Hittérítőragu 9 csillagozás

Ross Thomas: Hittérítőragu

A szerző hozzávett egy majdnem-Pulitzer-díjas újságírót, egy megválasztott kaliforniai kormányzót aki…. s annak feleségét… egy szőke szépséget aki férjének -kábítószer-kereskedelemmel és hírszerzéssel kapcsolatos ügyletei miatt lett özvegy….
S hozzátett egy puccsot Közép-Amerikában, egy ötvenötmillió dolláros kábítószer-háborút a CIA és az FBI részvételével, s egy sor csattanós fordulatot s egy nagy adag humort és elkészült a \Hittérítőragu\

Eredeti megjelenés éve: 1983

Európa, Budapest, 1988
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630746263 · Fordította: Falvay Mihály

Ross Thomas: Hittérítőragu

Akadnak homályos foltok a történetben, s néha mintha a logika is megmakacsolná magát. Ha Ross Thomas nem lenne a feszültségkeltés nagymestere, s az izgalmakat nem spékelné meg egészen egyedi, s olykor egészen frenetikus humorával, akkor bizony a hiányosságok tolulnának előtérbe. Így azonban a könyv végére már csak legyintettem, hogy miért is akartam volna az első 60-80 oldal után leszúrni a szerzőt. Készséggel elismerem, hogy bizonyos mértékig elfogult vagyok Ross Thomassal, s ezért elnézőbb vagyok irányában. A két másik, magyarul megjelent regényét jobbnak érzem, ám ezt is élvezettel olvastam. Aki valami könnyen emészthetővel akar kikapcsolódni, ami izgalmas és humoros, az bátran vágjon bele.

lot49>!

„Micsoda szépséges lekvár!”
Talán ez, a regényből vett idézet jelképezi legjobban mi is volt ez.
Ross Thomas előző könyveihez hasonlóan, most is könnyed krimibe csomagolva kaptunk egy rakat fura figurát meg politikai sumákolást, összeesküvést, titkolózást, ami ezúttal meg lett fejelve egy kis egzotikus, közép-amerikai káosszal.
Szinte biztos voltam benne, hogy ez tetszeni fog nekem, már amikor a fülszöveget elolvastam.
Nem csalódtam. Jól szórakoztam.

Tiger205>!
Ross Thomas: Hittérítőragu

a szörnyű borító ellenére igenis jó könyv – hozza a szerző korábbi könyveinek színvonalát!

SteelCurtain>!

A Cadillac-emberek között van, aki iszik, van, aki nem. Szinte mind a kocsijában hál, és mind az óceánt használja kombinált WC, fürdõszoba és tévé gyanánt. Nap nap után ott ülnek a szelíd napsütésben, az amerikai álom nyugati peremén, többnyire country-western muzsikát hallgatnak a rádióban, a dalok szövege miatt, unottan dobolnak kocsijuk rozsdás küszöbén, a Csendes-óceánt bámulják a zöld szélvédõüvegen át, és valami elkerülhetetlenül bekövetkezõt várnak – talán a halált, de semmiképpen sem az adóellenõrt.

SteelCurtain>!

Mivel Morgan Citron franciául és angolul is értett, a külföldi foglyok õt választották meg szószólójuknak, helyesebben õrá lõcsölték ezt a tisztet. Egyébbel nem is állhatott elõ, csak az arany karórájával, a drága Rolexszel. Zürichben vette még 1975-ben, megfogadva egy dörzsölt bártulaj tanácsát, aki jó befektetést látott az aranyban. Citron, nem sokkal elõbb, hogy az elnök-császár titkosrendõrsége elhurcolta a Hotel Intercontinentalból, lekapcsolta az órát a bal csuklójáról, és zoknija alatt fölcsatolta a jobb bokájára. Tizenhárom hónapja történt már ez. A rugós órakarkötõ aranyszemeit azóta egymás után elcserélte Bama õrmesterrel ráadásokért a kölesbõl, maniókából és halból. Olykor-olykor, havonta legföljebb egyszer, hús is került. Rendszerint kecske. Rágós, vén kecske. Citron mindent megosztott rabtársaival, s ezek, hálából, nem fojtották meg álmában.

SteelCurtain>!

Akkoriban még, emlékezett Haere, a keleti part tüdõbetegei Denverbe zarándokoltak jó levegõjéért. Ma már ugyan senki nem jön a levegõt szívni. Aki tiszta levegõt kíván, az Pittsburghben marad.