamar kiment a fejemből szegény.
Elfogom olvasni a következő részt is, mert tetszett a könyv, de remélem, hogy ott egy kicsit több információ lesz megosztva velünk. Utazáshoz, egy délutánra viszont tökéletes olvasmány volt.

zsucika P>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Egy kicsit túl soknak éreztem a hisztit. Igen tudom, hogy egy kislányról van szó, akinek túl korán kell felnőnie és ezért sok minden, -mint például barátok, randi, szerelem- kimarad az életéből és ezért fel is lázad ez ellen, de pont azért, amit lát és tapasztal, pont ezekért a dolgokért kellene érettebben viselkednie. Ennek ellenére élveztem az angyalok mítoszát, és megjelenését. Kayt nagyon sajnáltam, baromira megkedveltem a srácot, de hát mint mondják, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. off Amit még hiányoltam, hogy nem kaptunk mélységet a szereplőknek. Egy két meglebbentett információ morzsa, ennyi a karakterábrázolás. Ettől függetlenül elolvasom a második részét, hátha alakul.

potsa P>!
Sarwat Chadda: Az ördög csókja

Érdekes fantasy volt ez a történet. Tetszett a Templomos lovagok szál, akik a természetfeletti lények és a gonosz ellen vették fel és veszik fel a mai napig a harcot. Csak maroknyian maradtak és ebbe a családban nőtt fel Billi, akinek kimaradt az életéből a tinik mindennapi gondjai és örömei, mert őt is arra nevelte az apja, hogy ha túljut a próbán a lovagok közzé kerüljön. Azonban 15 évesen lázadozni kezd a helyzete ellen, úgy érzi, hogy az apját szívből utálja, és ki akar lépni ebből az egész helyzetből. A legjobb barátja egy év után visszatér, ő az orákulum közöttük, azonban a kiváncsisága veszélybe sodorja a templomosokat és rászabadítja a gonoszt London utcáira. Billi és a lovagok felveszik a harcot a gonosz ellen, azonban a veszteségek elkerülhetetlenek és Billi rájön, hogy hiába akar szabadulni ebből az életből, ő ebbe beleszületetett és a sorsa ellen nincs menekülés.

NightStar>!

– Foghatod az ajánlatodat, és feldughatod oda, ahová nem süt be a nap!

Hát ez totál…
– Ne káromkodj! – szólalt meg Kay.

martinovickij>!

A Pokol az éhező gyermek sírása. A Pokol, amikor kegyelemért könyörögsz, és visszautasítanak. A Pokol, amikor a férfi megcsalja az asszonyt.

Cheril>!

– Miért jöttél utánam? Mindig ezt csinálod. Mint valami…
– Őrangyal? – javasolta Kay.
– Mint valami kukkoló!

Cheril>!

– Apa és Elaine? – kérdezte a lány.
– Még ágyban vannak. – Kay kis híján elejtett egy tálat. – Külön-külön. Nyilván.

molly_>!

– […] Mi mást tehetnénk a harcon kívül?
– Még akkor is, ha reménytelen?
– Főleg akkor, ha reménytelen.

Memento_Mori>!

– Mi az a Pokol, SanGreal? – tárta ki a karját. – A Pokol az éhezõ gyermekek sírása. A Pokol, amikor kegyelemért könyörögsz, és visszautasítanak. A Pokol, amikor a férfi megcsalja az asszonyt. – Összetette a két tenyerét, és elmosolyodott. – A hazugság apa és gyermek között. – Megpaskolta mellkasát. – A Pokol ott van, ahol a szív.

Az ördög csókja sorozat · Összehasonlítás