Diána ​és a nagy havazás 28 csillagozás

Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Juventus, Budapest, 1992
22 oldal · ISBN: 9637791132 · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Rose Selarose

Molymacska>!
Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Véletlenül találkoztam ezzel a könyvvel, és kíváncsi voltam, hogy milyen is, hiszen ilyenkor nagyon szeretek karácsonyi történeteket olvasni.
A történet Dianáról szól, aki egy kis házban él testvéreivel, és akit megment egy kutya. Ezután befogadják, szeretik, de a kutya újra útnak indul és… Na hát innentől nem teljesen világos a koncepció.
A történet érdekes olyan szempontból, hogy kicsit megmutatja, milyen kutyával élni, és hogy a kutya és cica is tud egymás mellett élni békésen. A vége is érdekes Dinana szempontjából, hiszen spoiler Azt viszont nem értem, hogy a kutyus szempontjából miért volt fontos ezt bemutatni spoiler
Ha a fő történetszáltól eltekintünk, akkor alapvetően pozitív és negatív értelelmben is egy nagyon téli mese. Szó van a hóról, és abban játszásról, a karácsonyról, és kicsit magáról a természetrőlk is, hogy milyen is egy erdő szélén együtt lakni az erdő állataival. Nem biztos, hogy a végén az eleséggel feldíszített fa ma is megállná a helyét (főleg ha mondjuk a madaraknak nem raknak ki máskor is eleséget), de alapvetően élvezetes volt olvasni.
Nem volt rossz, sőt igazából érdekes volt. Kicsit (ha nem is teljesen boldogan), de azért elkapott a téli varázsa.

Lahara IP>!
Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Nagyon szép könyv, és nagyon szerettem, főleg azért, mert kutyás. Ma másért szeretném, azért a romantikáért, hogy hat kislány együtt él egy nagy házban, és gesztenyét sütnek.
Sajnos magyarul csak ez az egy jelent meg, pedig minden szereplőről van egy könyv.

A könyv végén Tony Wolf illusztrációival kutyatartási tippek találhatóak.

CarmenV>!
Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Nos a rajzok 5* mind, de a történet….
Ilyen szép könyvbe hogy lehet ilyet írni?!?!?! :'( ez biztos gyerekkönyv???????
Nekem a rajzok közül Erika és Kriszti tetszett a legjobban. És Kati volt szimpatikus, hiszen a cica őt választotta, Bár ízlés téren lenne hova fejlődnie :) Csodálatos Kis könyv és komolyan nem értem ki engedte ezt a befejezést….
Mondjuk az utolsó oldalon a jótanácsok hasznosak és a képek is kedvesek :)
Én magamba átírom a történetet az biztos! :)

Xylaryss P>!
Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Egyszerre rémes és csodálatos könyv. Imádtam azt az idillt, hogy a lányok éltek abban az otthonos házban, a havas tájat és persze a kutyát. Akkoriban egy németjuhászom volt, és a könyvet olvasva rájöttem, hogy nem fog örökké élni.
Vigasztalhatatlan voltak hetekig.

Waru P>!
Rose Selarose: Diána és a nagy havazás

Könnyek gyűltek most a szemembe, hogy véletlenül megtaláltam ezen az oldalon ezt a könyvet.
Általános iskolában a könyvtárba szinte csak emiatt az egy könyv miatt jártam. Többször kivettem, többször olvastam. Aztán vége lett az általános iskolának és többet nem foghattam a kezembe ezt a könyvet. Hamarosan el is felejtettem a címét, csupán a rajzokra és a történetre emlékeztem, meg persze az érzésekre, amiket ez a történet keltett bennem.
De jó, hogy meglett és tudom most már a címet és a szerzőt.

CarmenV>!

Erős, jeges szorítást érzett a testén. Aztán forróság öntötte el a lelkét és testét, úgy érezte, hogy Diána gyengéden magához öleli

12 lap

Sippancs P>!

Egyszer volt, hol nem volt…? Elfelejtettem. Talán az elmúlt évben?… Vagy azelőtt? Erre sem emlékszem. De nem is fontos. A történetre viszont pontosan emlékszem, sőt annyira a szívembe zártam, hogy nem felejtem el soha. Elmesélem nektek. Így kezdődött:
Valahol egy távoli vidéken, egy kedves, öreg házikóban éldegélt hat kislány: Sára, Erika, Kati, Kriszti, Betti és Diána.