A ​tudatos böjtölés kézikönyve 13 csillagozás

Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

A böjtölés lehet több, mint a test megtisztítása és salaktalanítása. Megfelelő hozzáállással a szellem és a lélek fiatalságának valódi forrásává válhat. Ehhez mindenképpen szükségünk van a megfelelő beállítottságra és szakavatott vezetésre. A könyv szerzője évtizedes orvosi és terápiás tapasztalataiból merít. Különösen nagy figyelmet szentel a böjtölés pszichológiai oldalának. A könyvben szereplő recepteket, meditációs gyakorlatokat és a tanácsokat sok tanfolyamon próbálták már ki, így ezek nagy segítséget nyújtanak a tudatos böjt gyakorlati megvalósításához.

Bioenergetic, Budapest, 2011
136 oldal · ISBN: 9789632911144 · Fordította: Szabó Judit
Bioenergetic, Budapest, 1998
136 oldal · ISBN: 9638120363 · Fordította: Szabó Judit

lilaköd P>!
Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

A könyvecske a böjtölés pszichológiai hátteréről szól leginkább. Gyakran idéz a Bibliából és a meditációra is nagy hangsúlyt fektet, viszont egy helyen azt is leszögezi, hogy a vallásos megértés nem kötelező a sikeres böjtkúrához. Inkább a tudatosságot helyezi előtérbe, tudjuk mit és miért csinálunk, miért fontos az időnkénti böjt.
A gyakran emlegetett hanganyag csak németül létezik és a magyar kiadáshoz nem jár, de a szerző Belső utazás című könyvében található vezetett meditációkat tökéletesen lehet itt használni.
Bármilyen okból kezdünk böjtölni, lehet az vallási meggyőződés, egészségügyi ok vagy testsúlycsökkentés, csak annál lesz tartós a hatása, aki a böjt alatt tett egy tudati előrelépést.

Reelka>!
Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

Meglepett a sok vallási utalás és idézet a könyvben, de azok is „érdekesek” voltak. Most kezdtem böjtölni, a könyv olvasása alatt. A harmadik napnál járok. Kíváncsi vagyok böjt után hogyan fogok majd vélekedni :D

Paránytrilla>!
Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

Érdekes könyv, számomra túl ezoterikus (ez gusztus kérdése!), és sajnos összekeveri a Bibliát az esszénus evangéliummal. De adott érdekes gondolatokat.

eeszter>!
Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

Most, hogy ezt elolvastam, már igazán rávehetném magam egy jó kis böjtkúrára…

Rüdiger Dahlke: A tudatos böjtölés kézikönyve

A táplálkozás majdnem olyan titokzatos és változatos, mint maga az élet.
Jó néhány olyan gondolatot és összefüggést lehet megismerni ebből a könyvből, ami sajnos nem tartozik a mindennapi ember ismeretei közé.

Reelka>!

Ma sokkal könnyebb halálra enni magunkat, mint éhen halni, még akkor is, ha évezredekig ez másképp volt.

A böjt startja

Lunemorte P>!

Ha tudattalanunkban túl sokáig elnyomunk valamit, akkor egyszer csak igen hangosan hallhatjuk viszont.

gjudit8>!

A böjt tudatosan mond nem-et az anyagi test kívánságaira és követeléseire, így a tudat elsőbbségét hangsúlyozza a testtel szemben.

gjudit8>!

Minden kúra sikere teljesen a kúrát végzőtől függ, az ő hitétől, bizalmától és együttműködésétől.

Kapcsolódó szócikkek: böjt · együttműködés · hit · önbizalom
eeszter>!

A tudattalan „mellesleg” dohányzásból csináljanak tudatos dohányzási rituálét: szánjanak rá időt, gondosan készítsenek elő mindent és olyan sokáig dohányozzanak, ameddig tudatosan benne tudnak maradni. Ez azt jelenti, hogy gondolataival is követi a kezét, majd kicsit később a füst útját tüdeje legkisebb elágazásaiba is és végül az apró nikotin molekulákat vérében, ahogy eljutnak teste minden részébe. Ha gondolatai elkalandoznának a dohányzástól, oltsa el a cigarettát és csinálja azt, amire úgyis gondolt. Az ilyen rituálé természetesen időt és nyugalmat igényel és nem fog többet szívni három szálnál. De ez a három cigaretta teljesen elég lesz. A tudatos élvezet ugyanis sokkal intenzívebb és három szál nem árt. […] Már párszor megtapasztaltam, hogy erős dohányosok rövid időn belül arról számoltak be, hogy ez a fajta dohányzás rosszul esett nekik ugyanúgy, mint sok évvel ezelőtt az első cigaretta. Amit tudatosan teszünk, az erősebben hat.

gjudit8>!

A böjtnek nem mogorvasághoz és önkínzáshoz kell vezetnie, hanem szabadsághoz, az igát kell feloldani, mind a sajátunkat, mind embertársainkét.

Kapcsolódó szócikkek: böjt · kiteljesedés · szabadság
gjudit8>!

A böjtperiódusok egyre rövidebbek és az evés ma olyan magától értetődő és olyan bőséges nálunk, hogy gyakorlatilag tartósan tudnánk művelni – bár nem leszünk tőle sem egészségesebbek sem boldogabbak.

gjudit8>!

A lélek megfullad a sok zsírtól, a sok vértől és zsírtól és nem lesz képes belátni és megítélni az isteni, égi dolgokat. [Galenus]

gjudit8>!

Ha azt akarjátok, hogy belétek hatolhasson Isten eleven igéje és hatalma, akkor ne piszkítsátok be testeteket és szellemeteket; mert testetek a szellem temploma és a szellem Isten temploma. Ezért tisztítsátok meg a templomot, hogy a templom Ura benne lakhasson és elfoglalhassa méltó helyét.