11. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Felnőni ​kiábrándító (Sarah's Scribbles-gyűjtemény 1.) 933 csillagozás

Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Úgy ​érzed, kilógsz a sorból? Szeretnéd kapcsolatépítésen keresztül előremozdítani a karrieredet? A felnőttség olyan új, izgalmas kihívás a számodra, amire érzésed szerint teljesen fel vagy készülve? Hát pfuj. Kérlek, állj odébb!

Sarah Andersen, az elképesztően népszerű, ifjú brooklyni művész lezseren megrajzolt, tökéletesen célba találó rövid képregényei ugyanis nekünk, többieknek szólnak. Bemutatják, hogyan lehet teljes hétvégéket fenséges módon elszúrni az interneten, milyen elviselhetetlen kín egy jóképű sráccal kézenfogva végigmenni az utcán, vagy egész nap arról álmodozni, hogy végre hazaérünk és belebújhatunk a pizsamánkba. Más szavakkal: a modernkori fiatal élet horrorisztikus és kényelmetlen valóságát. Ja, és egyáltalán nem önéletrajzi ihletésűek! Cseppet sem azok!

A Felnőni kiábrándító a rajongók kedvenc képsorait tartalmazza tucatnyi új képregény mellett, amelyek csak ebben a kötetben olvashatóak. Sarah őszintesége, az olyan témáknál, mint pl.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Fumax, Budapest, 2017
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155514753 · Fordította: Tót Barbara · Illusztrálta: Sarah Andersen
Fumax, Budapest, 2016

Kapcsolódó zóna

!

Sarah Andersen

124 tag · 43 karc · Utolsó karc: 2023. február 16., 19:53 · Bővebben

KönyvParfé P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez nem egy könyv, és ha Te is kézbe veszed, biztosan ugyanezt fogod gondolni. Ez ugyanis egy önéletrajzi füzet, amelyet minden nő a magáénak fog érezni.
Sarah Andersen olyan, mintha a legjobb barátnőd lenne. A vesédbe lát és pontosan tudja, milyen is vagy. :)
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/10/26/sarah_andersen_fel…

nicosia P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Vajon van valami határ, ami felett magamra ismernem ebben a könyvben már gáz?

Niitaa P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Annyira imádom ezt az örömgombócot! Hasamat fogva nevettem már a végére, nagyon nagyon aranyos :)
Magára ismerhet a nagy részében az ember. A szomorú napokon előveszem majd és nézegetem, hogy máris tudjak szívből mosolyogni :))

vicomte P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

OK, hogy nem én vagyok a célcsoport, de vajon mit árul el rólam, hogy azért a poénok 90%-én legalább olyan hangosan röhögtem, mint @Amadea, akivel együtt olvastuk ezt a kis szösszenetet, és volt jó néhány olyan poén, amiben saját magamra ismertem. (Pl. Mit tehetnék, amikor nincs net. :P)
Meg persze volt olyan is, amit pasi/társ mivoltom miatt tudtam teljes mértékben átérezni, és valahol ez megmelengette a szívemet. :D

Madama_Butterfly>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez egy energia-löket, humorbomba és adott esetben gyógyír minden nőnemű lénynek, kortól és lelkiállapottól függetlenül. Megfelelő mennyiségű humorral, iróniával, bolondsággal lépeget végig a női lét létfontosságú vagy jellemzően lényegtelen, ám számunkra annál fontosabb „problémáin”.
Hangosanvihogós, sírvaröhögős, egyszerű, de mégis nagyszerű!
Én imádtam! :)

Pandalány P>!

Imádnivaló!

Mire kezdtem belelendülni ebbe a képregénybe, már véget is ért. :D :D
Sarah rajzai annyira rávilágítanak a való élet problémáira, hogy az valami elképesztő. Közben mindennek a humoros oldalát ragadja meg és képtelenség nevetés nélkül végiglapozni ezt a tündéri könyvecskét.
Muszáj volt lefotóznom egyik-másik oldalt, hogy bármikor elő tudjam varázsolni a telefonomból, ha épp olyanom van. :*

Chöpp >!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Két olvasás (eddig) – mindkétszer sok felvihogással és állati jó szórakozással. (Pedig második buszon.) Egy introvertált fiatal felnőtt hétköznapi kalandjai kezdve a nemakarokfelébrednitől a csakmégegyfejezetetolvasokon át az úristenmármegintdefáradtvagyokpedigkezdődikegyújabbnapig.

Nikolett0907 P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Bár nagyon cuki az egész, de számomra teljesen másképpen hatott, mint azt vártam volna.
A feléig még csak el se mosolyodtam, inkább szomorúság fogott el.
Utána picit oldódtam, helyenként magamra ismertem.
Aztán egyszerűen leesett, hogy mi a gond.
Ez a könyv főleg olyan személyek érzéseit mutatja be humoros formában, akik introvertáltak, de én az ellenkezője vagyok.
Domináns extrovertált, bár nem rendelkezem feltűnés viszketegséggel.
Persze megvan bennem az introvertáltak egy – két jellemzője, de nem túlnyomórészt, így csak felületesen tudtam átérezni a kötet mondanivalóját.
Ugyan akkor kicsit be tudom annak is, hogy most beteg vagyok. A hangulatom ingadozó és tudom ez is befolyásolja ennek a kötetnek az értékelését is.
Hamarosan újra olvasom, mert kíváncsi vagyok akkor is ilyen hatással lesz e rám.
A rajzok viszont tetszettek, bár nem egy remekmű, nem is annak készült.
Érdekes könyvecske, repül a polcomra.

MissFortune>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Ez valami rohadt jó volt!:D Nagyon sokat nevettem rajta, főleg hogy a felsorolt dolgokat én is sokszor érzem.:)

Linszyy P>!
Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító

Régóta szerettem volna elolvasni ezt a képregényt, mert annyit látni részleteket belőle a neten.
Mondhatom, nem csalódtam. Vicces volt, nagyon pontos, és sok olyan szitut figuráz ki, amiket jól ismerek. Kifejezetten tetszettek a könyves és a menstruációs oldalak. xD
Kikapcsolódásnak tökéletes!

AniTiger P>!

EGY INTROVERTÁLT AGYA

Beszélgetni akarok!
De csak pár percig.
Aztán hazamenni, és újratöltődni magányosan egy egész napon át.
Hjaj!

AniTiger P>!

– OLYAN STRESSZES VAGYOK!
– Meditálás?

– RENGETEG dolgom van…
– Írj listát!

– …és NINCS időm…
– Akkor talán…

– NE SEGÍTS MÁR, AMIKOR PANASZKODNI PRÓBÁLOK!

EDZÉS

ELŐNYÖK:
1. Nagyobb izomtömeg
2. Jobb közérzet
3. Több energia
4. Egészségesebb és erősebb szív

HÁTRÁNYOK:
1. Edzés

Futtetenne I>!

TANÁCSOK TAKARÍTÁSHOZ

1. Adományozd el a kinőtt ruhákat!
2. Dobd ki a lejárt kozmetikai cuccokat!
3. Szabadulj meg a régi…

Soha, semmilyen körülmények között nem szabadulhatsz meg a régi plüssállataidtól.

EGY ÁTLAGOS KÖNYVMOLY SZOKÁSAI

1. Rosszul ejted a szavakat, mert eddig csak olvastad őket.
– Várjunk csak… a Joule az „zsúl”?
2. Felnézés nélkül manőverezel a tömegben.
3. Különös vonzalmat érzel a papír és a festék illata iránt.
– Tisztára, mint a parfüm!
4. Kényelmes fészket építesz az olvasáshoz.

Kapcsolódó szócikkek: könyvmoly

ÍRÁSBELI KOMMUNIKÁCIÓ

– Mindent egybevéve elmondható, hogy a feltételezésem helytálló volt.

SZÓBELI KOMMUNIKÁCIÓ

– És… ööö… nos… igen, ez így… hát tudjátok, na… ennyi…

mrsp>!

MIT TEHETNÉK, MIKOR NINCS NET?

1. Olvashatnék.
2. Élvezhetném a szép időt.
3. Dumálhatnék egy baráttal.
4. Takaríthatnék és rendet rakhatnék.

AMIT TESZEK

Órákat töltök ezzel: CSATLAKOZZ MÁR, HOGY AZT A JÓ BÜDÖS…

nakomiyu>!

MIT ESZEM EGY TIPIKUS NAPON?

1. Egy tál gabonapelyhet.
2. Egyszerű ebédet.
3. Egy szelet pizzát.
4. Tonnányi nasit, amit odafigyelés nélkül tömök magamba, és elfeledkezem róla.

– Annyira tele vagyok, pedig alig ettem valamit. Mi lehet az oka?
– Valódi rejtély…

– Óóóó, te rajzolsz?