Súlyproblémák 11 csillagozás

A túlsúly és az átlagon aluli súly jelentése és gyógyítása
Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák

A nyugati világban szinte mindenütt „súlyos” problémát okoz a helytelen táplálkozás. A szerző korábbi, nagy sikerű műveihez hasonlóan ebben a könyvében is a téma mögöttes lelki-szellemi tartalmát fejti ki. A betegségtünetek ebből a szemszögből nézve olyan értékes üzeneteket hordoznak, amelyekből tanulhatunk, és amelyek elősegítik fejlődésünket. A szerző először értelmezi a tudatos és önkéntelen túl- és alultáplálkozás, a táplálék nem megfelelő hasznosulása, a túlsúly mint védőpáncél (pszichoszomatikus felfegyverkezés) és a „bánatháj” jelenségét.
A könyv bemutatja a súlyproblémák különböző jelentéssíkjait, majd a terápia alternatíváit. Emellett olyan, új szemléletű gyógymódokat ismerhetünk meg, amelyekkel a valódi okokat tudjuk kezelni. A kötet segít saját problémánk megértésében és egészséges testsúlyunk helyreállításában.
Testünk ideális súlyához személyiségünk egyensúlyán keresztül vezet az út.

Bioenergetic, Budapest, 2023
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632916446 · Fordította: Szabó Judit
Bioenergetic, Budapest, 2009
164 oldal · ISBN: 9789632910345 · Fordította: Szabó Judit
Bioenergetic, Budapest, 2000
164 oldal · puhatáblás · ISBN: 963934303X · Fordította: Szabó Judit

Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák

Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák A túlsúly és az átlagon aluli súly jelentése és gyógyítása

Több gyakorlati tanácsot vártam a témával kapcsolatban. Az általában hangoztatott elvek szerepeltek, ne addig együnk amíg bírunk elv.
Egy általános életmód könyvet kaptam, melyben leírja, hogy a napjaink életformája miatt vannak túlsúlyos és súly alatti társak.
Módszerként csak a böjtöléssel kapcsolatban olvastam és ott is csak annyit, hogy sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasszunk.
Ami tetszett, hogy meghatározta mi a túlsúly és átlagon aluli súly definiciója.

bluegill>!
Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák

Voltak benne nagyon hasznos gondolatok, és pont jól is jönnek ezek ahhoz, hogy az embernek egy kicsit segítsenek szembesülni, vagy csak rálátni a rossz szokásaival/ra, illetve tippeket talál arra nézve, hogyan alakítson ki újakat. Persze ezek sem instant megoldások, dolgozni kell velük becsülettel, rendszeresen.
A kultúrtörténeti fejtegetések helyenként zavarosak, el-eltévednek. A Dahlke által használt buddha-képen és a buddhizmus-felfogáson, ill. a velük kapcsolatos fejtegetésen ráncoltam a homlokom.

Annamarie P>!
Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák

Dahlke korábbi könyvei a „Betegség mint szimbólum” és a „Lélek nyelve: betegség” sorába jól illeszkedik ez a kötet. A szerző az embert testestül lelkestül egy egésznek látja, aki akkor jut teljességre, ha megszerzi és megtartja ezt a harmóniát önmagában. Ha valami kibillenti lelkünket és nem tudatosítjuk magunkban, ha nem próbáljuk feloldani a feszültséget, akkor ez fizikai tünetet fog gerjeszteni. Elkezdjük tömni magunkat gyógyszerrel, és látszólag meggyógyulunk, de a probléma utat fog törni magának. A betegség, mint szimbólum könyvében sorra veszi a betegségeket és elmagyarázza azok üzenetét. Ebben a könyvben a súlyproblémák okait tárja elénk.
Döbbenten olvastam, hogy a németek fele túlsúlyos, ezt nem gondoltam volna. Kicsit szkeptikus vagyok e téren. A szerzőt minden esetre ez a tény sarkallta arra, hogy egy külön könyvben foglalkozzon a témával. Nem egyszerű olvasmány, mert meg is kell érteni azt, amire Dahlke rá akar vezetni minket. Ha megértetted, akkor jön a munka önmagaddal.
A könyv tartalmán túl egy kicsit lassan indul, szerintem sok a sallang az elején, a lényegi részről viszont sokkal bővebben olvastam volna, sok példával kiegészítve.
Van egy fejezet a népek konyhájáról, mit üzennek ezek, ez a rész fergeteges.

„Parázson ülve
A magyarok szinte csak a gulyáslevest kínálják, de azt aztán tüzesen. A puszta vad lovas népei -legyenek azok cigányok, hunok vagy magyarok- megteremtették az étkezést kísérő zenét.
A nemzeti ételnek számító pörköltben és paprikában rejlik a titok, hogy magyarok miért olyan robbanékonyak. A kommunizmus is hamar felrobbant, s ezután már nem volt olyan kellemes itt a helyzet, mint más országokban. A magyar konyha túl tüzes és forró, ezen felül ínyenc is (lásd palacsinta!). Ahol parázson ülnek az emberek, ott soha sem lehet teljesen kioltani a szabadságharcok lángjait”

Rüdiger Dahlke: Súlyproblémák

A szó szoros értelmében (szerencsére) nem fogyókúrás könyv. Az evés és a psziché, a test és a lélek összefüggéseit mutatja be. (Dahlkétól már megszokhattuk egyéb könyveiben, hogy ugyanezt a módszert követi minden betegség esetében is.) Vallási és történelmi áttekintést is ad a táplálkozáshoz való viszonyunkról.

Elmélete szerint a túlsúly egy tünet, , és „a tünetben mindig az képeződik le, amit az illető tudatosan nem akar megélni”, hiszen „amit tudatos elménkből kiszorítunk, az szemtelen módon a testünkben jelenik meg”. A tünetek szimbolikusan közlik üzeneteiket, amelyeket meg kell fejtenünk. Nem az a megoldás, hogy harcolunk az evés mint tünet ellen, hanem az, hogy ráébredünk valódi szükségleteinkre, és azokat elégítjük ki más módon.

A könyv alapjában jó, de levonok pár csillagot, mert:
– túl soknak tartom a felesleges hablatyolást
– a nyelvi fejtegetések németül ugyan jól ülnek, de a magyar fordítónak rengeteg lábjegyzetet kellett beszúrnia a megértéshez
– Dahlkénak – mint mindig – most is volt egy pár olyan állítása, amelyek olvasásakor átfutott az agyamon, hogy „ez bolond!”. (Szerencsére ezek nem érintik a fő mondanivalóját).

Annamarie P>!

Parázson ülve
A magyarok szinte csak a gulyáslevest kínálják, de azt aztán tüzesen. A puszta vad lovas népei – legyenek azok cigányok, hunok vagy magyarok – megteremtették az étkezést kísérő zenét.
A nemzeti ételnek számító pörköltben és paprikában rejlik a titok, hogy magyarok miért olyan robbanékonyak. A kommunizmus is hamar felrobbant, s ezután már nem volt olyan kellemes itt a helyzet, mint más országokban. A magyar konyha túl tüzes és forró, ezen felül ínyenc is (lásd palacsinta!). Ahol parázson ülnek az emberek, ott soha sem lehet teljesen kioltani a szabadságharcok lángjait.

S_E_Tünde>!

Nyelvünk még őrzi a kövérség nagyra értékelését. Gondoljunk csak arra, hogy mindenki jobban szereti, ha kövér a pénztárcája, mintha lapos. Inkább szeretnénk súlyos egyéniségekké válni, mint könnyűvérűvé. Szeretjük, ha szavunk sokat nyom a latba, és elkeseredünk a sovány vigasztól.

konyvolvaso>!

A szenvedést gyakorta nehéz elviselni, különösen akkor, ha nem oszthatjuk meg senkivel.

konyvolvaso>!

A feladat vagy probléma eltüntetésének csak egy módja van: ha megoldjuk.

konyvolvaso>!

Panem et circenses- kenyeret és cirkuszt a népnek – így hangzott a római imperátorok varázsmondata, amellyel alattvalóikat magukhoz láncolták.

maneki_neko>!

A normál értékekkel való játék a hivatalos orvostudomány egyik szakterülete lett. Ez azt jelenti, hogy a normál értékeket egyszerűen a beteg állapothoz igazították, így a betegek mindjárt normálisak lettek, míg az egészségesek groteszk módon betegek. Ez lett a sorsa a normális vérnyomásértéknek is, amelyet hozzá kellett igazítani a növekvő társadalmi nyomáshoz. A normális koleszterin értéke varázslatos módon 25 év alatt a duplájára növekedett.

maneki_neko>!

… a sok fogyókúrától csak hízik az ember, ezt nagyon jól tudják a szenvedő érintettek. A szükséglet óriási, a lapkiadók tudják is ezt, és minden időszakra ajánlanak valamilyen fogyókúrát, ami leginkább a lap fogyását szolgálja, de nem a kilókét.

maneki_neko>!

Ha orvosi szereket orvosok alkalmaznak, az nagyon veszélyes lehet testre és az életre egyaránt, ezen már csak az tesz túl, ha az orvosi szereket laikusok használják.