A ​nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming 13 csillagozás

Rubina Ali: A nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming Rubina Ali: A nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming

A Gettómilliomos című 8 Oscar-díjat nyert film egyik gyerekszereplője a szerző, egy francia írónő segítségével. A kislány Bombay egyik páriája Kelet-Bandrában, itt azt meséli el, hogyan emelte ki innen egy forgószél, hogy elröpítse a csodák közé.

M-érték, 2010
188 oldal · ISBN: 9639889774 · Fordította: Sárkány Kata

bodr>!
Rubina Ali: A nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming

Kicsit olyan, mintha gyerekeknek szólna, nagyon könnyed, nagyon gyorsan lehet vele haladni. Eget rengető dolgokat nem kell várni a könyvtől, de hát aranyos a kislány, az is elég.

jdorka>!
Rubina Ali: A nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming

Elborzasztott ahogy napjainkban élnek emberek. Ez valami hihetetlen. A kislány története megható volt számomra. Biztos, hogy sokat jelent neki ill. a családjának is, az a kevés pénz, amit a filmért kapott.

_Vic_ P>!
Rubina Ali: A nyomornegyedbõl Hollywoodba! – Slumgirl Dreaming

Olvasni is szörnyű volt, hogy az emberek milyen körülmények között élnek a nyomornegyedekben. És vannak, akik el sem tudják képzelni, hogy milyen lehet az élet a bádogvárosokon kívül.
Rubina megtapasztalhatta a másik végletet is: a pazar szállodákat, a csillogást, a gyönyörű ruhákat. De a sztárság árnyoldalát is, amikor az újságírók és rajongók zaklatnak, a sajtó ki akar használni és a példányszám növelésért bármire képes.
A Gettómilliomos körüli felhajtás elült, Rubina visszatért a nyomornegyedbe.
Nem tudom, hogy jót tett-e neki ez az „utazás” a gazdagok világába. Ha nem folytatódik a filmes karrierje, örökre az maradhat meg benne, hogy egy kis ideig az övé volt a csillogást, aztán elvesztette és soha nem jut ki a nyomorból.