Haroun ​and the Sea of Stories (Khalifa Brothers 1.) 11 csillagozás

Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Haroun is the son of Rashid, the greatest of all storytellers who conjures up magical worlds and brings laughter to the city of Alifbay. Then one terrible day, everything goes wrong. Haroun's father runs out of stories to tell. Haroun is determined to return the storyteller's gift to his father.

Eredeti megjelenés éve: 1990

Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Penguin Drop Caps Penguin angol

>!
Penguin, New York, 2014
224 oldal · ISBN: 9780143124771
>!
Penguin UK, 1991
218 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780143124771
>!
Granta, New York, NY, 1991
216 oldal · ISBN: 0140157379

Enciklopédia 2


Kedvencelte 2

Most olvassa 1

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

avidreader>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Aranyos történet, amelyet nem lehet csak úgy, felületesen olvasni: gyerekkönyv, de mégsem. Legalábbis számomra nem csak annak tűnt, mert ott volt a rengeteg szimbólum, a metafikció, a mágikus realizmus, valamint a pszichologikus oldala is a történetnek, és így eléggé komplex mesévé vált.
Lenyűgözött a kreativitás a karakterek nevében, a helyek elnevezésében, amelyek mind-mind utalások és atomrészecskék voltak a mesebeli világ felépítésében. Elég sok mindent meg kellett emészteni egyszerre, mert amikor már megszoktam egy újdonságot, jött a másik, és rengeteg név és fordulat egymásutánjának követéséhez résen kellett lenni. És én résen is voltam. :)

virezma>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Na, még mielőtt elfelejtek értékelést írni: nagyon bejött nekem, egyrészt az indiai vonal, másrészt ez a Roald Dahl-féle agyamentség, sőt nekem Alíz Csodaországban-érzésem is volt. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom. Most ennyi telik tőlem.

_Amalia>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Mese. Varázslat.
Meguntam, hogy nem ismerem Rusdhie-t, és levettem két könyvet a könyvtár polcáról. Ez sokkal barátságosabbnak tűnt, mint a Mór, ezért neki is álltam. Aztán ültem, majd pedig feküdtem. Hason, hanyatt, oldalt. És megint ültem. Majd átszaladtam Moldova Györgyön nevelkedett bátyámhoz, és felolvastam neki az első húsz oldalt, mire ő is beleszeretett.

Az angol szöveg remek szókincsfejlesztő gyakorlat: a könyv végére igazi kis szinonímaszótár lesz az olvasó. A beszélő nevek bájosak, viszont a történet komolytalansága első ránézésre zavaró lehet (jóanyám egyenesen bugyutának nevezte). Ez valóban egy mese, senki nem tagadhatja. Gyerekkönyv. De azért a vicces figurák, a néhol eltúlzott bájoskodás mögött ott van a felvetett kérdés fontossága (szüksége van-e az embereknek mesékre? IGEEEN!) és az a fajta fűszeres-ragacsos indiaiság, ami sokat elárul a kultúráról és az országról. Mikor olvastam, azt hittem, az útszéli táblák szövegezése ("If from speed you get your thrill / take precaution—make your will") csak kitaláció, de nem, valóban léteznek ilyenek Indiában :).
Gyerekkönyv, de amelyik gyerek ezt elolvassa, sokkal többet kap, mint cuki vízidszinnek és repülő óramű-madarak.

blancaneus>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Egyik kedvenc könyvem lett ez a gyönyörű mese, amely felnőtteket is magával ragadhat hitével, nyelvi humorával, misztikumával, indiaiságával… Mindenkinek ajánlom, aki hisz a mesékben!

lollipopshoe>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Sajnos sietősen kellett olvasnom ezt a könyvet, mert szorított az idő, ezért nem sikerült annyira megfognia az érdeklődésemet, mint amennyire szerettem volna. Ennek ellenére nagyon ötletes volt a történet, a cselekmény, a karakterek ábrázolása, és ami igazán fontos: annak ellenére, hogy tulajdonképpen ez egy mese vagy legalábbis annak tartják, mögöttes mondanivalóval bír, ami nemcsak gyerekeknek, sőt inkább felnőtteknek lehet tanulságos.

abstractelf>!
Salman Rushdie: Haroun and the Sea of Stories

Bevallom, rettegtem ettől a könyvtől, főleg, mióta tanultam a Satanic Versesről. Azonban ez a mese(?) egyszerűen fantasztikus volt! Teljesen lekötött, és ez az eddigi 2.kedvenc egyetemi kötelező olvasmányom (első a Jane Austen Pride and Prejudice :$)
Mondjuk azzal voltak gondjaim, hogy megjegyezzem a karakterek neveit, de ez nem is volt annyira fontos. :) Teljesen elvarázsolt, és belefeledkeztem az időbe – most is épp késésben vagyok, mert még be akartam fejezni.
Imádtam, jaj, de mennyire, ráadásul el is képzeltem, hogy olvashatta fel a kisgyerekének, az még dobott az egészen. Fantasztikus, csak ajánlani tudom!
Jaj, Bolot ki nem állhattam, és Mali, Iff és Butt a kedvenc karaktereim – ezt muszáj megörökítenem.


Népszerű idézetek

Mareszkaresz P>!

Zembla, Zenda, Xanadu:
All our dream-worlds may come true.
Fairy lands are fearsome too.
As I wander far from view
Read, and bring me home to you.

Mareszkaresz P>!

There was once, in the country of Alifbay, a sad city, the saddest of cities, a city so ruinously sad that it had forgotten it's name.

(első mondat)

Mareszkaresz P>!

'This certainly is a state-of-the-art warfare,' thought Rashid ironically. 'Neither army will even be able to see properly during the fight.'

11. Princess Batcheat (180.o)

Mareszkaresz P>!

'Come whenever you want,' the note said. ' Stay as long as you like. Remember: when you fly with Butt the Hoopoe, time is on your side.'

12. Was it the Walrus? (204.o)

hopeisaprison >!

The effort of producing sounds twisted the Shadow Warrior’s already-striking face (green skin, scarlet lips, white-striped cheeks, etc.) into dreadful, contorted shapes. ‘Gogogol,’ he gurgled. ‘Kafkafka,’ he coughed.

129. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Franz Kafka · Nyikolaj Vasziljevics Gogol

A sorozat következő kötete

Khalifa Brothers sorozat · Összehasonlítás

Hasonló könyvek címkék alapján

Matt Haig: A Boy Called Christmas
William Joyce: Ollie's Odyssey
J. K. Rowling: The Christmas Pig
Neil Gaiman: Fortunately, the Milk
Angie Sage: Magyk
Cressida Cowell: How to Train Your Dragon
Ian Beck: The Secret History of Tom Trueheart
Cressida Cowell: Never and Forever
Alan Alexander Milne – Cala Spinner: Winnie-the-Pooh / The House at Pooh Corner
Rob Lloyd Jones: The Adventures of Huckleberry Finn