Három ​akkord az élet 7 csillagozás

Sárközi Erika: Három akkord az élet

„Ha egy húr megpendül, szól vele a lelkem, s ilyenkor hallod, mi lakozik bennem.”

Mesélek neked egy lányról, lerajzolod? A haját fesd vörösre, a szemét szürkére, olyan kavicsszínűre, a pólóját zöldre, a nadrágját feketére. A lelkébe színezz sok-sok érzelmet, keserűt és édest, elhaltat és elevent.
Ha ezzel megvagy, ülj nyugodtan, és szemléld néhány percig: figyeld, hogy elevenedik meg előtted az élete, ahogy izzik a sok érzelem…
Aztán cseréld fel a színeket, a külsőt és belsőt: már nem számít sem a szem- és hajszíne, csak a lelkét lesd, a kavicsszürkét, amelyből lassan lángoló vörös lesz…
Ez a lány Violet.
Zenész New Yorkban.
És szerelmes.

Eredeti megjelenés éve: 2012

united p.c., 2012

Colin Cooper Eastman · Derek Goldhawk · Violet Brightmore

Sárközi Erika: Három akkord az élet

Nem is tudom hol kezdjem. Talán az ajánlásnál…
Nagyon ütősre sikeredett. Már itt éreztem, hogy szeretni fogom a könyvet.

Maga a történet jó, a főszereplők is szerethetőek. De ami igazán kiemeli magát a kötetet, az az írásmód. Teljesen beleszerettem, ahogy Nilla ír. Annyira szépen fogalmaz és magyarázza meg az érzelmeket, hogy simán elmenne szépirodalomnak.

Amivel viszont nem értettem egyet, az az volt, ahogy Violet reagált Derek drog problémáira. Legszívesebben megráztam volna Violetet. De ha keresnék sem tudnék több negatívumot mondani.

Sárközi Erika: Három akkord az élet

Úúúú, Te lány! Hogy lehet így befejezni? :D Hiába keresem az utó utóhangot…nem találom :D
Na, de kezdem az elején.
Nilla története teljesen elvarázsolt, imádtam az első betűtől az utolsóig. Jelenleg pont ez kellett a lelkemnek. Semmi fantasy, csak színtiszta, hétköznapi, emberi érzelmek. Amiben az a legjobb, hogy az olvasó úgy érzi, hogy igen, ez akár velem is megtörténhet , és olykor meg is történik.
Örültem, hogy Violet nem egy üresfejű, buta liba, hanem okos, érző szívű lány, akivel teljes mértékben lehet azonosulni. Szinte vele együtt éltem át a dolgokat, láttam az ő szemével az eseményeket.
Nagyon tetszett, hogy Nillának sikerült elérnie azt, hogy megelevenedjenek a sorai, és olvasás közben lássam magam előtt, akárcsak egy filmet.
Tetszett, hogy zenészekről írt, amit nem mellesleg nagyon jól vissza tudott adni, mintha ő maga is átélte volna ezeket.
A fiúkat imádtam! A banda tagjai szédületesek. Nate, egy igazi barát típus, jó poénokkal és éles meglátásokkal. Drake, bár nem kapott akkora szerepet, mint a többiek, mégis nagyon kedvelhető figura.
És a végére hagytam azt a két úriembert, akik olyan mértékben elvarázsoltak, hogy soha nem tudtam dönteni köztük. Colin, fantasztikus, amikor megjelenik, ellágyul tőle a lányok szíve. A mosolya, az érzései, a tettei, és minden. Komolyan kéne belőle egy igazi is! Bár vele kapcsolatban nem mindent értek, de nem fogok spoilerezni most :)
Derek. Na, ő volt az én igazi nagy szerelmem. Megjelenik, te pedig a karjaiba omlasz. Óriási dumája van, de mellette jók a meglátásai, és tetszik, hogy kiáll Violet mellett. Annyira laza, de közben meg milliónyi pillangó verdes a gyomrodban, mikor jön Ő. Az a TeésÉn dolog pedig különösen tetszett. A kedvenc fejezetem is az lett. Nem tudok mit tenni, megvett magának :D

Bátran merem ajánlani azoknak, akik nem vágynak világot romba dönteni készülő főgonoszokra, viszont annál inkább kíváncsiak az emberi érzésekre, szerelemre, barátságra, csalódásokra, felépülésre.

Ez a könyv színtiszta érzelem, ezt szívvel kell olvasni, mert csak úgy érti igazán az ember.

Gréta_M>!
Sárközi Erika: Három akkord az élet

Huh, hol is kezdjem. Először is nagyon szépen köszönöm, hogy elolvashattam :) Az egész történet nagyon tetszett. Violettel igazán lehetett azonosulni. Ebből kifolyólag (és persze magából a karakterből) ő lett az egyik kedvenc szereplőm. A másik persze Derek. Nekem ő lett a „ideálom” az elejétől kezdve :) Colint nem igazán kedveltem az elején, és őszintén szólva a végére sem lett feljebb a listámaon. Nate-nek jó poénjai voltak, és tetszett a végefelé a tanácsa is. Az első fejezet kicsit (eléggé) tömör volt. Az eleje kicsit lassan ment nekem, de ez nagyrészt az én hibám volt. Viszont a vége nagyon tetszett. :) Az előző véleményekhez képest, az enyém elég kicsi lett, remélem nem gond. Bár tőlem ez is hosszúnak számít :)
Mégegyszer köszönöm, hogy elolvashattam :)

Sheila_7 I>!

Derek tényleg kihozta az emberből a legjobbat. Ha olyan rossz kedved van, hogy legszívesebben leugranál valamelyik felhőkarcoló tetejéről, akkor ő tesz róla, hogy maximum a másodikról akarj kiugrani.

Tia04>!

– Ez nem a Jégkorszak, ahol „Sid eszik brokkolit, és Dinó eszik Sidet.”

Kapcsolódó szócikkek: Derek Goldhawk · Violet Brightmore
Sheila_7 I>!

A zene a világ közös nyelve, független a kortól, a nemtől, a szakmától, a vallástól, az állampolgárságtól, a szexuális beállítottságtól. Mindentől. Egyfajta drog, amely nagyon erős függőséget okoz.

Kapcsolódó szócikkek: zene
Fay>!

Néha sokkal jobb, ha az ember nem tud mindent. Nem fáj annyira.

Kapcsolódó szócikkek: tudás · Violet Brightmore
Sheila_7 I>!

– Srácok! – Nate próbált rendet teremteni. – Ugye, most nem veszekedtek?
– Dehogyis – felelte Derek – , csupán bebizonyítjuk, hogy a megfelelő kommunikáció mindennek az alapja. És azt is, hogy nekem van igazam.

Sheila_7 I>!

A szex sokkal több, mint pillanatnyi élvezet, valójában a szerelemről és a lelkekről szól. Érzelmi alapokra kell épülnie, mert csak azt a személyt ajándékozhatjuk meg teljes valónkkal, akit tényleg szeretünk. És igenis megéri kivárni a megfelelő időpontot.

Kapcsolódó szócikkek: szexualitás · Violet Brightmore
Sheila_7 I>!

Gondolj bele, hogy milyen az, amikor egy majdnem két méter magas, szekrényméretű srác tör be az ajtódon, azzal a céllal, hogy keresi a sminkjeidet…

Fay>!

[…] A tánc nemcsak egy sport. Nem egy életérzés, egy hobbi, egy tevékenység. A tánc minden, maga az élet. Olyan, mint a zene: több van benne, mint amit egyszerű szavakkal ki lehetne fejezni.

Kapcsolódó szócikkek: tánc · Violet Brightmore · zene
elizabet_k>!

Nem maradhatsz itt, mert… Egy: vendégeim lesznek. Kettő: lányok. Három: jó sokan. Nem lenne jó, hogyha… Hát, szóval érted. Négy: ha huzamosabb ideig kell hallgatnom a zokogásodat, a falat fogom kaparni. Ez most nem vicc! Egy olyan hanghullámot vagy képes ilyenkor kibocsátani, amit a fülem nem visel el.

Sheila_7 I>!

Ahogy hallgattam a mesét, ez jutott eszembe: bárcsak én is egyben élhetnék! Nem kell, hogy királylány legyek, és az sem, hogy egy herceg legyen a szerelmem. Csak szeressen, és együttes erővel győzzük le a gonosz mostohát. Nem kérek tündérkeresztanyát, bált, szép ruhát, csókot, táncot, üvegcipőt… Életet szeretnék.

Kapcsolódó szócikkek: mese · Violet Brightmore