Egy ​hölgy sosem enged (Halstead Hall bajkeverői 5.) 140 csillagozás

Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Celia Sharpe-nak férjet kell találnia, méghozzá azonnal, ha nem akarja elveszíteni az örökségét. Kiszemel hát magának három vőlegényjelöltet: mindnyájan magas rangú, előkelő férfiak. Mivel nincs ideje a szerelembe eséssel bajlódni, úgy dönt, a legjobb lesz, ha az elhatározását tényekre alapozza, ezért felbérli a családja alkalmazásában álló, bosszantó, ámde igencsak jóképű magánnyomozót, Jackson Pintert, hogy derítsen ki a három férfiról mindent, amit csak lehet.
Jackson már régóta vonzódik Celiához, így semmi ösztönzést nem érez arra, hogy segítsen neki férjet találni. Ahogy a két fiatal a közös munkának köszönhetően egyre több időt tölt együtt, fellángol köztük a szenvedély, és amikor a lány élete veszélybe kerül, Jackson rájön, hogy valójában egyvalamit akar igazán: megvédeni Celiát… immár a férjeként.
Sabrina Jeffries Halstead Hall bajkeverői című sorozatának záró kötetében két erős akarat feszül egymásnak, hogy aztán a szerelemben és a szenvedélyben feloldódva egyesüljenek.

Eredeti megjelenés éve: 2012

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

332 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636437589 · Fordította: Hajnal Gabriella
332 oldal · ISBN: 9789636437824 · Fordította: Hajnal Gabriella

Jackson Pinter · Freddy Dunse · Lady Celia Sharpe

nicosia P>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Sohasem gondoltam volna, hogy ez a rész lesz a legjobb, már csak azért sem mert eddig Jackson Pinter nem volt épp a kedvenc szereplőm. Sabrina Jeffries eddigi regényeihez hasonlóan ez a regény is jól felépített, a krimi és a romantikus szál jól adagolt, a történet végig izgalmas. Nagyi itt kevésbé volt vicces, de ez nem volt le semmit a szórakozásból.

Sippancs P>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Hát vége, újra búcsúznom kell egy szeretett sorozattól.*
Nagyon tetszett ez a rész is, méltó befejezése lett a sorozatnak. Főleg úgy, hogy félve indultam neki, Celiát ugyanis nem igazán tudtam hova tenni az előző kötetekben. Szerencsére azonban teljesen pozitívan csalódtam benne, kissé különc, de imádnivaló párost alkottak Mr. Pinterrel.
Ami a szülők halála körüli rejtélyt illeti, én egy kicsit ütősebb, csavarosabb megoldásra számítottam, bár jobban belegondolva, volt ebben is logika. Hetty nagyinak pedig sikerült alaposan elvetnie a sulykot, annyira mérges voltam amiatt, ahogy Jacksonnal viselkedett!
Összességében szerettem ezt a történetet is, de nem lett belőle kedvenc.

*Tudom, hogy van hatodik rész is, de azt én amolyan kiegészítő kötetnek tekintem.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Jackson Pinter és Lady Celia kedvenc párosommá lépett elő. A hölgy igazi szilárd jellem, aki képes megvédeni magát a tolakodó úriemberektől, Pinter nyomozó pedig egy talpig becsületes keményen dolgozó férfi. Csak hát időnként mindketten olyan vakok. Olyan dolgokat feltételeznek egymásról, ami messze áll a valóságtól. Legszívesebben rájuk kiabálna az ember, valld be az érséseidet te mafla! Ebben a részben ráadásul a nagyi is nagyon gonosz volt Pinterrel. Végre a végén neki is beolvasvalaki.
És ezennel el is búcsuzunk a sorozattól. Mindenki megtalálta a boldogságot és a gyilkos is meg lett. Csupa móka és kacagás.

B_Kittina P>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Megint sikerült belenyúlnom egy sorozatba, és egyből az ötödik részt „kaptam le a polcról”. :D

Sabrina Jeffries-től már olvastam régebben, az a könyve annyira nem győzött meg. De ez most tetszett. Ritkán olvasok olyan női főszereplőről történelmi romantikusban, aki ennyire szimpatikus. :D
Jackson nekem egy kicsit bátortalan volt, de ennek ellenére szimpatikus volt.
Egyszer sort kerítek a többi részre is. :)

332 oldal · ISBN: 9789636437824 · Fordította: Hajnal Gabriella
anikho>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Hozta az elvárt szintet, ugyanúgy szerettem, mint a sorozat korábbi köteteit.

Lámlám, ki hitte volna, hogy a mindig rideg, komoly Mr. Pinter ennyire szenvedélyes férfi? :O Celia bizony emberére akadt vele. Tetszett a párosuk. Pláne amikor egymást cukkolták és hergelték.. amíg már nem kellettek szavak. :)
Kedvenc lett.
Már mondtam párszor, hogy átélnék én is egy ilyen történetet, és ez is az átélendők közé került. Persze szigorúan Jackson Pinterrel. :)

Újraolvasós kategória mind az 5 testvér kalandja :)
Aki szereti Julia Quinnt, annak ez a sorozat is kötelező! Garantálom, hogy tetszeni fog.

SzAngelika >!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

„… szerelem dolgában egy okos hölgy mindig enged.”

✓ nagyszerű stílusban tálalt regency
✓ botrányos múltbéli titkok
✓ társadalmi különbségeket áthágó szerelem
✓ mulatságos, civódó párbeszédek
✓ egymást bosszantó, de összetartó családtagok

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/06/sabrina-jeffr…

Tóth_Orsolya_3 P>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Méltó befejezése a sorozatnak. Imádtam a szereplőket, Jackson már eddig is szimpatikus volt, most pedig kedvenc lett belőle. Celia vagány kishölgy, nagyon kedveltem. A nagyi itt az utolsó részre a viselkedésével kicsit elvetette a sulykot, de aztán csak megjött az esze. :-)
Összességében nagyon megszerettem a Sharpe tesókat és párjaikat, hiányozni fognak. :-)
(Pierce-ről szívesen olvasnék még, és úgy látom, hogy van 6.rész is, ami róla szól. Remélem elhozza nekünk a kiadó.)

felícia97>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Tavaly ősz óta áll a polcomon ez a könyv,mire végre sikerült eljutnom addig,hogy el is olvassam.Akkor ott a könyvesboltban megtetszett a borítója,és a fülszöveg is kecsegtetőnek tűnt,szóval úgy döntöttem haza jön velem.Aztán már csak otthon döbbentem rá,hogy egy sorozat utolsó részét sikerült megvennem.De mivel minden rész másról szól,gondoltam nem lesz nagy hátrányom.És igazam lett,úgyhogy ismét csak azt mondhatom,hogy kár volt vele eddig várni.Kellemesen kikapcsolt és élveztem:tipikusan olyan könyv ez,ahol az ember sodródik az árral,és egyszerűen csak élvezi azt amit olvas.Jó volt a történet,és a szereplőket is meg lehetett kedvelni,a Celia-Jackson páros pedig természetesen vitte a pálmát.Nagyon élveztem a szóváltásaikat,meg szinte az összes jelenetüket. Celia egy igazi belevaló hölgy,aki jobban ért a fegyverekhez mint a flörtöléshez,egyszóval nem lehetett nem kedvelni,és a nyomozót sem akármilyen fából faragták.Bár szerintem azért a nagymama igencsak túllőtt a célon,és szívem szerint agyoncsaptam volna egy péklapáttal. :D De ettől eltekintve,a későbbiekben biztos,hogy megismerkedek majd a sorozat többi részével.

Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Igen én most megint alakítottam… képes voltam tegnap elkezdeni ezt a könyvet, és olyan tökfej vagyok, hogy kiderült, hogy hoppácska, ennek ez már az 5 -ik része.
De sebaj, így legalább elolvasom az előző négyet is. :D
És a könyv: Jackson Pinter te egy csökönyös, büszke szamár vagy apukám. Amilyen magabiztos volt a nyomozásban, olyan bizonytalan Celia érzelmeiben.
spoiler
Romantika kedvelőknek kötelező, viszont Mr. Pinter lehetett volna egy kicsit tökösebb is, spoiler
És van 6- ik rész is? ;)

SICSI>!
Sabrina Jeffries: Egy hölgy sosem enged

Nagyon izgalmas rész volt, viszont Celia és Pinter sem volt igazán szimpatikus majdnem a végéig. Állandóan félreértették egymást, így aztán folyton sértegették a másikat. Nem tudom, hogy lehet ebből jó házasság. És a nagymama, Hetty is szörnyen kiálhatatlan volt. Már nagyon ráfért, hogy valaki megmossa a fejét.
Végre kiderült, hogy mi történt a szülőkkel 19 évvel ezelőtt. Bár volt némi sejtésem az eredménnyel kapcsolatban. Illetve számomra az is kiderült, hogy az itt szereplő Lyons hercege, ugyanaz, aki a Mire vágyik egy hercegben a főszereplő. ;)
Ez tökéletes záró rész lehetett volna, de van még egy, bár nem tudom mennyire fognak benne szerepelni a Sharpe-ok. Mindenestre hiányozni fognak. :)

MissBennet>!

A büszkeség komoly motiváló tényező. Néha az egyetlen módja annak, hogy az ember fia – vagy lánya – előrejusson, az az, ha késztetést érez rá, hogy bebizonyítsa, a többiek tévednek vele kapcsolatban.

45. oldal, 3.fejezet

anikho>!

– Ó, és igent mondtál volna? Úgy emlékszem, egyszer azt mondtad, hogy egy hölgy sosem enged.
– Nem is. – Celia szeme ragyogott, amikor kezével a férfi hajába túrt, és a fejét közelebb húzta magához. – Kivéve akkor, ha szerelemről van szó. Mert időközben rájöttem, hogy szerelem dolgában egy okos hölgy mindig enged.

epilógus

krisztin1>!

– Vannak sebek, amelyeket még az idő sem gyógyít be, mondjanak bármit is az emberek.

miaow P>!

– Ó, a csodába, annyira zavaros ez az egész! – panaszkodott Celia. – Honnan tudhatná egy nő, hogy egy férfi mégis mit akar?
– Ha kideríted a választ a kérdésre, légy olyan jó, és oszd meg velünk, többiekkel is – csipkelődött Minerva. – Bár amennyire meg tudom ítélni, a férfiak végtelenül egyszerű teremtmények, minden különcségük ellenére. Étel, ital és egy nő az ágyban, ennyire vágynak, nem feltétlenül ebben a sorrendben.

KATARYNA>!

A férfiaknak megvan az a bosszantó szokásuk, hogy érdeklődést színlelnek egy nő iránt, csak azért, hogy megkaphassák, amit akarnak.

KATARYNA>!

– A férfiaknál általában így kezdődik a dolog. Először megkívánják a nőt. A szerelem csak később jön. […]
– Néha kizárólag a vágy motiválja őket – mutatott rá Celia. – Van, hogy szerelemről szó sincs.

Kicsicsillag123 P>!

– A szeretet egyfajta kockázatvállalás, amikor a józan ész azt kiáltja: „Ne kockáztass!” Mert az ember csak akkor hajlandó kockáztatni, ha megtalálja azt az egyetlen személyt, aki a szíve minden bánatát elűzheti.

B_Kittina P>!

Az urak bizonyára elfogadják a meghívást – folytatta Celia, fikarcnyit sem törődve a férfi látható bosszúságával. – Vadászszezon van, és a birtok kiváló szárnyasállománnyal büszkélkedhet.
– Nem tudtam.
A lány könnyed mosollyal nézett rá. – Mert ön általában emberekre vadászik, és nem fajdra. És láthatóan remekül csinálja.

Halstead Hall bajkeverői sorozat · Összehasonlítás