Adele 3 csillagozás

Egy ikon és zenéje – Nem hivatalos életrajz
Sarah-Louise James: Adele

Adele a világ egyik legjelentősebb és legnépszerűbb énekese napjainkban. Érzelemgazdag hangjával csupán vidám, két lábbal a földön járó személyisége vetekedhet. Több mint 50 nemzetközi zenei díjat kapott, egy Oscar-díjat és a Brit Birodalmi Rend Tagjává (MBE) avatták. 19, 21 és 25 című albumai világszerte megdöntötték az eladási rekordokat.
Ez a könyv tisztelgés Adele hihetetlen pályafutása előtt. Feltárja, hogy már gyermekkorában milyen szenvedélyesen szerette a zenét, azokat az érzéseket és élményeket, amelyek átszövik minden egyes dalát, és hogy milyen hatással és befolyással van a popkultúrára. A könyv követi Tottenhamtől Hollywoodig, az iskolapadtól az állami kitüntetésekig, a Buckingham-palotáig és tovább. Adele-nek, a soul királynőjének trónja még évtizedekig megingathatatlan lesz.

GABO, Budapest, 2016
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634062325 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

Naiva P>!

Sarah-Louise James: Adele Egy ikon és zenéje – Nem hivatalos életrajz

Nagyon szeretem Adele dalait, hangját, személyiségét, stílusát, humorát, cockney akcentusát. Majdnem mindenét. Mintha lenne benne egy kis sznobság, de ez mellékes és ez inkább azzal magyarázható, hogy izéig-vérig angol. Még a depresszív előadásmódját is lehengerlőnek találom. Sikerének szerintem legnagyobb titka – erős, szép hangi adottságán és zenei tehetségén kívül az hogy – amikor elkészítette a 21. c. zenei albumát, nem sejtette mekkora sikere lesz. Vagyis ő nem hajkurászta kétségbeesetten a sikert. Nem akart mindenáron világsztár lenni. Ez a könyvből ki is derül. Jó kis könyv ez.. Viszonylag rövid szöveggel, de annál több szépséges, színes fotóval illusztrálva. A könyv magába foglalja az énekesnő kezdeti hazai (inkább mérsékelt) sikereit, egészen a gyermekvállalásig, és a 25 c. albumáig. Nem sok világsztár lenne képes feladni a zenei karrierjét a család és a hétköznapi életért cserébe. Különösen akkor nem, amikor még mindig a csúcson van. Adele ilyen. Ettől csak még nagyobbat nőtt szememben. Rajongóknak kifejezetten ajánlott.

Sarah-Louise James: Adele Egy ikon és zenéje – Nem hivatalos életrajz

Adele smink és manírok nélkül. Ikon a sztárok közt, emberközelben. Nem csak rajongóknak. Gazdag képanyaggal.

robinson P>!

2002-ben a tini Adele-nek fogalma sem volt róla, mit tartogat számára az élet.

robinson P>!

Amikor megkérdezték, mi inspirálta a zenéjét, azt felelte:
– A szerelem. Szeretem a szerelmet. Szeretem a drámát. Csinálni is szeretem a drámát.

robinson P>!

Adele hangulata sötét volt 2007 elején, de a pályafutása színpompásan tündöklött. Pedig nem sokon múlott.

Kapcsolódó szócikkek: 2007 · Adele
robinson P>!

Az album olyan számmal indult, amit iskolásként írt, és olyannal is ért véget: az emblematikus, zongorára épülő „Hometown Glory”-val – egy óda Londonhoz és lakóihoz.

robinson P>!

Ha előrepörgetjük az időt egy évtizeddel, a kisebb zökkenők ellenére is láthatjuk, hogy Adele sikertörténete egy óriási, kortárs tündérmese.

robinson P>!

Adele aznapi találkozása az akciós CD-csomaggal döntő fontosságúnak bizonyult.

Ninácska P>!

Úgy tűnik, Adele ereje a tudatalattiig hatol.