Tálcán ​kínált szerelem (Bed & Breakfast 1.) 45 csillagozás

Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Sloan Fairchild nem hisz a szerelemben. Olyan sok fájdalmas csalódás érte már, hogy elhatározta: nem fecsérli többé az idejét érzelmekre. Energiáját inkább családi panziója vezetésének szenteli. Ám egy késő éjszakai órán szállodája ajtaján egy jóképű férfi kopogtat: Carte Madison, a híres író, aki legújabb regényét szeretné befejezni a páratlan szépségű, idilli környezetben. Sloannak elég egy pillantást vetnie a látogatóra, hogy ráeszméljen: egész eddigi, magányos életében épp ilyen társra várt. Csakhogy akad egy kis bökkenő: Carter Madison a lány legjobb barátnőjének a vőlegénye…

Eredeti megjelenés éve: 1983

Maecenas, Budapest, 2013
286 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632031804 · Fordította: Varga Monika
Maecenas, Budapest, 2008
284 oldal · ISBN: 9789632031804 · Fordította: Varga Monika

sarahangel>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

A történet arról szól, mi van akkor, ha egy olyan férfiba szeretünk bele, aki már foglalt, sőt, éppen esküvő előtt áll. Hősnőnk, Sloan ebbe a szituációba keveredik bele; ráadásul a menyasszony a legjobb barátnője. A főhős, Carter viszonozza a nő érzelmeit, sőt ő az, aki kezdeményez. Bár próbálnak ellenállni egymásnak – jobban mondva inkább csak Sloan, mert nem akarja elárulni a barátnőjét – , de mivel a sors úgy hozta, hogy egy fedél alatt laknak egy ideig, így ezt egyre nehezebb megvalósítaniuk. Carter ugyanis egy híres író, akinek nyugalomra van szüksége legújabb könyvének a befejezéséhez, ezért Alicia javaslatára a Sloan által vezetett panzióba költözik egy időre.
***
Nem egy könnyű téma, és a sors úgy hozta, hogy teljesen véletlenül, de egymás után olvastam két olyan romantikus könyvet, aminek az egyik (vagy mindkét) főszereplője nem egyedülálló.

Nekem tetszett a könyv, annak ellenére, hogy csak 69%-on áll. Amiért levontam egy csillagot, az a főhős személye, illetve viselkedése. Igaz, hogy Carter meglátta Sloan valódi személyiségét, és hogy álcát hord az őt korábban ért személyes kudarcok miatt, és az sem baj, hogy megpróbálta felnyitni a szemét, de ezt lehetett volna kicsit finomabban is mondani. Alapvetően jót akart, de a történet során többször sem tudta kezelni az indulatait, és kissé agresszíven beszélt Sloan-nel. Igaz, legalább bűntudata volt miatta.

Cartert eleinte még az sem érdekelte, hogy házasság előtt áll, és egyúttal két gyerek apja lesz; Aliciának ugyanis már voltak gyerekei az előző házasságából. Azt ugyan elismerte Sloan-nek, hogy nem szerelmes Aliciába, inkább csak kötelességtudatból szeretné feleségül venni, mert a legjobb barátjának, Jimnek – aki sajnos meghalt – volt a felesége. Sloan-nek pedig teljesen igaza volt szerintem, mert ő legalább figyelembe vette, hogy Carter nősülni készül, és hogy két kisgyerek is érintett az ügyben. spoiler De arra sajnos várhattam, hogy spoiler

Az írónő végül jó megoldást talált arra, hogy hogyan legyen olyan vége a történetnek, ahol senki sem sérül, és mindenki azt kapja, amit a szíve mélyén akart. A kényes téma ellenére olvasmányos volt, voltak benne ötletes és szép megoldások spoiler

Mindjárt folytatom is Alicia történetével az olvasást. :)

U.i.: Azt kihagytam, hogy a borító mennyire szép. :)

Paulina_Sándorné P>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Könnyed romantikus történet. Kikapcsolódásnak nagyszerű volt. Sloan egy picit idegesítő figura volt, de azért megkedveltem. Carter-rel nem igazán szimpatizáltam. Nem tetszett, hogy menyasszonya van, és simán ráhajt egy másik nőre. Ok, hogy az igaz szerelemnek nem lehet gátat vetni, de azért tiszteljük a másik nőt, a menyasszonyt. spoiler Alicia fiai nagyon aranyosak voltak.

BakuraAndrea>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Nagyon lassan lehetett haladni ezzel a rövidke történettel. Sajnos engem untatott.
Másoknak valószínűleg jobban tetszik majd. De nálam ez nem aratott nagy sikert. A történet lassú volt és sablonos. A karaktereket se kedveltem meg.
Ettől függetlenül fogok még próbálkozni az írónővel.

nagy_anikó>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Nagyon szeretem Sandra Brown könyveit – jó párat olvastam és eddig egyben sem csalódtam
Ezért is ért kellemetlen meglepetésként ez a könyv. Olvasás közben folyton az motoszkált bennem, hogy ez valóban Sandra Brown könyv?
Igen, romantikus regény, de valami nagyon félre ment. Nem tudtam megszeretni, de még csak megérteni sem. Ebben nem Sloan volt a bűnös. Inkább Carte Madison karaktere siklatta ki számomra az egészet.
Szerintem az egész történetet a vége mentette meg. Más befejezés mellett sajnos még ennyi csillagot sem kapott volna.
Azért nem vette el a kedvem teljesen. Fogok még olvasni az írónőtől.

Barbi0613 P>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Azt kapjuk amit várunk, egy aranyos kis romantikus történetet. Kikapcsolódó olvasásnak nagyon jó. :)

Arabella>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Ez a könyv egynapos olvasásom volt, gyorsan lehetett vele haladni, kicsit idegesített, hogy a férfi annyira elutasító és „kemény” de elolvastam :)

Iloonka>!
Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Be kell valljam ,hogy nem volt rossz könyv. Egyszer mindenképp elolvasható.
Fura, de az írónő azzal ,hogy egymásra hagyta a két főszereplőt, emlékeztet a 11 éves írásaimra. Akkor volt olyan korszakom ,hogy magukra hagyom a két főszereplőt, mellékszerepben meg egy vagy két ember szerepel. Felidézi mindenképp a könyv bennem ezt. Csak ,hogy már nem 11 vagyok. Egy kicsit idegenkedve olvastam így a sorokat. Ez egy egyszerű történet. Nem világmegrengető, hanem csak egy kellemes délutáni kikapcsolódás.
Hiányoltam mondjuk a karakterek megformázását belőle. Így végső soron nem tudtam meg sok tulajdonságot a két főszereplőről. De eltekintek ettől ,mert az írónő rögtön az első oldalon tisztázza, hogy a szerelemről akar írni.
Mindent összevetve egy 4 csillagot megér hangulata és könyvborítója miatt.

Sandra Brown: Tálcán kínált szerelem

Kíváncsi voltam, hogy oldja fel a konfliktust az írónő. A könyv felétől arra számítottam, hogy az író és a panziós kisasszony felkerekednek és Las Vegasban összeházasodnak. De szerencsére jobb ötlete támadt.

zuna19>!

– Még senkit nem börtönöztek be azért, mert gondolt valamire.

zuna19>!

[…] hiszen erőszak és szenvedély kézen fogva jár, vagy nem?

– Csipkerózsika.
– Bizonyos részek. Én…
– Pontosan mely részek?
– A legtöbb.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

könyvespolcokrazsúfolt könyvek a filozófián át a vallásig és az erotikáig minden témakört
felöleltek. És a lemezgyűjtemény is irigylésre méltó volt. Ahogy a tárgyakat
nézegette, amelyekkel a férfi körbevette magát, Sloan úgy érezte, a lelkébe
nyer bepillantást.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Azok könnyek lennének a szemében? A tűz fényénél folyékony
gyémántokként csillogtak. A haja glóriaként ragyogott. Felfigyelt rá, hogy
újabban már nem tűzi fel kontyba, hanem leeresztve hordja, tincsei szabadon
táncolnak a válla körül. De nem tette szóvá, nem is dicsérte meg, mert félt,
hogy akkor Sloan azonnal ismét megzabolázza fürtjeit, amelyeken most
átvilágított a tűz fénye. Legszívesebben megmelengette volna az ujjait bennük.

Kapcsolódó szócikkek: konty
Inimma>!

– Nézett mostanában tükörbe? Tud róla, hogy a haja a szőke és a barna színében játszik, és tucatnyi, ha nem több, árnyalat villan benne? Az a férfi sem normális, aki nem akarja ezt katalogizálni. A szeme színe igéző, és oly ritka, hogy a pokolra kell szállnom ahhoz, hogy élethű leírását tudjam adni valamelyik könyvemben. Nincs az a nő, aki ne ilyen sötét és hosszú szempillákat akarna. Az alakjától összefut a nyál a számban, bár az öltözködése hagy némi kívánnivalót maga után. Slampos ruhák mögé rejti az imádni való testét. Ez a baj magával. Hogy próbál elbújni saját maga és a világ elől. De miért, az istenért?! Miért?!
Sloan sápadtan, a szóbeli ütlegektől dermedten, szótlanul meredt a férfira. Aki, amikor rájött, hogy kirohanásával megbántotta a nőt, ellazította izmait, és visszahuppant a kovácsoltvas székbe. A visszafojtott düh sóhajtása tört fel a melléből. Amikor már nem tudta tovább elviselni a rájuk telepedő, hosszúra nyúló csendet, halkan hozzátette:
– Szétrúghatja a seggem, ha gondolja. Vagy inkább taposson a lábfejemre. Az is pokolian fáj.

78-79. oldal - Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: haj, hajszál · öltözködés · szem
Inimma>!

– Mi van abban a dobozban?
– Milyen dobozban?
– A komódon. Amit megsimogattál, amikor bejöttél.
Sloan szó nélkül felállt, és a komódhoz ment. Carter is felült, mosolyogva vette át a dobozt a nőtől. Elfordította az oldalán lévő aprócska kulcsot, és türelmetlenül felnyitotta a fedelét. Azonnal tudta, mit lát.
– Sloan, bármikor megveheted bármelyik könyvemet. Nem szükséges elraknod az ilyen… ez a selejt, drágám – mondta, de a tekintetén látszott, hogy nagyon meghatódott.
– Számomra ez nem selejt – rázta meg a fejét a nő. – Számomra ezek a lapok a világ legszebb szerelmi történetét jelképezik.
– A világ legszebb szerelmi történetét, hmm? – kérdezte Carter. Maga mellé húzta a nőt, és szenvedélyesen megcsókolta. – Szebbé teszem a kedvedért: átírom a Csipkerózsika végét. Hadd végződjék happy enddel.

284-285. oldal - Tizedik fejezet - A könyv utolsó bekezdései

Constance>!

– Küzdjön, Sloan, ahogy reggel is tette! Lazítson végre! Engedjen szabad folyást az érzelmeinek, az Isten szerelmére!
– Megpróbálom – ígérte Sloan. – A hisztérikus roham csínját-bínját meg majd ellesem magától, amíg nálam lakik.
– Állok rendelkezésére.

Bed & Breakfast sorozat · Összehasonlítás