Békakirályok 17 csillagozás

Hányfélék a pasik?
Sandra Schönthal: Békakirályok

Ez a könyv nem a férfiakat akarja kiosztani. Igazából a nőkön mulat, amiért hajmeresztő kreativitással még egy idiótában is képesek meglátni álmaik hercegét. A szerelem – az elcsépelt frázissal ellentétben – nem vak. Inkább felnyitja a szemet: a szerelmes nő millió olyan tulajdonságot fedez fel a férfiban, amellyel az nem is rendelkezik.
Az olvasó a mennyországban kezdődő és pokolban végződő történeteket olvasva jókat derülhet, talán magára is ismer, és felidézi saját emlékeit. De nemcsak nőknek, hanem férfiaknak is szól a könyv: ha megfelelő adag öniróniával rendelkeznek, és el akarják kerülni az életveszélyes hibákat, élvezettel fogják forgatni. Mert a bolond azért mindig a nő… a győztes pedig az örökké megújuló szerelem.

Eredeti cím: Falsche Frösche

Eredeti megjelenés éve: 2012

Corvina, Budapest, 2012
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631360929 · Fordította: Fodor Zsuzsa · Illusztrálta: Lisa Helm

Mallarme>!

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

Szórakoztató kis könyvecske volt. A rajzok-békák nagyon aranyosak. De miközben jókat derültem a 15 férfi típuson, közben azért jöttek elő az emlékek. És azért sokszor fogtam a fejem, hogy basszus, ez és ez az exem ilyen volt, és basszus, de hülye is voltam. :D

Allanon>!

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

Karikaturisztikus, felnagyított férfiakról szól. Bár nem kétlem, hogy léteznek ennyire elvetemültek is, de szerintem egy férfi ennél összetettebb. Sok apróbb részletben magamra ismertem, pár ismerősömre pedig rá tudnám húzni a skatulyát, de nem teljes egészében. A férfi fajtákat, csak egy-egy történetből ismerhetjük meg, amik másképpen is végződhettek volna, ha mindkét fél, logikusan és kompromisszumkészen áll a dolgokhoz. Sajnos ez az élet nagy hibája is, a legtöbb ember képtelen a kompromisszumra, és nehezen változtat. Nem rossz limonádé-könyv, de még simán fel tudnék sorolni pár férfifajtát, pedig férfi vagyok. :) Amúgy szerintem a legtöbb fajtát a nőkre is rá lehetne húzni. Összességében, nem volt rossz a könyv, csak kevés volt, a tartalma meg nem teljesen fedi a valóságot, valamint egy szemszögből mutatja be a Békákat :) Leegyszerűsíti és felnagyítja a dolgokat. Amúgy néhol még szórakoztattak is a történetek.

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

Nevettem, mérgelődtem, legszívesebben néha a sarokba mentem volna sírni, mikor felfedeztem magam a sorok között. Mindenképpen egy olyan könyvet tartottam a kezemben (nem utolsóként) ami egy nagyon fontos, szinte alap olvasmányként lett jelen a könyvtáramban.
De hogy miért is mondom ezt?
Bővebben itt olvashatjátok: https://lexaolvas.blogspot.com/2020/01/sandra-schonthal…

sünmalac>!

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

Először a rózsaszín szemüvegen keresztül mutatja be a különböző férfi típusokat. Na de aztán…jön a józan valóság minden szempontból. Igazán szórakoztató! És igen, sokszor azt mondtam: hehe, tényleg létezik ő…meg ő is :)

Hymnia>!

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

Rövid, tömör, kellemes. Nem akar több lenni, mint ami, kisebb dózisokban a legélvezhetőbb. Utazáshoz, esetleg vizsgaidőszakra ajánlom: amikor már olvasni sincs erőd és semmit nem fogad be az agyad, na, akkor kiváló. ^^

Marée_Noire>!

Sandra Schönthal: Békakirályok Hányfélék a pasik?

A fülszöveg tökéletesen jellemzi a könyvet, ez ritka kincs manapság. ;)
Igen, ráismertem az exeimre, és jó párra a barátnőim pasijai közül is. :D
A női reakciók a történésekre – hogy szeretjük hitegetni magunkat, és negatív tulajdonságukat pozitívnak állítjuk be, magunkat vakítva – teljesen helytállóak; végigkuncogtam, de csak félig azért, mert szórakoztatott: a másik felében magamon röhögtem. xD
Mondanám, hogy túlzóak a jellemzések, de nem teszem, mert hazudnék! :D

Alessana>!

Signora Versace, nem érzi néha, hogy a kevesebb több?
– Nem. A kevesebb kevesebb. A több több.
(Donatella Versace)

133. oldal - A TERMÉSZET GYERMEKE

Alessana>!

Mert a bolond azért mindig a nő… a győztes pedig az örökké megújuló szerelem.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Alessana>!

Ha elhagysz – én is veled mehetek?
(Byron Adams)

9. oldal - A LEVAKARHATATLAN

Alessana>!

Hogy hogyan őrzöm a kondimat? Rendszeres ámokfutással.
(Hildegard Knef)

79. oldal - A BARKÁCSOLÓ

Alessana>!

Jegyezze meg, kedves barátom, hogy a jó halász a kis halakat visszadobja a vízbe.
(Milan Kundera)

93. oldal - A PUHAPÖCSŰ

Kapcsolódó szócikkek: hal · halász
Alessana>!

Nem vagyok boldog. Mert nem létező férfit szerettem. Mert egy illúzió özvegye vagyok.
(Dorothy Thompson)

103. oldal - A ZSARNOK

Kapcsolódó szócikkek: illúzió
Alessana>!

Az ördögnek édes a hangja.
(Stephen King)

115. oldal - A SZÉLHÁMOS

Kapcsolódó szócikkek: ördög
Alessana>!

Aki maga nem képes létrehozni semmit, még mindig adhat tanácsot másoknak.
(Horst-Eberhard Richter)

125. oldal - A GYÁVA

Kapcsolódó szócikkek: tanács
Alessana>!

A hazugság megöli a szerelmet. De csak az őszinteség öli meg igazán.
(Ernest Hemingway)

143. oldal - A HAZUDÓS