Tarot ​Café 3. (Tarot Café 3.) 81 csillagozás

Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Egy szultán, aki beleszeretett az ifjú szolgába… Egy szegény diák, aki kétségeivel és féltékenységével elüldöz egy tavitündértó… Egy sárkány, aki meg akarja bosszulni kedves barátja halálát… Csupán néhány azon furcsa esetek közül, amelyek megoldásához Pamela, a Tarot Café úrnőjének különleges és titokzatos tudására van szükség. De vajon valóban képes lesz-e mindenkin segíteni, miközben saját sötét titkának terhével is meg kell küzdenie?

Fumax, Budapest, 2007
178 oldal · ISBN: 9789638736499 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Sang-Sun Park

ap358 P>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Újabb három történet. A féltékenység csillaga igen sorsszerű, elgondolkodtató volt. A tó úrnője aranyos, kissé rózsaszín mese a szerelemről. És a végére megint jött egy rész Pameláról, és végre bejött a képbe Ash is. Kíváncsi vagyok, pontosan hogyan is csatlakoznak a főbb karakterek egymáshoz.

Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Minden egyes kötet után bebizonyksodik számomra, hogy nekem bejön ez a stílus. Szeretem a történetet, a szereplőket – különösen Aaront a vérfarkast, aki eszméletlenül aranyos a cuki beszólásaival. Ebben a kötetben a ismét kapunk egy kis betekintést Pamela múltjába, és újabb kérdések vetődnek fel Ashel kapcsolatban. Szőrnyű, hogy nem emlékszem a történet végére, de legalább friss élményekkel gazdagodom az újraolvasás során. Külön örülök neki, hogy ezek a könyvecskék ilyen picik, mert legalább növeli az önbizalmam, ha végzek egy kötettel.
A kedvenc történetem ezúttal a „tavi tündéres” volt, az eddigi legaranyosabb epizód.

FélszipókásŐsmoly P>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

A cselekmény tovább bonyolódik, bár nem az általam kedvelt módon, inkább romantikás irányba. Persze még mindig érdekesek a szereplők, az esetek, a kártyák leírásai.

Knyobold01>!

A borító egy borzalom. :D
Ez az Ash fiú pedig egyre gyanúsabb. Kezdem kicsit valami szerelmi drámás krimi kellős közepén érezni :D
Pamelát mostmár egészen megkedveltem, főleg amilyen civódásokat rendeznek Belussal :D Aaron meg csak azért adja alájuk a lovat :D
A tó úrnője… mennyire cuki volt :D :D

Dorka50 P>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Ismét egy nagyon szomorú kis történettel kezdődik, majd egy nagyon cukival folytatódik. A végén pedig ismét Pamela története kapja a főszerepet. Egyre izgalmasabb. Kíváncsi vagyok a folytatásra.

celatum>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Hááát… lehet mégsem lesz ez olyan hű de jó, mint ahogy gondoltam, hogy miket lehetne kihozni a történetből, (eddig pozitívan álltam hozzá) mert bár tényleg kezdtek neki történetet adni, de eddig se füle, se farka az egésznek. Pamela alig volt benne, pedig ő a főszereplő. Helyette volt egy visszaemlékezés, aminek nem sok értelme volt, egy külön kis történet, aminek még annyi se, aztán a végére sárkányokat is beleraktak, mert miért ne. Nagyon furcsa az biztos. Kíváncsi vagyok mi lesz még benne, de érzem, hogy nem ez lesz életem mangája.

Th3DarkKn1ght>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Itt azért már melegebb vizekre eveztünk, ami a rajzstílusból adódóan előbb-utóbb várható volt! A féltékenység csillaga azért a végére egy egész épkézláb történet lett! A rajzokon nagyon jól mutattak a török motívumok! A Tó Úrnője nagyon aranyos volt! Egy walesi tavi szellem és egy diákfiú kapcsolatáról szól. A fiú akaratán kívül visszaüldözi a lányt a tóba, de egy nagyon vicces és aranyos módot talál rá, hogy újra együtt legyenek. Ez volt a kedvencem a kötetben! Nekem ezek a humorosabb fejezetek jobban fekszenek! Utolsó történet a Sárkányszív megint a főtörténet szálra koncentrál, egész izgalmasan. Ash sem az, akinek mutatja magát. Túl szép volt, hogy igaz legyen kategória várományosa! :D Feltűnik egy másik jósnő és Alec személyében kaptunk egy férfinak kinéző és aránylag úgy is viselkedő szereplőt is! Egyre jobban érdekel, hogy mi lehet a háttérben!

Skeletrino>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

Valójában a kártyajóslás és a hasonló hókuszpókuszok igen távol állnak tőlem. Elolvasom a lapokat, de inkább a mesékre koncentrálok, mert azok tényleg érdekesek. Ezen felül még gyönyörű rajzokat is kapunk, olyan babásak, királylányosak. Még a fiúk is lányosak, gondolom ez azért nem véletlen. Minden kis történet érdekel benne, de a Pamela vonalra vagyok a legkíváncsibb, mert ő a kedvencem. Jöhet a folytatás!

Kleio>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

A harmadik rész sem okozott csalódást. Marad a megszokott színvonal. Szépek a rajzok és kedvenc szereplőink életéből egyre több minden kerül felszínre. Nyitó történetnek A féltékenység csillaga elbeszélést kapjuk. Az eddigi sztorik közül a maga édes-bús hangulatával ez eddig a kedvencem. Pamela saját életének történései is kezdenek beindulni. Újabb és újabb szereplők bukkannak fel múltjának tragikus részleteiből. Nem mindig sikerül elsőre megéreznem, hogy ki a jó, és ki a rossz. Pont ezért szeretem ennyire ezt a sorozatot. Mert a karakterek nem csak fehérek, vagy feketék.

Apocalypto>!
Sang-Sun Park: Tarot Café 3.

A borító nagyon tetszik, kezdtem örülni, hogy angyalok is belekeverednek a történetbe, de igazából ugyanezt a képet kapjuk meg, Ash-t szárnyakkal, és az sem biztos, hogy angyali eredetű, eléggé titokzatos, kissé ellenszenves szereplő, aki keveri a háttérben a kártyákat.
A történetek sem fogtak meg igazán. A szultános morbid és kegyetlen, a Tavi-tündéres már-már túl nyálas volt, a Sárkányos meg túl zavaros, itt mindenki belekeveredett akit eddig megismertünk, de hogy ki kivel és miért és mikortól…kezd nagyon bonyolódni.

bartok_brigitta P>!

A féltékenység a szerelem legtisztább és legszenvedélyesebb formája.

bartok_brigitta P>!

A szerelem nem egyik napról a másikra lesz… Meg kell dolgozni érte.

Sylvanas_Windrunner>!

– Hé, Pamela, jól vagy a templomban történtek után?
– Csak átszúrtak egy lándzsával, és betörték a fejem… Semmi vész.

bartok_brigitta P>!

Csak átszúrtak egy lándzsával, és betörték a fejem… Semmi vész.

bartok_brigitta P>!

Te vérfarkas vagy, és félsz a szellemektől? Na ne!

Tarot Café sorozat · Összehasonlítás